Czy mamy w naszym gronie redaktora Wikipedii, który mógłby przyspieszyć przeglądanie artykułów?
Nie mogę się doczekać, kiedy artykuł o rezerwacie Jezioro Drzezno dostanie wpis w wikidata…
Ja mogę i właśnie to zrobiłem.
Dzięki, to już tylko na bota czekam, żeby dodał wpis w wikidata
Jakby coś dziwnego działo się dziś z Mostem Toruńskim (Grota) w stolycy, to prawdopodobnie moja wina. Do jutra powinno być wyczyszczone.
Mam taką prośbę, żeby przy dodawaniu kościołów patrzeć, co się wkleja w pole wikipedia=*.
Najlepiej otworzyć odpowiednią stronę w Wikipedii, trzykliknąć na tytule i to wkleić w pole wikipedia w iD, lub w JOSM napisać pl:<i tu wkleić zaznaczone trzyklikiem>.
Dziękuję.
Niezłe Oczywiście musiałem sprawdzić i jednym z meczy było 5:4
Na razie nikomu, wcześciej to samo było na głównym i wstało.
A kto tym zawiaduje?
Na stronie błędu jest SERVER_ADMIN
webmaster@taginfo.openstreetmap.pl
Ja zarządzam Taginfo. Pod koniec sierpnia się aktualizacje posypały i muszę na tym popracować.
Nie wie ktoś skąd taki dziwny rozkład tagu population w Polsce? Chodzi mi zwłaszcza o ten pusty pas i kropkę otoczoną pustym obszarem na północy kraju:
Myślę, że i tak już najwyższa pora zaktualizować ten tag w oparciu o aktualne dane. Chciałby ktoś napisać kod do tego?
A gdzie są do tego dane?
Czy to jest poprawne? Do relacji drogi krajowej Nr 46, w Częstochowie http://www.openstreetmap.org/relation/133260#map=14/50.8185/19.1093 dodane są węzły przystanków autobusowych. Są to węzły leżące bezpośrednio przy drodze ale i całkiem nie związane z tą drogą. Podobna sytuacja jest z relacją drogi nr 1.
Gdyby ktoś znalazł gdzie na tej stronie można pobrać dane (dla całej Polski, nie po jednej miejscowości) z liczbą ludności w poszczególnych miejscowościach to mógłbym to do OSM wrzucić.
Zajrzałem i na szybko nie znalazłem sensownej metody by pobrać dane dla całej Polski w jednym pliku.
EDYCJA: Znalazłem coś.
https://bdl.stat.gov.pl/BDL/start
kliknąć na “Dane według dziedzin”
dalej
wybrać “stan ludności” → “Ludność wg miejsca zameldowania/zamieszkania i płci”
dalej
“2016” → “ogółem” → “faktyczne (…)” → “stan na 31 XII” → “ogółem”
dalej
Zaznacz → zaznacz wszystkie → dodaj wszystkie do wybranych (podwójny trójkącik)
dalej
export
Mamy plik z:
kod, nazwa, liczba ludności
Problem polega na tym iż jest to kod której nazwy nie znam (pewnie któryś z kodów terytu, idę się dokształcić)
EDYCJA2:
Już wiem czym jest TERC i SIMC, dalej nie wiem jakiego identyfikatora używa GUS.
EDYCJA3: Podejrzewam że identyfikator GUS to TERC uzupełniony zerami na końcu, tak by wszystkie miały tą samą długość. Ale nie jestem tego pewien. http://eteryt.stat.gov.pl/eTeryt/rejestr_teryt/udostepnianie_danych/baza_teryt/uzytkownicy_indywidualni/przegladanie/przegladanie.aspx?contrast=default jest dość przydatne
EDYCJA4: Tak, to TERC uzupełniony zerami.
W sierpniu rozmawiałem na ten temat z Szymonem. Ale nie wiem, do czego doszedł.
Przy tej okazji, podzieliłem się niezbyt pięknym skryptem, który mi pomagał to zrobić parę lat temu:
https://github.com/wiktorn/osm-pl-population-import
Kontynuując może tutaj:
W danych jest: 621 gmin miejsko-wiejskich (IMO - mamy oznaczone to jedną granicą) - a w danych źródłowych masz 3 wpisy
4125 - 2*621 = 2883
Czyli jeszcze 30 wpisów, które masz w danych, to pewnie dzielnice / delegatury (Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław - o ile dobrze pamiętam).
W takim razie na posprzątanie czekają głównie wielokrotnie użyte kody.