Vanmorgen ben ik op werkbezoek geweest in een nieuwbouwwijk Casterhoven te Kesteren.
Het viel mij op dat er huizen verkeerd op OSM staan, zie https://www.openstreetmap.org/note/1136554#map=18/51.93013/5.58080&layers=N .Degene die het heeft toegevoegd heeft een bericht van mij. De BAG is dan wel leidend maar vaak zie ik dat het fout gaat. Zoals bij Meester A dademalaan hier zijn enkele huizen in aanbouw (eerste verdieping af of alleen de fundering). Nu liggen enkele huizen in een pas gegraven afwateringssloot van 5mt breed. Ook andere huizen staan foutief op de kaart. Ik heb al een terugmelding gedaan.
Veel gemeenten die samengevoegd zijn lopen achter of muteren maar een paar keer per jaar. Dit geldt ook bij andere nieuwbouw projecten in deze gemeente, waaronder bij het nieuwe laanbomencentum aan de rand van Opheusden.
Bedankt voor je bericht. Ik probeer altijd in de gaten te houden of imports realistisch zijn. Inderdaad: BAG is echt niet altijd goed. Alleen al het aantal panden dat door elkaar heen wordt ingetekend. Soms is het echt een zooitje.
Als ik iets tegenkom wat bij mij vraagtekens oproept, kies ik voor niet importeren of een note plaatsen, bijvoorbeeld hier.
Excuses, had 'm over het hoofd gezien. Bedankt voor de herinnering
Als woningen in BAG op ‘bouwvergunning verleend’ staan, kunnen we ook al importeren. Normaal gesproken doen we dat dan alleen bij een verzoek, omdat we geen gebouwen willen importeren die er in de werkelijkheid (nog) niet zijn. (En omdat ‘bouwvergunning verleend’ nog wel eens van geometrie of locatie wil veranderen. Kijk maar hier.) De huisnummers uit je verzoek zijn geïmporteerd.
Dit geeft wel wat problemen. Het noordelijk gebouw staat in de BAG nog op bouwvergunning verleend en overlapt met de naastliggende gebouwen. Ik heb het geïmporteerd en wat aan de contouren geschoven. Het zuidelijk gebouw was ook flink veranderd door de nieuwe mapper, daar heb ik het gebouw uit de BAG opnieuw geïmporteerd. Anders forse overlap met het noordelijk gebouw. Op een gegeven moment zullen de panden wel ingemeten worden en met de juiste contour in de BAG komen en dan kunnen ze nogmaals geïmporteerd worden
Mooi… Bedankt. De Red Cross /Hot-mappers zijn zo gewend aan het tekenen van gebouwen dat ze daar in de Nederlandse situatie logischerwijs op doorgaan. Je ziet het stees meer. Ook vingeroefeningen van te voren produceren gebouwen bovenop andere gebouwen. Men realiseert zich niet altijd dat die edits ook echt op de kaart komen.
De acties van het rode Kruis levert nu toch wel meer mappers op die doorgaan.