Informacje zarządu

Faktycznie, nawet o tym nie pomyślałem - a to tak naprawdę też jest budżet tyle że w nieco ukrytej postaci (i co najwyżej można zachęcić do zainteresowania się danymi projektami (lub za to podziekować/nagrodzić), z oczywistych przyczyn próby rozkazywania do niczego nie doprowadzą).

Napiszemy w zarządzie taki plan, tj. jego szkielet i uzupełnimy go wspólnie.

Już całe siedem osób zagłosowało w ankiecie.

Ankieta zakończona.
Zamknąłem przed chwilą, nie o północy, więc można było się rzutem na taśmę załapać na głosowanie w ostatniej chwili :slight_smile: .
Udział wzięło 11 osób.

Wyniki mogą się różnić w zależności od metody rozwiązywania “konfliktów”, z tym że różnice sprowadzają się do tego, że metoda Minimax nie wykazuje żadnych remisów, a pozostałe metody pokazują, że miejsca 4 i 5 są ex aequo, poza tym kolejność jest wszędzie taka sama. Zatem poniżej wyniki wg metody Minimax:

  1. C. Ulotki w formacje 1/3 A4 na targi, konferencje, prezentacje
  2. A. Wizytówki informujące o OSM
  3. E. Naklejki z logo OSM
  4. G. Scianka Wystawiennicza
  5. F. T-shirty dla członków Stowarzyszenia. Tych którzy płacą składki oczywiście
  6. D. Wpinki do garnituru/koszuli/T-shirtu czy też kto co sobie życzy
  7. H. Dofinansowanie wyjazdu do Nepalu na SOTM 2017
  8. B. Wizytówki dla członków Stowarzyszenia

Szczegółowe wyniki ankiety z opisami co z czym jak bardzo przegrało i możliwością sprawdzenia wszystkich wariantów liczenia głosów:
http://civs.cs.cornell.edu/cgi-bin/results.pl?num_winners=1&id=E_ef439250e1b68c17&algorithm=runoff

Ankieta ma charakter orientacyjny, tj. żeby Zarząd wiedział, co nam się podoba najbardziej, a co najmniej. Wyniki do niczego Zarządu nie zobowiązują, to jest tylko badanie opinii.

Bardzo dziękuję!
Wieczorem Zarząd obraduje, porozmawiamy o tym…

Widzę to :smiley:

OpenStreetMap Hooligans

Zmapuj to miejsce za darmo! (i QR do OpenStreetMap)

A w Łodzi napisy na murach “Google jeździ rowerem po rzece”.

W piątek wieczorem mieliśmy wirtualne zebranie zarządu. Omówiliśmy bieżące tematy z których najistotniejsze dla społeczności są chyba trzy:

  1. Kto ze Stowarzyszenia chce wizytówki? Przede wszystkim myślę tu o koordynatorach regionalnych. Informacje proszę wysyłać do kolegi Zbigniewa.
  2. Pracujemy nad spójnym opracowaniem Waszych pomysłów zebranych w poście pt. Burza mózgów.
    Proszę was o szkice jak mogły by wyglądać konkretne pomysły w praktyce.
  3. Zdecydowaliśmy że w ferie zimowe 2018 roku chcemy zorganizować w Poznaniu SOTM dla społęczności polskiej i środokowoeuropejskiej. Więcej napisze o tym Olga.

Jak Marek napisał… jeśli ktoś uważa, że wizytówki przydadzą mu się do promowania OSM, stowarzyszenie sfinansuje ich druk i wysyłkę.
Projekt wizytówki wygląda tak:

Osoby zainteresowane zamówieniem niech napiszą do mnie mailowo, podając imię, nazwisko i oraz ewentualnie funkcję, jaką chcą mieć wpisaną pod nazwiskiem.

Deadline: 7 sierpnia (do tego dnia zbieram zamówienia i potem ślę do drukarni). Następna tura w dalszej przyszłości.

Jeśli ktoś chce coś więcej zmieniać niż tylko nazwisko i imię, mogę podesłać pliki SVG i niech zrobi wedle uznania.

