Różowe mrówki zmniejszyłem do 200 metrów. Nowe punkty powinny pojawić się rano.
taka ciekawostka - przez ponad 2 lata ~28 punktów adresowych miało nazwę miasta bez polskiej literki “ł” czyli addr:city=Kolobrzeg
gdyby ktoś był ciekawy to znajdziecie je w http://www.openstreetmap.org/changeset/51455366
To ciekawe, bo swego czasu mrówki wyświetlały takie różnice.
Praktycznie ten błąd nie miał znaczenia, bo miejscowość była i tak ustalana wg granic administracyjnych.
Znalazłem jeszcze jedną nieścisłość:
Tutaj (dwa linki do tego samego miejsca):
http://v3.mrowka.org/adresy/#18/50.25378/19.04145
http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.25383/19.04121&layers=N
Ulica ma nazwę “Kazimierza Pułaskiego” a budynki nr 23 i 25 mają w adresie ulicę “Generała Kazimierza Pułaskiego”.
Jak widać tej rozbieżności mrówki nie wykrywają.
Tak się dzieje, gdy gdzieś w pobliżu jest odcinek z drugą nazwą. Może być krótki i dlatego trudny do zauważenia.
Albo niedaleko jest inna miejscowość, która ma taką ulicę.
i tak rzeczywiście jest. całkiem niedaleko, ale bez połączenia z tą “moją” Pułaskiego.
Szukałem JOSMem w okolicy, ale ograniczyłem się do pobranej okolicy. Dopiero overpassem znalazłem http://www.openstreetmap.org/way/129132412
Gmina Pleszew wymaga uwagi po zaimportowaniu adresów: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/51.8568/17.8075
Fajnie byłoby ogarnąć trochę temat żółtych mrówek, bo się nazbierało: http://v3.mrowka.org/adresy/#7/52.107/20.457
Przy założeniu, że każdy z nas zajmie się swoją okolicą, nie ma tego dużo
poprawiłem trochę w Krakowie
Czy jest jakieś legalne do wykorzystania, oficjalne źródło danych o nazwach dróg? Nie widzę w pierszwym poście, nie widzę w warstwach JOSMa a wydaje mi się że coś było…
Okolice Warszawy wymagają zaopiekowania po reimporcie: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/52.0757/20.8902
Mrówki się zawiesiły, nie aktualizuje się licznik, a mrówki na mapie mimo edycji nadal pozostają widoczne.
Z soboty na niedzielę cała mapa się przebudowuje i wygląda na to, że już wszystko działa jak trzeba. Jeśli tak nie jest podeślij proszę, który punkt powinien już nie być widoczny na mapie.
Jest zgrupowanie błękitnych mrówek, które od ponad tygodnia nie znikają, np. ta http://v3.mrowka.org/adresy/#16/50.5192/17.4459
Czy tag validate:ants:yellow jest w tym momencie używany przez mrówki? Chodzi mi o https://taginfo.openstreetmap.org/keys/validate%3Aants%3Ayellow
Jest używany.
Nadal nie znikają błękitne mrówki w poniższej lokalizacjihttp://v3.mrowka.org/adresy/#13/50.4848/17.4011
To są jakieś fantomy. Nawet sprawdzałem jedno czy dwa z tych miejsc w danych historycznych i tam nigdy nic nie było.
A czy jest możliwość zmiany nazyw na coś bardziej generycznego? “address_far_away_from_its_street” czy coś tego typu by było bardziej w kierunku “nietypowa informacja” niż “wygląda jak instrukcja bezpośrednio dla danego renderowania”?