jeszcze co do samego wyświetlania tych wysepek, nie wiem jaki jest zamysł, ale ja myślę, że lepszy byłby kolor o połowę jaśniejszy od tego z wizualizacji a:h + krawędź dookoła, taka jak w przypadku obrysów chodników (proponowałem to w odpowiednim wątku, ale było to już po tym, jak urwał się kontakt z autorem)
Potrzeba nieco to poprawić, ale cieszę się, że jest już przygotowany kod do wyświetlania typu lasów/drzew (w sensie liściaste, iglaste, mieszane, bezlistne lub nieokreślone jak obecnie):
Czy jest ktoś, kto by zrobił ikonkę steppera w SVG, która na 14px wygląda rozsądnie? Można by ją wykorzystać do stacji fitness oraz klubów fitness, ponieważ znalazłem, że stepper akurat występuje w obu typach:
Nie wydaje się Wam, że waterway=ditch na z13 to trochę zbyt “wcześnie”? Przykład: http://www.openstreetmap.org/#map=13/54.2066/19.1275
No chyba, że tylko w tym rejonie jest takie ekstremalne zagęszczenie rowów…
Wizualnie niewiele zmienia - jest tylko specjalna ikonka dla shop=tyres (wulkanizacja), nazwy lotnisk zostały przeniesione pod ikonę, a na z10 są wyświetlane tylko niektóre z nich (w domyśle - ważniejsze). Natomiast najważniejsza wiadomość jest taka, że nie wiążemy już sobie rąk zgodnością z serią v3, która wstrzymywała rozwój stylu, i w następnym wydaniu powinno się już zmienić wyświetlanie średnich poziomów zbliżenia i kolor wody.
Właśnie dodałem do głównej gałęzi kod przenoszący wyświetlanie tabliczek pamiątkowych na z19 - z odpowiednio skromniejszą ikonką - i mam prośbę o dodawanie tego tagu do odpowiednich pomników (obecnie wszystkie widać na z17). Dla mnie osobiście to jest o tyle ważna zmiana, że w Warszawie aż się od roi od takich tabliczek i po prostu przestałem je dodawać w terenie, bo w niektórych miejscach by sprawiły, że mapa zrobiłaby się nieczytelna.
A może dało by się zrobić tak by tabliczki nadal wyświetlały się poza miastami na z17? Może w jakiś sposób powiązać go wraz z population. Coś na zasadzie im population niższe tym wcześniej wyświetlamy.
A dyskutowaliście nad renderingiem crop=…?
W Nepalu przykładowo jest tak, że plantacje herbaty jak już są, to zostają przez dziesięciolecia chyba że zniszczy je jakiś kataklizm. Tagowanie to crop=tea.
Najczęsciej to samo jest z uprawami ryżu: jeśli jakiś teren się do nich nadaje to uprawia się właśnie to. To samo z plantacjami drzew kokosowych czy pomarańczowych. Akurat u nas w Polsce to dotyczy najprawdopodobniej jedynie winnic.
Możesz założyć bilecik, ale jak sądzę główny problem to będzie opracowanie odpowiednich ikonek dla wzorków na farmland, bo chyba tak to trzeba zrobić. Muszą być małe (ok. 9-10 pikseli), monochromatyczne, zrozumiałe i odróżniać się od siebie nawzajem. Brzmi jak wyzwanie dla grafika…
Hmmm a może nie mieszać nic w zapytaniu sql i nich sobie póki co pobiera wszystkie obiekty jak dotychczas, natomiast samo wyświetlanie w amenity-points.mss w jakiś sposób powiązać z admin_level i population.
Coś wedle tego
generalnie wyświetlaj od z16
a) dla population > 50000 & admin_level=8 od z17
b) dla population > 100000 & admin_level=8 od z18
c) dla population > 250000 & admin_level=8 od z19
Zapewne problemem będzie to, że population jest raczej przywiązane do place, a nie relacji boundary, ale może by dało się to jakoś powiązać?