Енергетика. Вежі та опори

Т.е. основной аргумент удаления - неточность GPS привязки? И Вы ждете, когда появятся трэки? В полях?
Это сколько: 10 лет? 30?
А то, что на протяжении одной линии почти всегда сменяется несколько снимков с разным смещением и, что еще важнее, углом наклона Вы учитываете. Сколько подложку не двигай, Вы не привяжете опоры точнее ±10 м.
Это касательно аргументов.

А теперь самое главное: такое поведение нужно согласовывать заранее, а не постфактум. Иначе это вандализм.

P.S. В обсуждении были упомянуты документы с длинами линий. О каких именно документах идет речь?

Відповім тут до olehz.
Прямі лінії вони в ідеалі і на папері. Ви думаєте що вони до метру правильно забурені? Щось я сумніваюсь.
І те шо ви намагались навести лад - то гуд, але те яким ви способом то робите то не гуд.
У вас набагато більший досвід і то видно, але мене просто дивує як ви не знаєте можливостей JOSM.

Ось гіфка. Взяв спеціально зробив криву ЛЕП і два способи як зробили ви і як би мали зробити якщо хотіли рівну лінію.

Такщо через вашу недокінця обізнаність втратили купу опор. Ви не хотіли їх руками правити, а хтось витратив свій час і руками таки їх і ставив.
Якщо були опори, а не було ЛЕП то на 146% логічно провести ЛЕП через них, а не видаляти все нафіг.

Так. Неточність привязки і складність редагування проміжних опор.

Все було б чудно якби відстань між опорами при такій операції не мінялась.

Вибачайте, не думав, що воно так важливо. Якщо вас влаштовує точність у ±10 метрів, можу їх ботом автоматично натикати для усіх областей, що я зачіпив, з деяким середнім інтервалом. Зробити?

Моя думка щодо…:
1.

  • Тут, я згідний з Kilkenni. Нереально - в невідомих місцях. Але коли знаєш місцевість - це завдання можливе.
    Приклад1. Приклад2.
  • Це чистий вандалізм. Пане Олеже, поверніть усе як було. Адже за цими опорами стоїть позаду десятки годин роботи маперів. Потім вирівняється, можна про це попросити авторів, думаю вони не відмовляться. (Але, моя думка - краще вирівнювати відразу). Я, коли маплю, усі об’єкти power=line вирівнюю командою L. Ну, але не видаляти, так це точно.
  • Пам’ятаю, коли мапив лінії 35 кВ. То на це йшли цілі дні… Видаляти - не можна.
  • Це дуже важливо. Бо електроопори є серйозними орієнтирами, наприклад на незамаплених місцевостях де ще немає інших ОСМ-даних.
  • Згідний 100відсотків.
  • Мені також цікаво, які довжини ліній допустимі.

P.S. Ще про відстань між опорами. Вона ніколи не може бути однакова. Хіба що при встановленні опор десь на полях. А на складному рельєфі відстань між ними змінна. Якщо потрібно, потім приведу приклади такого встановлення. {…поки я редагував свій пост, мене KKS “продублював” наступним постом ;))}

При цій операції точка опори пересувається на мінімально можливу відстань. Якщо опора по вашому нанесена неточно, то вона нанесена неточно що “в лінії” що ні. Тому я тут різниці не бачу. Ваша мета досягнута і опори на місці.

Ботом не вийде, бо опори не встановлюються через n метрів. Все залежить від рель’єфу і ситуації на місцевості. В рівному і плоскому полі - так можливо там кожні n метрів й зберігається інтервал, але це n для різних ліній різне. Для 110кв і 35кв так точно.
Краще вже ревертером повернути видалені точки на їх місця.
Всерівно ваша мета не може бути досягнута, бо якщо немає калібраційних GPS-треків для проміжних опор, то їх і нема і для поворотних.

  • це правда!

Таким чином olehz було видалено трохи більше 6190 опор :rage: (71 чейнджсет). Повертай, Олеже опори назад. Відкрив кілька чейнджсетів, багато з опор були вирівняні в лінію.