Naprawdę fajny projekt wizytówki. Natomiast słowo “zmapuj” pod koniec mnie tak nie do końca mnie przekonuje. Niby istnieje w SJP, ale tak mnie jakoś pachnie informatyką i kartografami. Jak mamy trafiać do ludzi nie związanych z tematyką czy do ludzi starszych (np. decyzyjnych na stanowiskach) to nie wiem czy nie lepsze nie było by, któreś z bardziej polsko brzmiących sformułowań np:

  • ulepsz swoją okolicę
  • uzupełnij braki w swojej okolicy
  • rozpocznij uzupełnianie już dziś
  • rozpocznij uzupełnianie swojej okolicy już dziś
    Oczywiste jest, że szanse by któraś z wymienionych przeze mnie grup nawet jak doczyta do tego miejsca nie zacznie z miejsca kreślić ścieżek wokół swojego domu, ale IMHO przynajmniej prędzej będzie wiedzieć o czym do nich się mówiło :wink:

a nie po prostu narysuj? Narysuj ogarniają nawet przedszkolaki.

Ja bym napisała: tworzymy najdokładniejszą mapę Polski

Większość ludzi nie wie pewnie co to mapowanie:) Może…

“Nie czekaj, aż ktoś zrobi to za Ciebie - zaktualizuj swoją okolicę!”

czy jakoś tak.

To, IMHO, po to ulotki są, aby dowiedzieli się, czym to mapowanie jest. Z kontekstu to wynika. Właśnie określenia mapper i (z)mapować kojarzą się dość mocno z kartografią (i OSM). Jest charakterystyczne i treściwe.

Natomiast kompletnie nie wiedziałbym, co ma oznaczać zaktualizowanie, udoskonalenie lub poprawa okolicy. Pomyślałbym, że chodzi o faktyczną poprawę przestrzeni miejskiej, urbanistykę.

Nanieś na mapę znane ci informacje z twojej okolicy?

Nie no bez przesady. Cały paragraf na wizytówce “jak zacząć” odnosi się do tego i wprost pisze w nim, że chodzi o edycję mapy.

Dlatego też określenie “zmapuj” jest nad wyraz trafne i każdy czytaty dorosły i dziecko powinien zrozumieć :slight_smile: Nie ma co bawić się w eufemizmy - jesteśmy mapowiczami lub mapperami, a nie aktualizatorami swoich okolic czy nawet nanoszącymi dane :wink:

Już jakiś czas temu pisaliśmy o współpracy z Yanosikiem. W końcu podpisaliśmy umowę o współpracy między Stowarzyszeniem a Yanosikiem. W skrócie: wspieramy Yanosika mappingiem zaś Yanosik wspiera nasze stowarzyszenie. Cieszę się że mocna i innowacyjna firma z Polski zdecydowała się nie tylko używać OSM ale i wspierać naszą działalność.

A na czym to wsparcie polega, w sensie co uzgodniliście i co zapisano w umowie?

Olgo, Ty masz zdaje się tekst umowy w komputerze. Umieść to, co dotyczy wsparcia dla naszej społeczności. Dzięki! Marek

Tak jak już napisał Marek, Stowarzyszenie OSM i Neptis S.A. podpisały umowę partnerską. Reguluje ona w zasadzie dotychczasową współpracę między firmą a Stowarzyszeniem.

OSM będzie wspierać Neptis w kontrolowaniu poprawności danych. Wspólnie będą opracowane wytyczne mapowania (chodzi między innymi o doprecyzowanie tagowania lanes, turn:lanes i area:highway) i materiały szkoleniowe. Po stronie zobowiązań OSM leży informowanie o podjęciu współpracy z Neptis przy okazji wszelkich działań – szkoleń, konferencji oraz w przygotowywanych materiałach promocyjnych.

Ze swojej strony Neptis zobowiązuje się na bieżąco poprawiać i uzupełniać dane mapowe OSM oraz wspierać OSM w realizacji działań statutowych. Będzie popularyzował wiedzę o projekcie OSM wśród swoich Użytkowników i Kontrahentów, również w trakcie szkoleń, wykładów i konferencji. Neptis przygotowuje mechanizm do zgłaszania uwag na mapę OSM z poziomu aplikacji Yanosik, aby ułatwić edytorom poprawianie danych.

Podpisanie tego dokumentu umożliwia rozpoczęcie organizacji konferencji State of The Map Europe 2018.