Działania w regionach

Ja się trochę dopytywałem o rolę koordynatora, bo to ważne. Ja sobie patroluję Warszawę, bo jest to duży teren i kupa danych, a także moje rodzinne miasto, gdzie i tak robię większość swoich edycji, więc czasem znajduję jakieś kwiatki (typu ktoś wstawił myjnię samochodową w środku głównej arterii, bo się bawił Maps.me).

Nie czuję jednak chęci pokierowania pojedynczych nowicjuszy. Natomiast jeśli idzie o kontakty z instytucjami lub organizację szkolenia, to czuję, że więcej mogę osiągnąć w tym samym czasie i chętnie bym się tym zajął. Jak dotąd tylko raz ktoś mnie zaprosił do takiego wystąpienia (Politechnika Warszawska w ramach GIS Day ze 2 lata temu), ale mogę częściej. =}

Popytałem i podsunięto mi dwa narzędzia (pewnie jest ich więcej):

Nie żebym umiał ich użyć, ale wygląda na to, że nadałyby się. Z tym, że widzi mi się, że żaden nie daje możliwościodgadnięcia najpierw, z których stron wikiprojektu wyciągać dane, więc trzeba będzie się ograniczyć do tabelek dla województw. Więc może tezeba do nich dopisać kolumnę o powiecie?

No właśnie. O to chodzi.
Na Wiki, podobnie jak na OSM, każdy może modyfikować informacje.
Oczywiście, w historii jest zapisane kto i co zrobił.

Taką tabelkę mogę bez problemu zrobić na Wiki, ale czy nie lepiej, jako zasugerowano, zrobić na stronie Stowarzyszenia?
Zarząd miałby tylko dostęp do jej edycji, czyli wpisywanie, kto i czym dokładnie się zajmuję na OSM Polska.

Co do powiatów.
Jeśli jest ktoś kto rzeczywiście chce się zajmować daną gminą lub powiatem, niech to napisze osobiście na forum lub do mnie.
Z tym, że niech wcześniej się zarejestruje na Wiki, zrobi stronkę użytkownika, na której wpisze krótko co go interesuje i czym chce się zajmować (oczywiście po polsku).

Marek nie powinien być pośrednikiem.
Nie widzę problemu aby wtedy zrobić podobną stronę Wikiprojekt Polska/Województwo/Powiat … lub dla gminy.
Dalszy rozwój tej strony będzie w gestii tej osoby lub innych zainteresowanych w tym okręgu.

Tyle że Marek pisze po ludziach i ich się pyta bo wielu nie zagląda po prostu na forum…
Ale ja się z tym zgadzam co piszesz. Wesprzyjcie mnie.
Tym bardziej że znam bardzo wielu mapowiczy z Polski ale nie wszystkich.
Wielu ludzi nie będzie wiedziało o tej inicjatywie. Trzeba napisać.

A umieszczenie tego na stronie Stowarzyszenia? Czemu nie? Na wiki może być wzmianka o tym.

Czy o to chodzi:
Koordynatorzy_OSM_Polska https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Koordynatorzy_OSM_Polska
Link również jest na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland

Na razie wersja robocza.

Jeśli szukamy nowicjuszy, to chyba tu znajdziemy:
http://resultmaps.neis-one.org/newestosm?c=Poland#7/52.227/18.957

Bardziej tutaj, gdy strona będzie znowu działać. Ta z resultmaps niestety jakoś nie wyłapuje wszystkich.

Dzięki, dokładnie to chodziło Władku.
Kolega **Grelus **bierze Koszalińskie i Białogardzkie
Kolega **Taxi301 ** bierze Kołobrzeskie

Nie znam środowiska Krakowskiego,
Kto się pisze?

Kolega **WojtekK **bierze województwo Śląskie

Dopisałem parę nazwisk do listy: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Koordynatorzy_OSM_Polska

uporządkowałem tę tabelę, dodałem też kontakty

Tomku, a może sam Poznań byś przygarnął do serca?

tak właściwie, to robię to już od jakiegoś czasu, bo jak tylko widzę na mapie Poznania jakieś dziwne rzeczy lub w Josm widzę złe tagowanie, to piszę do autora prośbę o poprawkę; na ew. pytania też chętnie odpowiem, tak więc możesz mnie dopisać do tej listy :slight_smile:

To ja jeszcze biorę powiat janowski, dopisałem się w tabelce.

Tomku, cieszę się, że się zgłosiłeś, razem będzie łatwiej koordynować nasz region :slight_smile:

Dzięki Wam!
Jeśli wpadnie Wam do głowy nick kogoś kto aktywnie działa i kogo można by poprosić o współdziałanie, to piszcie.
Ja niezbyt dobrze wiem co się w którym rejonie Polski dzieje, Wy wiecie to dużo lepiej. Brakuje nam Krakowa i wielu innych okolic!

Pomóżcie mi z edycją tej wielkiej stronki: Kolega Madmaks napisał że bierze powiat Nowodworski w woj. Mazowieckim.

Powiat kołobrzeski bierze kolega taxi301, piękne dzięki!

Czy można zadeklarować się na część powiatów Tomaszów Lubelski i Lubaczów i przylegający fragment biłgorajskiego? Mapowałem na większości powiatu lubaczowskiego (oprócz części zachodniej i południowej), tomaszowskiego (na południe od drogi Biłgoraj-Tomaszów-Dołhobyczów, oprócz wschodniego skraju) i fragmencie biłgorajskiego (Puszcza Solska i przyległości). To mogę doglądać.
Rozpisać to na gminy (też nie zawsze będą całe), czy na razie tak zostawić?

Wpisz się w projekcie wojewódzkim i napisz w odpowiedniej rubryce co chcesz robić i gdzie.

Dzięki Koszatek!