Ну і чого ви їх тоді до кінця не дотягнули, якщо це реально? Без документів і перевірки на місцевості це швидше за все будуть фекові вигадки або порубані сегменти

Так самі лінії і кутові опори ніхто не чіпав. Тим більше в містах. А яким таким серйозним орієнтиром може бути проміжна опора №123 десь в полі? Для візуального орієнтування - ніякого. При GPS-навігації також ніякого, адже нанесено приблизно і GPS-навігатор вас до неї не виведе. Проте повторюсь, лінія нанесена, довга пряма лінія, а отже, можна бути впевненим, що взодвж неї натикані опори.

Звичайно, що для різних класів напруг відстань буде різна. Треба спробувати - там мусять бути якісь правила. Звичайно, що буде похибка. Але вона і так була. Ще велике питання, де більша. Всеодно коли ви мапили то пропускали опори, або навіть цілі відрізки. Просто натикували точки на око без ліній, в результаті деякі дерева і і мобільні вишки були замаплені як електроопори.

Ну якщо вам важливіші ці опори за 99.9% покриття лініями і підстанціями 8-ми областей України (залишилось прогнати валідаторами по різних каталогах і знайти місцеположення 5 міфічних підстанцій). Будь-ласка, ревертайте.

Загалом, я б рекомендував вам не займатись дурницями і не обмальовувати проміжні опори в майбутньому. Ці проміжні опори окрім естетичного змісту нічого не несуть і лише ускладнять вирівнювання кутових опор в майбутньому при появі більш точної сітки GPS-треків.

Пропоную сконцентруватись на іниших областях країни (можу написати мануал як це швидко зробити і надати допоміжні дані якими я користуюсь). Або ж якщо вже так потрібні проміжні опори, то давайте почнемо трекати кутові (по пів годинки на опору з навігатором) і заносити їх номери. Ця інформація вже несе практичну користь. Опори стануть хорошими обєктами для привязки. А на розриви в нумерації, як мінімум, можна буде натравити валідатори.

чого приблизно? по знімкам все чітко видно де яка опора стоїть. Причому коли я мапив в своєму кутку то також думав “шо мнє снєг шо мнє зной, шо мнє дождік пролівной”, а інтервал опор має бути сталим… так от фігтам. Я виїзжав на місця і дивився що так воно і стоїть з рваними інтервалами, точно так як і видно на супутникових знімках (хоч і виглядає не логічним)

Похибка = похибці прив’язки космознімку. Не більше. І ніхто опори не тикав просто так, тикались опори туди де точно бачив на очі, або які були чітко видно на космознімку.
А якщо ви розглядаєте два варіанти: натикати фейкових опор ботом чи залишити вандалізм цей як є - то краще залишити вандалізм. Якщо вже варіант з відкатом не розглядається взагалі як можливий.

Не треба тут впадати в крайнощі. Вам вже показували і пояснювали як треба було робити. Не видаляти, а вирівняти. Плюс до цього всього звідки у вас така впевненість що ви знаєте всі кутові опори?

Несуть!!! Ще й як несуть! Якщо мені треба якесь місце і я дивлюсь на мапу й бачу що місце “за третьою опорою після дороги” то ви лишаєте такої навігації лиш тим що ви замість “L” більш любите кнопку “del”.
І це ніяким чином нічого не ускладнює. Кнопка L не забанена, і при переміщенні 1ї кутової опори - можна поправити й всі проміжні.

:smiley: скільки часу то займе рахували? з ви’їздами і по 30хв на опору? :smiley: то максимум 4-5 опор на день :smiley: :laughing:

І якщо є якісь матеріали по енергетиці то краще ж мабуть їх викласти в загальний доступ, так скорше все замапиться ні?

Куди меньше ніж записати 20-30 треків на дорогу.

Ок, 3-тя опора, тобто початок лінії - це вже сам по собі орієнтир. Усі перетини лінії з дорогами, лісами, озерами - також вже орієнтир, кутові опори орієнтир. А от 123-у опора десь у полі - це вже ніякий не орієнтир. Вона може бути орієнтиром лише десь у місті, що б відділяло якусь вулицю від сусідніх, але не в полі.

