Mapowicz miesiąca

Propozycje staja się wtedy opozycją do rankingu

Może zrezygnowalibyśmy z tytułów na postawie walki lub przypadkowo ustawionej punktacji, gdybyśmy byli uhonorowani i przedstawieni sobie a szczególnie nowym.

Widzę to tak, że nie rywalizujemy ze sobą tzn nie pokazujemy zasług w ciągu jakiegoś czasu a łącznie
Powinna powstać taka lista chwały:
nick + data przystąpienia do projektu
Link do nies-one

Kategorie danych:
Np adresami zajmują się: maper1 -wynik , nr3,3,4,5

Lasy
Pola
Gniazda bocianów
Rezerwaty
Budynki
POI albo rozbicie apteki, szkoły stacje benzynowe
itd

i wtedy ktoś kto ma problem jak tagować patrzy na listę i wie do kogo pisać o wyjaśnienie

Do tego nicki pokolorowane aby było widać czy są aktywne np limit roczny czy miesięczny czyli kolor pokazuje czy było więcej niż 10.000 nodów lub 100.000 rocznie albo liczba dni mapowania w roku też wiele powie rok/miesiąc. Jak się nie da to wytłumaczyć, że aktywność widać u Pascala ale w nieśmiertelnym rankingu przodownicy nieaktywni powinni być jakoś kolorem zaznaczeni aby im głowy nie zawracać.

Następnie to już dla zaawansowanych ranking okresowy. Czyli te same kategorie i ile ktoś zrobił tych kategorii np w okresie półrocznym
To nam pokaże czym się aktualnie zajmujemy

Najlepiej byłoby z diffów bo nieaktywny maper traci wynik jeśli nowi edytują jego obiekty

Chcialbym wiedzieć ile kto i czego wniósł na OSM

Wtedy byłoby fajnie mieć taki dozywotni tytuł typu spec od zabytków, spec od kolei.
Mogłoby to zaowocować współpracą np osób zajmujących się szlakami itp

Można by te osoby poprosić o zrobienie okresowych szkoleń, zdradzenie źródeł, technik itd co przyłączyłoby do OSM miłośników jakiejś pojedynczej kategorii

Inny spis osób które znają soft
np używa/udziela porad z JOSMA, Mercartora,Mapilary, wtyczki X , Też kto używa jakiej aplikacji np mobilnej

Albo poprawia wiki.Wtedy zieloni mogliby takim wskazywać co jest do poprawki albo poradzić się jak samemu wiki edytować

Albo używa aplikacji mobilnej do zbierana danych aplikacja X itd
Albo używa nawigacji NAZWA (stopień zaznajomienia 60%)

Używa programu Locus, ulubione mapy: NAZWA/źródlo

Pomoże skonfigurować OSMANDA

Używa stylu do map wektorowych:(swoich/cudzych- źródło) czym się styl charakteryzuje

Aktywnie mapuje rowerem, pieszo ,autem w województwie X ,chętnie widzi towarzysza

Szuka osób do współpracy aby podzielić się pracą nad zabytkami w województwie

Szuka nowych map ze szlakami powiatu:X

Oprócz wyników czym sie maper zajmował oraz czym zajmuje obecnie, powinna być fiszka do wypełnienia przez mapera czym się zajmie w przyszłości albo jaką aplikację chciałby poćwiczyć

Pytanie czy swoją bazę z diffów Pascal by udostępnił ale jakby tablica chwały zadziałała to Pascal sam mógłby przejąć pomysły na stronę lub linkować do naszej

Jest też wtyczka do JOSMA pokazująca na mapie on-line gdzie ktoś aktualnie łazikuje
Może dałoby się zrobić aby maperzy się spotkali w terenie? (Miałem kiedyś podobną przygodę)

Może ktoś zdradzałby gdzie się w przyszłości wybiera np służbowym autem to zawsze ktoś mógłby się podrzucić w teren który chciałby zmapować,zMapilarować

Posiadam mapy: X data/wydania
To by się skany/zdjęcia gdzieś umieściło. Jesteśmy wspólnotą więc mieści się to ramach użytku dozwolonego czy jak to się tam nazywa

Albo mam dużo tracków GPS z gór X (może komuś by się przydały)

Mam pełen przebieg szlaku zielonego X (większą część), ale nie umiem lub nie chcę mapować.

Albo mieszkam w Kaliszu.Pytać co mam sprawdzić

Organizacje zgłaszające chęć współpracy: Województwo/ Towarzystwo Ziemi Nyskiej/kontakt

Kraków-3 razy w roku organizuję spotkania na ulicach aby pokazać techniki zbierania danych -Najbliższa data /miejsce

Z czasem pojawiłoby się wiele pomysłów uzupełniających listę chwały i obecnych projektów
Widząc co robimy i co zamierzamy można by połączyć siły

Pomysły są, ogólnie rzecz biorąc, fajne. Tylko, że:

  1. zasadniczo część już jest zrealizowana, lub częściowo zrealizowana, na wiki.

    Można sobie na stronie użytkownika powstawiać userboxy, czego się używa i co się zna, jest też userbox że się mapuje rowerem, można podorabiać userboxy w razie potrzeby. Do poprawienia jest działanie kategorii (userbox moze dodawać użytkownika do kategorii, w ten sposób można szybko mieć listę użytkowników z daną umiejętnością - to dodawanie do kategorii nie działa, zgłosiłem błąd i chyba nic się z tym nie dzieje).

