Pewnie niekoniecznie, natomiast dobrze by było, żeby ów ktoś mniej więcej wiedział, o czym pisze, i.e. miał wcześniej kontakty z DWG inne, niż otrzymanie opieprzu za puszczenie niewielkiej, ale globalnej zmiany po całym świecie
… Ktoś kto chciałby uzykać takie uprwnienia musiałby być członkiem DWG, to nie jest małe zadanie i zostaje się tym członkiem stopniowo przez pomoc w ich zadaniach, podobnie jak kocio został developerem stylu graficznego przez udział w rozwiązywaniu issues, stopniowo angażując się bardziej.
Ostatecznie DWG nie nadaje uprawnień tylko administratorzy (EWG zdaje
się). Maile można pisać oczywiście ale niech każdy pisze we własnym
imieniu bo to może być długa dyskusja na którą trzeba mieć czas i
chęci…
Tak więc alo prowadzimy negocjacje jko chapter, albo też ktoś z nas wgryza się w materię.
Osobiście jstem zdania, że należy prowdzić politykę która doprowdziła by do nadania większych praw tzw. local chapters. Ale to będzie długi proces…
Czy linki w innych programach działają? Może masz źle skonfigurowaną przeglądarkę?
Jak link ci nie działa tylko w JOSM to zgłoś buga (menu Help w prawym górnym rogu, report bug - w polskiej wersji pewnie będzie to menu “pomoc” i “zgłoś błąd”).
Programiści od JOSM rewelacyjnie odpowiadają na zgłoszenia błędów, nigdzie nie widziałem tak dobrych reakcji.
Miejscami jestem w stanie gościa zrozumieć jak np. tu https://www.openstreetmap.org/node/5056786924 ale tu https://www.openstreetmap.org/node/5056786925 to nie wiem co gość chciał przedstawić
Warto by w tego rodzaju przypadkach kierować ludzi do wiki, tutoriali etc. Widać człowiek jest pełen zapału, a może udało by się go odpowiednio ukierunkować. Nie mówię by wyjechać do takich z teksem “Ziomek a na dzielni to kolesie by za ramkę szlugów lepiej zrobili :)” ale może coś tak nie do końca oficjalnie, niekażąco, czysto informacyjnie jak np. https://www.openstreetmap.org/changeset/51414539
Niestety, praktyka pokazuje, że ludzie edytujący za pomocą maps.me nie czytają tego, co się do nich pisze. Dlatego uważam, iż trzeba zacząć od tego, że chociaż jedna nieprzeczytana wiadomość na koncie powoduje blokowanie możliwości edycji. Sorry, chcesz edytować - musisz być w kontakcie z innymi.
Są wśród nich edycje niezgodne ze stanem fatycznym, np otwarcie drugiej jezdni S3 w Gorzowie: http://www.openstreetmap.org/changeset/52564829 (które ma ponoć nastąpić w tym miesiącu ale nie jest to pewne i nikt nie zna konkretnej daty)
Edit: może jednak tych błędnych edycji nie będzie dużo, ale trudno się połapać, bo do każdej zmiany wstawia taki sam komentarz.
Nie wiem o co chodzi z tymi węzłami na prostych drogach. Faktycznie dość dziwne to jest.
Natomiast co do tego to w sumie ani nie zniszczył czyjeś pracy, ani nie popsuł tylko poprawił do podkładów geodezyjnych (tak działa tracer) po czym dodatkowo zintegrował adresy z obrysami. Dość standardowa procedura. Natomiast by wiedzieć czy był sens je przerysowywać i na ile poprawnie były wcześniej wyrysowane (co jak sam zauważyłeś historia obiektu przecież została) to pasowało by mieć obok wizualizację sprzed jak i po. Wówczas można by osądzić czy miało to sens. Osobiście znalazłem tylko jeden budynek który musiałem przesunąć z 10m zapewne gdyż podkład był tam na wyrost co jak na moje oko tak 1/500 budynków się zdarza, głównie przy nowych już wprowadzonych do bazy geoportalu, ale jeszcze nie zmierzonych.
Jak napisał wmyrda, to nie działanie pod statystyki, a skutek uboczny odrysowywania budynków narzędziem tracer.
Tylko, że jak dla mnie to jest błąd w tym narzędziu, Powinno ono przesuwać istniejące węzły w nowe położenia, zamiast kasować i tworzyć nowe.
W JOSM jest funkcja “zastąp geometrię” i tam to działa dokładnie jak napisałem powyżej, więc “da się”.
Hhe,
Nic dziwnego że nikt tam nie zareagował na moje zgłoszenie. Przy tej okazji można by zgłosić również prośbę o dodanie tricku jaki używam od ponad roku czasu przy rysowaniu tracerem. Otóż w konfiguracji serwera mam zdublowany wpis dla budynków. Otóż różnią się one drobnostką, ale za to zasadniczą.
pierwszy dla budynków mieszkalnych dodaje obiekty z building=residential
drugi dla pozostałych obiektów samo building=yes
Jest to bardzo przydatne panom korzystającym z tworzenia statystyk ile jakiego rodzaju budynków gdzie jest. Zgłosiłem się swego czasu do do pokazania tego na Walnym na prośbę z jednego z chętnych uczestników spotkania, ale nie znalazło się to wówczas z zainteresowaniem. Być może tu ktoś go odnajdzie, a być może warto by przenieść dyskusję na temat pluginu do wątku jemu poświęconemu.
Bo moim zdaniem te “poprawki” to raczej psujnia (zniknęła większa część poprawnych budynków).
Autor jak na razie nie odpowiada na pytania, a konto śmierdzi mi jakimś altem-psują