Na de BGT, als gevolg van nieuwe technieken/systemen zijn Gemeentes ook bezig met andere datasets, waar ze eerst om de zoveel tijd een inventarisatie doen willen ze het nu constant bij houden, Beheer Openbare Ruimte systemen, maar eerst moeten vele Gemeentes nog een inhaalslag maken.
Het is dan beter om met zo’n bestand te wachten, slechte import geeft naderhand zeer veel handmatig werk.
Ik zie dat het alleen bomen zijn waar de desbetreffende gemeente verantwoordelijk voor is. Dus bomen handmatig toevoegen die op eigen terrein staan is direct al een meerwaarde voor OSM.
Hey Jimiiee, ik heb jouw voorbeelden bekeken en heb misschien nog een nuttige tip voor je. Als je een kaarsrechte rij bomen wilt (of een willekeurige andere vorm) dan kun je het jezelf een stuk makkelijker maken als je eerst een hulplijn (gewoon een lijn zonder tags) trekt/tekent (die bijvoorbeeld exact parallel met een straat loopt) en daar dan vervolgens de bomen aan vast plakt. Je kunt die lijn kopiëren met de toetscombinatie Ctrl+c en plakken met Ctrl+v zodat je aan weerszijden van de straat exact dezelfde parallelle lijn krijgt. Je kunt ook de lijn (inclusief bomen) verschuiven zodat je makkelijker de afstand aan weerszijden van de straat o.i.d. kunt afstellen. Uiteraard kun je ook een vierkant of een cirkel gebruiken, waarbij je dus ook de helft van een cirkel kunt gebruiken door simpelweg zoveel bomen te plakken als nodig. Als het klaar is verwijder je gewoon de lijnen en de bomen blijven staan.
Inderdaad, dan krijg je van die mooie dikke groene strepen, m.i. gemakkelijk te verwarren met grasstroken. Ik had even query features nodig toen ik het voor het eerst zag
Allroads, de AHN3/WMS die je mij gaf laat nu alleen het gebied zien dat alleen ten noorden van de nieuwe Maas is. Charlois in mijn eerste voorbeeld is niet meer te zien met de huidige WMS. Weet jij snel of ze verschillende gebieden in nederland hebben opgesplitst in verschillende wms links?
Ik heb toch alleen AHN2 link gegeven, meldt zelfs dat AHN3 in Rotterdam niet beschikbaar is.
Ik heb wel contact met het Waterschapshuis, maar die hebben nog niet terug gereageerd.
Waarom AHN3 nog niet beschikbaar is, terwijl de inwinning al heeft plaast gevonden. http://www.ahn.nl/common-nlm/voortgang-inwinvluchten-ahn-2016.html
2016 en nog niet aanwezig.
Ik kan het aantal bomen voor een specifieke stad opvragen in turbo overpass met bijvoorbeeld:
[out:csv(city, trees)];
area[name="'s-Hertogenbosch"][admin_level=8];
foreach->.regio(
(node(area.regio)[natural=tree];);
make count city = regio.set(t["name"]),
trees = count(nodes);
out;
);
Bij het plaatsen van individuele bomen is het belangrijk om te beseffen welk effect dit zal hebben op het renderen en het gebruik van de kaart. Als een bosgebied wordt uitgezoomd dan blijft het zichtbaar als een bos. Als daarentegen een gebeid met losse bomen wordt uitgezoomd dan verdwijnen de bomen en komt de ondergrond te voorschijn.
Aangezien de veluwe hoofdzakelijk uit zandgrond bestaat zou dat betekenen, als iemand een voor een alle bomen zou gaan intekenen en besluit “surface” op zand in te stellen, dat de Veluwe bij uitzoomen in een woestijn verandert.
Een renderer zou er in principe toe in staat zijn om bij uitzoomen grote groepen losse bomen correct als bos weer te geven maar dan zou het noodzakelijk zijn om van iedere boom de diameter op te geven (en deze bij te houden!)
Kort gezegd denk ik dat het plaatsen van losse bomen b.v. langs een weg op een stuk gras het karakter van die weg versterkt en goed zal worden weergegeven bij iedere zoomfactor. Daarentegen zou het vervangen van ‘echte’ bossen door losse bomen leiden tot verlies van zichtbaarheid van deze bossen. Je zou door de bomen het bos niet meer kunnen zien.
Het lijkt me niet gewenst om een bos om te zetten naar losse bomen.
Een park heeft veelal gras als ondergrond waar her en der bomen staan. In dit soort gevallen lijkt het mij legitiem.
Zijn er voorbeelden waar een heel bos is omgezet naar bomen?
Ik heb ook zo’n bestand van de gemeente Hengelo, met bomen inclusief soorten. Een oudere versie van het bestand had ook het plantjaar en de diameter.
Ik zou het best willen importeren, maar dan wil ik wel een goede manier afspreken om unieke identifiers voor de bomen te hebben zodat een eventuele latere update vanuit hetzelfde bestand ook gaat werken.
^^ het zijn ook precies 298. (Edit in JOSM - Select natural=tree → Found 298 matches)
Ik heb bij Schiphol zelf net bomen ingetekend in een park. Overgetrokken van PDOK, dus ik kan in een groepje een boompje of wat gemist hebben, maar ben best content met het resultaat.
Als een grote gemeente met momenteel enkele bomen op OSM, een export van haar bomenbestand (met automatische updates) openbaar wil maken, zijn er mensen in de Nederlandse OSM-gemeenschap die die bomen dan in bulk kunnen importeren in OSM? Zijn die makkelijker te vinden als er een kleine vergoeding tegenover staat?
Vervolgvraag is hoe een dergelijke export in de toekomst te doen i.v.m. samenvoegen aanpassingen die op OSM zijn gemaakt. M.a.w. een roundtrip update- en rapportageproces. Daar zal vast het een en ander voor klaarliggen.
Ik zoek mensen die hier ervaring en enthousiasme voor hebben. Stuur me een persoonlijk bericht als je hier iets over weet of wie ik zou moeten contacteren.