Myślę, że w Twoim przypadku najprościej będzie użyć Overpass API w overpass turbo. Wydaje mi się, że kwerenda powinna przejść, tylko po prostu nie zmieniłeś timeoutu na coś rzędu 1000 s. Możesz potem wyeksportować wynik jako GeoJSON.
Czy polecacie jakieś aplikacje dla pływających żaglówką po mazurach? Na razie znalazłem tylko SeaMap (nie ma map offline bo używa googlemaps jako podkładu). Czy jest jakaś alternatywa na której można zobaczyć informacje dla żeglujących w trybie offline?
OsmAnd i Mapy.czu całkiem ładnie pokazują porty (leisure=marina), co ciekawe żaden innych styl z mapy offline nie radzi sobie z tym zadaniem.
Były obiekcje z DWG (od SomeoneElse, OIDP) co do przypisywania jednego wpisu z wikidata do wiecej niż jednego obiektu w OSM. Dlatego staram się artykuły Wikipedii przypisywać do relacji (granice miejscowości, cieki wodne, osoby).
Witam, jestem początkującym użytkownikiem
Interesuje mnie temat wprowadzenia w mojej okolicy granic i numeracji oddziałów leśnych.
Czy taka forma tagowania jest odpowiednia?
Rodzaj obiektu: linia
adr_les 02-19-2-04-182 - - (przykład)
boundary forest_compartment
operator PGL LP
ref 182 (przykład)
source Lasy Państwowe
Jak mogę na mapie wyświetlić nazwy oddziałów w centrum zaznaczonego obszaru?
Jest jakiś ustalony zestaw ustawień dla ograniczeń tonażowych dróg?? Chodzi mi o coś takiego jak dla prędkości http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Marimil/maxspeed tylko że w wersji dla tonażu. (Nacisku na oś.)
Raczej nie z tego co się orientuje, ja podaję informacje ze znaków drogowych. Są wytyczne ustawowe, część dróg ma wpisane w siebie dopuszczalne obciążenia o ile się nie mylę.
Jakie są zasady wiem. Nie wiem tylko jak oblicza to nawigacja. W Polsce jest ograniczenie 8t na oś i w domyśle wszystkie drogi maja tyle oprócz o podwyższonym tonażu i nowe. W UE jest 11t. Pytanie jak oblicza to nawigacja? W domyśle każda droga jest 8t na oś czy trzeba to wpisywać w opisie drogi??