edit:
Inmiddels heeft mapper Jalink gereageerd. Ik heb hem uitgenodigd op het forum. Hij wil het ziekenhuis intern indelen in aparte units. Dit heb ik tot zijn teleurstelling (veel werk) teruggedraaid.
Ook de wegen in de knoop zaten in deze changeset en de units hadden geen tags.
Kennelijk staat in de handleiding voor het Rode Kruis HOT-OSM project dat je wat vingeroefeningen van de voren moet doen in je eigen buurt. Sommige mappers denken dat die edits dan NIET in OSM komen. Mappers die hun eerste changeset in Nederland plaatsen zie ik natuurlijk direct. hier. http://resultmaps.neis-one.org/newestosm?c=Netherlands#12/51.6246/4.9710
Net wat vingeroefeningen teruggedraaid. (Commentaar op de changesets was nog niet mogelijk)
edit: Mapper heeft intussen positief gereageerd en was iets te enthousiast bezig. Denk dat mapper wel enige hulp kan gebruiken.
Bij deze changeset heb ik wat hulp verleend en de duplicate weg verwijderd op de brug.
@eggie
De mapper uit Friesland heeft zijn naam inmiddels veranderd.
Ik kom wel eens in dat gebied en heb er ook wijzigingen gemaakt.
Ik zal zijn edits eens nakijken en waar nodig uitleg geven en correcties maken.
Hij heeft een bruggetje meteen aan de waterrand vastgemaakt en volgens mij is daar geen brug maar mogelijk een duiker.
Morgen, als de wind is geluwd, zal ik er eens kijken.
edit2: Wat je helaas in dit geval niet ziet zijn de PB contacten. Daarom heb ik de gewoonte om op de betreffende changeset te zetten: Middels PB contact gehad. Dan heeft de betreffende mapper wel degelijk gereageerd. Het blijkt nog steeds lastig om in de changesets te reageren.
Die welkomstmailtjes, dat komt inderdaad verwelkomend over! Na een stapeltje “rode kruis” mapathon toevoegingen in Bangladesh had ik ook in m’n eigen buurt een detail gefixt. Gelijk een welkomstmailtje en een tip ter verbetering van m’n wijziging.
Ik dacht, ik meld maar even terug dat die welkomstmailtjes een goede traditie zijn
Kan me helemaal vinden in de opmerking om beginnende mappers te verwelkomen met een bericht en wat tips aan de hand te doen. Men kan, zoals ik, ineens erachter komen dat OSM zelf aan te passen is, maar niet helemaal weten hoe en wat.
Het gemak waarmee je via de online tool kunt gaan aanpassen, is tricky.
Greetz,
mepper
(tot vanmiddag een andere username)
Dank voor de complimenten, de leercurve is, als je met kleine dingen begint, niet zo stijl.
Maar, vaak wil je meer, en dan kun je in problemen komen.
Probeer dus op je leercurve te blijven. De één zal dit sneller oppakken dan de ander.
Blijf ook vragen stellen in nieuw aan te maken topics.
Zoeken in dit forum is lastig (software probleem denk ik)
Toch is er een manier om te kunnen zoeken.
En natuurlijk is de wiki ook een manier om de leercurve te verbeteren.
Succes met het verbeteren van OpenStreetMap.
PS.
Zoals je vermoedelijk al weet leiden er meer wegen naar Rome.
De meeste oplossingen zijn binnen OpenStreetMap via consensus bereikt.
Probeer de logica te vinden waarom er een bepaalde consensus bereikt is, en je zult de regels van OSM snel snappen. Als je begrijpt wat ik bedoel.
Adressen op gebouwen
gebouwen zelf tekenen en veranderen
edits van andere mappers veranderen.
wegen verwijderen waar je niet mag komen
… en dit alles in een moordend tempo.
edit2: Gevraagd of mapper de adresinfo en namen zelf van de gebouwen wil halen… en gevraagd om reactie… Toch vreemd dat mappers ook onder het mappen niet zien dat ze post via PB krijgen…
edit3: Overigens wel tof dat de meerderheid van de startende mappers wel positief reageert
Graag de edits van deze mapper in Borger in de gaten houden. Veroorzaakt onbedoelde schade ver van het edit gebied.
Fietspad over grote afstand weggetrokken over het gebied heen. https://www.openstreetmap.org/changeset/52426801
Dat is de mapper niet kwalijk te nemen, maar ik krijg al sinds gisteren geen enkele reactie. Ook niet op PB’s.
De schade in Almere heb ik gewoon hersteld, want er zat ook een edit in Borger bij. Hoe zoiets met editor iD kan ontstaan is voor mij een raadsel? Zoiets moet toch eigenlijk niet kunnen met een editor?
Het is niet zichtbaar in de rendering van osm.org maar het aangeven van dat hele marktgebied met amenity=marketplace en name=Algemene warenmarkt lijkt me niet zoals het hoort.
Die mapper ben ik. De situatie daar in Breda is, de wijk heet Breda Centrum (gemapt als “name=Centrum”, “official_name=Breda Centrum”) en de buurt die binnen de Singels van Breda ligt heet volgens het CBS en de gemeente Breda toch echt “City”.
EDIT: Dus voor de duidelijkheid, “City” (buurt!) is een beetje het oude stadscentrum van Breda, gelegen in de wijk (!) “Breda Centrum”.
Bij de afzonderlijke highway=pedestrian die binnen/over de pedestrian area ‘Grote Markt’ lopen, zou de naam verwijderd kunnen worden, behalve misschien het meest noordelijke en meest zuidelijke stukje. Geeft een wat rustiger beeld.
Is weliswaar wat taggen voor de renderer, maar het opnemen van die afzonderlijke highways is per slot van rekening ook tagging voor de routeerders.
Zelfde geldt voor het Kerkplein.
Graag deze nieuwe mapper in de gaten houden https://www.openstreetmap.org/user/pavdhu/history#map=13/51.9158/4.3422
Na mijn vraag om reactie na herstel van onderbroken busroutes na het plaatsen van een “rotonde” krijg ik geen reactie meer.
Nu worden er weer sportvelden gewist van Math1985.
Net weer PB gestuurd voor 2de keer met het verzoek het mapgebied kleiner te houden en geen edits van andere mappers zomaar te verwijderen. De intentie is wellicht goed, maar de uitwerking nog niet.
edit2: Gelukkig net toch een reactie…
quote
CION is al een gehele tijd weg, terrein ligt inmiddels braak. Men is ook van plan het een en ander aan die weg te veranderen daar ivm de veiligheid (zebra weghalen dacht ik). Daarom zijn de edits weggehaald.