В будь-якому випадку ревертати видалені проміжні опори я не хочу і фізично не можу. В процесі обмальовування областей помітив дуже багато нестиковок зі зміщеннями. Відстань між опорами буває меньша за похибку привязки. Навіщо плодити ці неточності не розумію. Кнопка L не панацея. І в багатьох ситуаціях незручна, наприклад, коли є скупчення ліній. Як на мене куди простіше проставити точки вже по існуючих лініях, ніж робити як ви. Спершу проставляти епізодично точки, потім чекати поки хтось зєднає це все у мережу. А потім ще витрачати більше часу на вирівнювання.

Взагалі не дуже розумію навіщо займатись мікромапінгом без GPS-треків. Як показує практика ніхто потім не вирівнює тисячі нанесених обєктів. В результаті маємо в середньому таку “якісну” мапу.

OSM файл з приблизним місцеположенням підстанцій найбільших монополістів енергоринку (обленерго на Укрзалізниця). Для Укрзалізниці номінальна потужність не проставлена, тому дивіться документи оператора, наприклад: для Львівської залізниці

Власне усі ці документи є у відкритому доступі, достатньо набрати в гугл:

Інформація щодо трансформаторних підстанцій назва обленерго

Окрім обленерго та Укрзалізниці є купа дрібних операторів качалки, заводи, приватні власники. Увесь список також можна нагуглити, наприклад для Львівської області

Проте вже без координат (тоді доводиться шукати самостійно, відкриті ПС без кабельного зєднання дуже просто ідентифікуються по знімках)

Ну это и так понятно. Просто прозвучала фраза “длина линий”. Я решил, что есть инфа о самих линиях.

По удаленным точкам. Оставьте как есть. И ни в коем случае не используйте бота. Как будет время - проставлю.
(~6000 точек - дня 2-3 работы. По обсуждению я решил, что масштабы значительно больше)

По поводу, что проще: проставить точки, а потом провести по ним линию, или провести линии, а потом к ним крепить точки,
то для меня однозначно первое. Когда я вижу сетку точек, то могу с высокой степенью вероятности предположить, как идут линии.

Кроме того линия часто просто перекрывает подложку, и не видно, где ставить точки - приходится делать лишние манипуляции →
времени уходит вдвое больше.

Если же Вас потянуло на эксперименты, поудаляйте опоры где-нибудь в Польше и посмотрите на реакцию.

Я подавал запрос в Укрэнерго, они прислали инфу по своим магистральным линиям в бумажном виде. Я эти данные сам забью и поэкспериментирую с валидацией.

Чуть оффтоп, але паралельно лінії ЧАЕС-Київська750 ставлять мачти для ще одної ЛЕП. Що це? для чого? ЧАЕС ж давно не працює.

Solar Chernobyl - 1 МВт.

https://www.epravda.com.ua/news/2018/10/7/641368/

Мабуть то з тим пов’язано, але сама ЧАЕС до 1986 року видавала в енрего мережу 3800МВт і існуючі лінії справлялись, а тут всього 1 з перспективою до 100МВт і ціла ЛЕП. Чи може вони в 750кВ не хочуть/можуть юзати і будують 330кВ лінію?!

Зрозуміло, що не хочуть. Я не профі в впливі радіації на людину, проте, як енергетик, щось не хотів би підключати лінію, яка «фонить» і зазнала прямого впливу радіації. Навіть полазивши по опорах можна почати «світитися» вночі (imho, звичайно)… З металу дістати радіацію НЕМОЖЛИВО. Про піврозпад читай у вікіпедії.

якщо не було опромінення нейтронами, то теоретично МОЖЛИВО, а практично – ні.

Так 750кВ лінія діюча бо викинути ВРП-750 ЧАЕС з енергосистеми неможливо. Тому і самі ВРП і ЛЕП750 - обслуговуються, незважаючи на фон і тд.