Zaktualizowałem gminę Strumień adresami. Jutro dobrze byłoby zerknąć na mrówki i sprawdzić, czy wszystkie ulice są naniesione.
Dzięki za cynk.
Prosiłbym o import adresów w Skale koło Krakowa - mrówki w okolicy nie zgłaszają problemów a są braki w adresach - http://v3.mrowka.org/adresy/#13/50.2429/19.8619
Np. brakuje Polnej 17.
Jak nie ma adresu to mrówka się nie pojawi. Te sprawdzają jedynie bazę OSM, a nie jej kompletność. Gdyby tak było to wtedy pewnie milion mrówek w miastach by powstało
Zrobione.
Wielkie dzięki! Co ciekawe, https://www.openstreetmap.org/way/523494288 też ma adres Polna 17 (dodałem ręcznie).
Jak nie ma adresu to mrówka się nie pojawi. Te sprawdzają jedynie bazę OSM, a nie jej kompletność. Gdyby tak było to wtedy pewnie milion mrówek w miastach by powstało
To wiem, chciałem tylko dać znać że wytępiłem mrówki w okolicy (nie wiem czy likwidacja mrówek wpływa na większą ilość importów, ale chciałem pokazać że co potrafiłem to poprawiłem).
Proszę o aktualizację adresów w północnym Krakowie, w rejonie http://www.openstreetmap.org/note/557627#map=18/50.09858/19.95902&layers=N.
Według http://portal.gison.pl/kamien_rzeszowski/ (trzeba po lewej zaznaczyć pokazywanie) via https://www.openstreetmap.org/note/1128151#map=16/50.3041/22.1179&layers=N https://www.openstreetmap.org/note/1128096 pojawiły się nazwy ulic
Prawilnym źródłem jest raczej: http://kamienrzeszowski.e-mapa.net/
Wieczorem spróbuję zająć się tematem.
Witam
Mam prośbę w miejscowościach Krupniki i Porosły gmina Choroszcz k. B-stok zostały dodane ulice i zaimportować trzeba wszystkie adresy. Na geo już są nowe,da się?
Witam
Mam prośbę w miejscowościach Krupniki i Porosły gmina Choroszcz k. B-stok zostały dodane ulice i zaimportować trzeba wszystkie adresy. Na geo już są nowe,da się?
Zrobione.
thx
Na forum https://tinyurl.com/ya3jzvge doniesiono, że w miejscowości Chrzczanka Włościańska pojawiły się nazwy ulic. Jeżeli da radę to prośba o import
Na forum https://tinyurl.com/ya3jzvge doniesiono, że w miejscowości Chrzczanka Włościańska pojawiły się nazwy ulic. Jeżeli da radę to prośba o import
No nie wiem, serwis gminy Długosiodło nic nie pokazuje w temacie ulic w tej miejscowości: http://dlugosiodlo.e-mapa.net/
Witam
Kolejna aktualizacja, część adresów ma ulice c część nie Henrykowo k. b-stok gmina Supraśl. Może da się zrobić import budynków gminy supraśl i zabłudów?
https://www.openstreetmap.org/note/1005594#map=17/52.34118/18.67308&layers=N i https://www.openstreetmap.org/note/1058603#map=17/51.72792/19.71712&layers=N sugerują że warto zrobić aktualizację adresów w rejonach tych uwag
Ponawiam prośbę o aktualizację adresów w tym miejscu: Wiązownica http://www.openstreetmap.org/relation/6738352 i Radawa http://www.openstreetmap.org/relation/6740602.
Chyba, że obecnie nie jest to możliwe.
@WMietek
W tej gminie brakowało przede wszystkim szeregu budynków głównie gospodarczych. Dodałem je i przypisałem do nich istniejące adresy do budynków.
- http://www.openstreetmap.org/changeset/52785400
- http://www.openstreetmap.org/changeset/52785538
- http://www.openstreetmap.org/changeset/52788332
Co do samych adresów to tak na oko patrząc po wykończonych domach brakuje ich około trzydziestu. Natomiast Zbyszek musiał by się wypowiedzieć co do adresów gdyż strona http://wiazownica.e-mapa.net/ posiada taką intrygującą informację na starcie, że dane są jedynie testowe i nie mają charakteru urzędowego. Z pewnością nie upraszcza to mu ewentualnego importu.
Ta uwaga #520527 prosi o korektę lub wyjaśnienie:
http://www.openstreetmap.org/note/520527#map=16/50.1198/19.6081&layers=N
Co do samych adresów to tak na oko patrząc po wykończonych domach brakuje ich około trzydziestu. Natomiast Zbyszek musiał by się wypowiedzieć co do adresów gdyż strona http://wiazownica.e-mapa.net/ posiada taką intrygującą informację na starcie, że dane są jedynie testowe i nie mają charakteru urzędowego.
Trzeba poczekać aż owo wdrożenie się zakończy. W danych GUGIKu nic nowego na razie nie ma.
Ta uwaga #520527 prosi o korektę lub wyjaśnienie:
http://www.openstreetmap.org/note/52052 … 1&layers=N
Od nadmiaru głowa nie boli, a zweryfikować tych adresów nie ma do czego.
@Władek
To jest efekt urzędniczej nadgorliwości. Nie ma w tym miejscu budynków (a przynajmniej w większości). Gminy prowadzą rezerwacje numeracji “na zapas”. Jest to zupełnie normalne i pozwala uniknąć w przyszłości komplikacji z dublami (czyli dodawaniem literek). Tutaj ktoś tę rezerwację wprowadził do systemu jako już istniejącą pomimo, że nie ma w tych miejscach budynków a w wielu przypadkach nawet wydzielonych pod nie działek. No i tyle. Można by to jakoś ukryć, bo w przyszłości pojawiające się tam budynki będą przyjmowały numery wg tej rezerwacji.