    No i dobrze by było zebrać to w jednym miejscu, żeby przegląd był - podjąłbyś się? Ewentualnie w dalszej perspektywie, może ktoś by zrobił automat, zgarniający te dane z wiki do jednego spisu…

  2. Część z tych propozycji bardziej widzę w formie jakiegoś wątku z “ogłoszeniami” na forum, np to że się ma ślad ze szlaku.

  3. Do pomagania zielonym mamy od niedawna koordynatorów regionalnych - mogą pomóc od razu, albo odesłać do specjalisty.

  4. To wszystko może współistnieć z głosowaniem na mapowicza miesiąca, nie ma powodu przeciwstawiać jednego drugiemu. Czasem ktoś odwali kawał dobrej roboty, co w rankingach nie wyjdzie… I tu bym jednak pozostał przy formule opisanej przez Zbigniewa - zgłaszamy kandydatów i głosujemy. A jakikolwiek ranking służy tylko zaproponowaniu kandydatów, tak jak Ciebie zaproponowano.

Szanowni Koledzy, chciałabym poinformować, że tytuł mapowicza miesiąca sierpnia zdobywa akor1.
Gratulacje! Upominek prześlemy pocztą.

A co zdecydowało o wyborze? Znaczy, wiem, głosowanie, ale fajnie by było w takiej informacji podać te zasługi.

Ale od kogo oczekujesz odpowiedzi? Od tych 6 osób, które swoim głosem sprawiły, że akor1 wygrał? :slight_smile:

Chodzi mi o to, że nie wiem, może przeoczyłem, czemu akor1 został nominowany w ogóle, a fajnie byłoby pochwalić człowieka za dobrą robotę.

Wrzesień za nami, czas wyłonić kolejnego zwycięzcę.
Jeśli chodzi o największą aktywność w bazie OSM, ranking wygląda tak:

"Imperator Lrrr";95551;53;11445;1044;292;6928;342032
"rowers2";100073;8740;3449;17062;6693;1072;305404
"przemas75";54194;3433;2727;23302;10156;3166;208834
"rosomak";75610;129;1227;20668;459;697;189077
"M_Kucha";40357;74;7362;9193;682;4057;185472

W związku z tym, nominuję (zgłaszam kandydaturę) mapowicza Imperator Lrrr do miana Mapowicza Września 2017.
Jeśli są inne kandydatury, zachęcam do ich zgłoszenia, najlepiej wraz z uzasadnieniem.

Mateusz Konieczny, za robotyzowanie powiązań z Wikipedią.

Dziękuję za nominację, poczułem się doceniony, niemniej jednak uważam że mój wkład polegający głównie na trace’owaniu budynków nie jest aż tak wartościowy by zasługiwał na określenie go najlepszą robotą września.
Popieram @rmikke i kandydaturę Mateusza.

Skoro nie ma więcej kandydatów, pora wyłonić zwycięzcę. Otwieram głosowanie.
Biorąc pod uwagę, że w poprzednich edycjach głosowała mała liczba osób, stwierdzam, że nie warto robić do tego specjalnie ankiety. Po prostu zagłosujmy tutaj, w tym wątku. Głosowanie zakończy się w niedzielę o północy.

Przypomnę, że kandydaci to:

  • Imperator Lrrr - za największą aktywność w mapowaniu we wrześniu
  • Mateusz Konieczny - za robotyzowanie powiązań z Wikipedią

Swój głos oddaję na Mateusza Koniecznego.

Oj, trudna decyzja… Obaj kandydaci zacni… Głosuję na Mateusza, chociaż uzupełnianie mapy przez Imperatora Lrrr jest również ważne… Ale przecież zawsze pozostaje tytuł mapowicza w następnych miesiącach :slight_smile:

Ja oddaję swój głos na Imperatora Lrrr, doceniając jednocześnie pracę Mateusza:-)

No, skoro sam zgłosiłem, to też głosuję na Mateusza.

W takim razie pozostaje mi tylko ogłosić, że Mapowiczem Września 2017 został Mateusz Konieczny.
Gratuluję!

Mateusz Konieczny, gratulacje :slight_smile:

Bardzo dziękuję!

Gdyby ktoś trafił na jakiś problem który można rozwiązać przez powtarzalne i nudne edycje (tak jak z tą konwersją wikipedia:en=* do wikipedia=pl:* ) - niech wrzuci na forum, może to robota dla programu a nie dla człowieka.

Tylko uważaj żeby nie dojechali Cię ci, dla których wszystkie “mechanical edits” są gorsze od nazizmu* :smiley:

*No chyba, że przedłożysz odpis aktu urodzenia, zaświadczenie o niekaralności i zgodę rodziców :laughing:

Cześć!
Październik już za nami. Kogo chcemy uhonorować tytułem Mapowicza Pazdziernika 2017? Proszę o zgłaszanie kandydatur.

Jeśli chodzi o ranking aktywności, wygląda on tak:

"rowers2";726385;2204;67083;13286;5258;68428;2498358"
"Władysław Komorek";240840;1106;51227;6128;722;1654;1014216
"izindlu";216949;59;37490;230;9;1752;818042
"wmyrda";131433;488;16764;2373;2716;5578;468153

Tak więc zgłaszam i jednocześnie oddaje swój głos na mapowicza który w zeszłym miesiącu dokonał 1008827 zmian co z pewnością jest wydarzeniem samym w sobie, wspinając się tym jednocześnie na pierwsze miejsce pod względem edycji na świecie.

A można o jego nick prosić?