W moim URL brakuje html.
Tu jest zastąpienie mapki ze zbiornikami wodnymi: http://81.190.124.187:31337/QA_map/map_gl_js.html
Adresy mogą i ulegną zmianie, lecz będzie wtedy redirect.
Poprawiłem listę (jest w edytowanym poście), @Zbigniew_Czernik możesz wrzucać na stronę
@wmyrda znalazłem tę mapę obiektów energetycznych i dopisałem, co do stron zagranicznych to taka lista już właściwie jest http://wiki.openstreetmap.org/wiki/List_of_OSM-based_services
Jakby komuś się chciało napisać, to niusa o wykorzystaniu przesiadce JakDojade.pl na OSM też warto tam wrzucić.
A wiedziałeś, że routing pieszy “Przejście pieszo wzdłuż dróg” też przestawili na dane OSM? Właśnie sprawdziłem i w prawym, dolnym rogu wciąż wymieniają copyright dla UMP-pcPL ale dojście do przystanku ewidentnie idzie (biegnie? ;)) teraz chodnikami i ścieżkami z OSM.
Ja w kwestii formalnej. Czy kwota i aktualny rachunek bankowy są aktualne na stronie? Planuję wpłacić kolejną trzyletnią składkę do 2020
Tak, te rzeczy na stronie są aktualne.
Przy okazji - dziękujemy!
Poza wizualizacjami można też dołożyć gdzieś linki do innych naszych zasobów, np.:
https://github.com/osm-pl
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.openstreetmap.dotevo.strazak&hl=pl
Tak się zastanawiam, czy faktycznie potrzebujemy osobnej strony o naszych wizualizacjach, czy może skorzystać z tej ogólnej, bo na wiki się łatwiej aktualizuje, a linka do niej na stronie stowarzyszenia można zawsze zamieścić:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/List_of_OSM-based_services
Chciałbym spytać - jak to jest ze stroną naszego stowarzyszenia? Obecnie mamy aż 4 adresy:
“prawidłowy” - openstreetmap.org.pl
drugi - osm.org.pl - na którym z dziwnych powodów popsute są guziki w prawym górnym rogu, kojarzę też że gdy Zibi wstawił nowy post, to tam pojawił się z opóźnienien
trzeci - openstreetmap.pl
… który przekierowuje na czwarty - openstreetmap.vxm.pl - popsuty tak jak drugi.
Co tu się dzieje?
Proponuję dodać jakiś wyraźny link do serwisu dla przedsiębiorców, żeby mogli łatwo dodawać swoje firmy do OSM:
http://openstreetmap.org.pl/wspolpraca/firmy/
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=665255#p665255
Czy ktoś może mi powiedzieć ilu jest zarejestrowanych edytorów mapy OSM w Polsce?
Zarejestrowanych nie, ale tych którzy mieli 1 lub więcej edycję tak. Jaki przedział czasowy cię interesuje?
Najlepiej ogólnie, sumarycznie. A jeżeli to za długi okres czasu to np. ostatni rok?
Ja jako członek Stowarzyszenia występuję oficjalnie o odsunięcie Zbyszka Czernika od działalności w Zarządzie Stowarzyszenia OSM Polska.
Powody podawałem już wcześniej.
Negatywną opinie o ZC napisało już na tym forum o wiele więcej osób niż brało udział w konkursie na Mapowicza miesiąca.
PS. Poprawiono literówkę w nazwisku.
Jeśli to ma być wniosek formalny, to:
-
Wypadałoby wiedzieć, kogo chciałbyś usunąć z Zarządu (“Zbyszka Czarniak” w Zarządzie jako żywo nie ma)
-
“Powody podawałem już wcześniej” i sami sobie kopcie za uzasadnieniem - naprawdę nie wystarczy we wniosku formalnym.
Przepraszam za literówkę.
Chodzi o Zbigniewa Czernika.
Opinie negatywnych jest zbyt dużo na tym forum aby je wypisywać.
Osoby które chcę się tym zająć, maja na tyle wiedzy aby w sposób łatwy użyć wyszukiwarki i przefiltrować.