De vertaling designated en de osm value designated met omschrijving.
Designated is wat anders dan designed.
“Ontworpen voor”, “Designed for”, dat is het ontwerp van de weg.
Designated is het aanwijzen toewijzen van het gebruik “that a place or thing has a particular character or purpose” (dictionary)
Het aanduiden, benoemen van een strook voor het gebruik door een vervoersvorm.
Als het bij wet verplicht is om van deze strook gebruik te moeten maken. Een verplichte gewenste aangewezen route, komt volgens mij helemaal overeen met het gebruik van designated (OSM term en omschrijving).
designated A preferred or designated route for the class of traffic specified by the tag key, such as foot=designated. Using this value with the plain access key, access=designated, has no meaning, and should not be used. (see #Transport mode restrictions)
For compulsory cycleways mapped as separate ways see bicycle=use_sidepath
preferred bij voorkeur, designated aangewezen, het verplicht gebruik moeten maken van de strook.
Dit geldt dan zowel voor de snorfiets als voor de brommer, mofa en moped, beiden zouden dan dezelfde tag moeten hebben. Ook voor de fiets geldt een verplichting. Alle dezelfde access kleur.
Aanpassing in presets en wiki is dan gewenst. mofa designated
Ook zou gewenst zij de tag bicycle=designated, hiermee geef je de verplichting aan t.o.v. =yes, vrij om te gebruiken, recht om het te gebruiken.
Ik zou dan ook bicycle=designated voorstellen om bij G11 en G12a toe te voegen. Om de verplichting aan te geven.
G13 zou dan bicycle=yes blijven en hier twijfel ik, want, waar staan die bordjes. Wet zegt onverplicht gebruik, maar ze staan vaak in gebied van eigenaar met een bordje er naast met conditional sunrise-sunset. En dat zou inhouden permissive.
Een G13 met een tijds beperking als onderbord, zou dat logisch combinatie zijn?
Zijn dan alle G13 permissive of hangt het af van de ligging, in welk gebied. Feitelijk of juridisch openbaar. Misschien is hier geen eenduidige tag mogelijk. En moet je bij elk bord beslissen of het =yes of =permissive zet.
yes The public has an official, legally-enshrined right of access; i.e., it's a right of way.
" it’s a right of way" het recht hebben om er gebruik van te maken.
Dat kennen we in Nederland bij de wegenlegger, je hebt het recht om er vrij gebruik van te maken. Juridisch openbaarheid.
Als bij wet het verplicht wordt dat je er gebruik van moet maken dan verwerpt (overruled) designated, het vrij gebruik =yes
Zo ook, verwerpt permissive, =yes, als de eigenaar “revokes the permission” het gebruikt onttrekt op elk moment “at any time”
Open to general traffic until such time as the owner revokes the permission which they are legally allowed to do at any time in the future.
Access op een “Eigen weg” of bij gebiedstoegangsborden, zijn veelal altijd permissive. Ik kom met gebruik van de Road Extended JOSM style ze tegen, valt op. Reden dat ik hier het aan kaart.
Logisch is, als ik het zo direct mogelijk begrijp, wat mag en wat niet, als ik voor een vervoersvorm moet nadenken waar het onder valt, ook als ik in het buitenland ben. Ik hoop dat de buitenlander de juiste tags voor mijn vervoersmiddel zet. Mijn voorkeur gaat dan uit naar, tag elke vervoersvorm apart. Als antwoord op de vraag van
Voorkeur is soms ook de categorie neem nu bord C12, ik heb als directe vertaling dan de laatste tijd ook double_tracked_motor_vehicle=no gebruikt met motorcycle=no, zou voldoende moeten zijn. Maar ook motor_vehicle=no moped=yes mofa=yes gezet. Waarom is daar mofa gebruikt, moped was toch voldoende geweest? Dit is een andere discussie voor in een ander topic. Het ging mij even om het gebruik van mofa. De ene keer wel zetten en bij de andere keer niet.
De inperking (motor_vehicle) en dan de verruiming (moped), lastig, niet echt logisch?
De NL omzetting motorvoertuigen naar de OSM motor_vehicle blijft lastige, de fout kwam ik al enkele keren tegen ook bij gevorderde mappers. Zo ook de C borden, die maar van 1 kant gelden. forward/backward gebruik is nog niet ingeburgerd.
Mofa gebruiken maakt het duidelijker.
Mee eens, gebruik alle key’s bij elk fietspad.
Ik laat het nog even open zodat andere kunnen reageren.
Ik had dan ook moeite om op deze vraag een concreet antwoord te geven, vandaar herleven van dit topic…
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=59584
de wiki is voor mij niet compleet bij deze borden.