Działania w regionach

Marek,
Nie osłabiaj mnie. :slight_smile:
Za bardzo się rozpędzasz.
Wiesz co to jest wyszukiwarka?
To takie coś na Wiki u góry po prawej stronie, gdzie wpisujesz nazwę którą szukasz. :slight_smile:
O tym żeby być zarejestrowanym na Wiki, to chyba nie muszę przypominać.

Marek, najpierw znajdź te osoby i niech one za siebie piszą.

Jak się nie wie czego się szuka, to najlepiej nie szukać tylko zająć się czymś innym.

Jak używać wyszukiwarkę na Wiki to opisałem powyżej.
Następnie, można tam wpisać, różnie śmieszne nazwy, ale polecam:
Dolnośląskie · Lubelskie · Lubuskie · Łódzkie · Kujawsko-Pomorskie · Małopolska · Mazowieckie · Opolskie · Podlaskie · Podkarpacie · Pomorskie · Śląskie · Świętokrzyskie · Warmińsko-Mazurskie · Wielkopolskie · Zachodniopomorskie · Bydgoszcz · Kraków · Lublin · Łódź · Poznań · Szczecin · Trójmiasto · Warszawa · Wrocław

Na temat tworzenia poradników dla OSM i Wiki pisano tysiące razy.
Również natworzono na Wiki dziesiątki poradników w j. polskim.
Jeśli to jeszcze mało, to … można sobie dopisać tu samemu.

Pozostaje jeszcze, jeśli ktoś ma w domu, zapytać dziecko. Na pewno pomoże.

PS. Chciałbym dodać, że facetem który ma w jednym palcu tworzenie szablonów, tabel i innych trudnych rzeczy, na Wiki, Wikipedii i Common jest Yarl.

Może podaj Władku ten link gdzie jest tabela z koordynatorami regionalnymi. Nie mogę jej znaleźć.
Osoby mam, teraz chcę to wpisać do Wiki. Na jakiej stronie mam to zrobić?

Ja tam się wpisałem na stronach regionalnych mazowieckiego i Warszawy, zbiorczej tabelki nie widziałem.

Marek, A po kiego diabła potrzebujesz oddzielną tabelkę na Wiki z kilkoma koordynatorami?
Po to żeby podzieliła los dziesiątek, nikomu nie potrzebnych, stron?.

Masz ich w każdym projekcie i to chyba wystarczy.
Zajmujcie się lepiej wpisywaniem celów i potrzeb w poszczególnych projektach.

PS. Kiedyś robiłem porządki na Wiki ze stronami w j polskim.
Znalazłem ich kilkadziesiąt. Zrobione i następnie nigdy nie używane ani nie aktualizowane, nawet te “projekty”.
Nawet nie miały kategorii.

Miałem na myśli, że jak np. Marek rzuca samo “wpisz się na wiki”, to niekoniecznie wiadomo, gdzie właściwie.

To nie jest taki głupi pomysł, taka tabelka pokazywałaby za jednym zamachem, gdzie ktoś się wpisał, a gdzie jest jeszcze pusto. Tym niemniej moim zdaniem osobna tabelka miałaby sens, gdyby była automagicznie robiona z regionalnych (lub odwrotnie - regionalne byłyby wyciągane ze zbiorczej), bez tego bardzo szybko będziemy mieli rozjazd między tabelkami i nie będzie wiadomo, która jest aktualna.

Wiki jest Wasze, czyli całej grupy zajmującej się mapowaniem, a nie Marka.
Niech więc każdy myśli za siebie i pisze o swoich potrzebach.
Bo zaraz “rowers2” zacznie pisać w imieniu “nowicjuszy”, także. :slight_smile:
“rowers2” przepraszam, a jakoś mi się to skojarzyło. :slight_smile:

Strona jest potrzebna dla naszych przyszłych partnerów. Głównym problemem jaki mają instytucje i wiele firm natykając się na OSM jest to, z kim rozmawiać. Po to założyliśmy Stowarzyszenie. I to pomogło. Nawiązaliśmy wiele kontaktów jednak nadal są instytucje mające spore wątpliwości argumentując, że przecież każdy tu coś może dodać ( w domyśle zepsuć). I na to musimy mieć odpowiedź. Do tej pory mówimy o inteligencji typu cloud, jednak wielu to nie przekonuje. Co da nam taka strona i dlaczego będzie bardzo ważna (powinna się między innymi znaleźć na stronie Stowarzyszenia): Po pierwsze usankcjonuje status quo tyle że ludzie spoza projektu będą wiedzieli do kogo się zgłosić. Nie byłeś Władku w Stowarzyszeniu jednak na zarząd szły często maile od ludzi bądź firm informujące o błędach. Najczęsciej to sprawy trywialne jednak nie od tego jest Zarząd by odręcznie poprawiać pisownię ulicy. Może było tak do tej pory, ale chcemy by Stowarzyszenie się rozrosło, by było więcej ludzi, to oznacza dużo, naprawdę dużo pracy. Co dzień.

Jeśli na stronie głównej Stowarzyszenia pojawi się zakładka: zgłoś błąd na mapie, to niech trafia ona do osoby z danego regionu a ta niech to poprawi. Jeśli sprawa będzie poważniejsza, zgłosi do Zarządu.

Naszym przyszłym partnerom takim jak Ministerstwo Edukacji, kancelaria Premiera, Zarządowi Straży Pożarnej, PKP i tym podobnym pokażemy że mamy sieć a nie tylko zarząd składający się z czterech osób i tajemniczych członków o których nie wiadomo, co robić.

I tyle.

No to może dałoby się na stronie Stowarzyszenia zebrać te tabelki z wiki? Może wordpress daje możliwość zgarnięcia tych danych programistycznie?

Ja się kompletnie nie znam. Może ktoś wie jak to zrobić?
Tymczasem powiat **świebodziński **bierze kolega Anazaar.

Edycja wiki mnie osobiście nieco odstrasza także dziękuję koledze Władkowi, że mnie do listy na wiki dopisał :slight_smile: Natomiast jestem przekonany, że Markowi chodzi o to by na wiki powstała strona na kształt tego wątku https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=655783#p655783 który staram się na bieżąco również utrzymywać. Niejako powielam to co by miało powstać na wiki, ale jak mawiał mój były szef dwa gwoździe trzymają lepiej :wink: Sam zamysł widzę tak by maksymalnie ułatwić odwiedzającym możliwość kontaktu ze społecznością dlatego uważam, że taka tabelka ma sens jak się ją umieści na wiki by pojawiało się praktycznie w dowolnym jej miejscu jako [link/odnośnik/zakładka/stopka] kontakt. IMHO ma to sens. Pozostaje jedynie kto to wykona :wink:

Ja się trochę dopytywałem o rolę koordynatora, bo to ważne. Ja sobie patroluję Warszawę, bo jest to duży teren i kupa danych, a także moje rodzinne miasto, gdzie i tak robię większość swoich edycji, więc czasem znajduję jakieś kwiatki (typu ktoś wstawił myjnię samochodową w środku głównej arterii, bo się bawił Maps.me).

Nie czuję jednak chęci pokierowania pojedynczych nowicjuszy. Natomiast jeśli idzie o kontakty z instytucjami lub organizację szkolenia, to czuję, że więcej mogę osiągnąć w tym samym czasie i chętnie bym się tym zajął. Jak dotąd tylko raz ktoś mnie zaprosił do takiego wystąpienia (Politechnika Warszawska w ramach GIS Day ze 2 lata temu), ale mogę częściej. =}

Popytałem i podsunięto mi dwa narzędzia (pewnie jest ich więcej):

Nie żebym umiał ich użyć, ale wygląda na to, że nadałyby się. Z tym, że widzi mi się, że żaden nie daje możliwościodgadnięcia najpierw, z których stron wikiprojektu wyciągać dane, więc trzeba będzie się ograniczyć do tabelek dla województw. Więc może tezeba do nich dopisać kolumnę o powiecie?

No właśnie. O to chodzi.
Na Wiki, podobnie jak na OSM, każdy może modyfikować informacje.
Oczywiście, w historii jest zapisane kto i co zrobił.

Taką tabelkę mogę bez problemu zrobić na Wiki, ale czy nie lepiej, jako zasugerowano, zrobić na stronie Stowarzyszenia?
Zarząd miałby tylko dostęp do jej edycji, czyli wpisywanie, kto i czym dokładnie się zajmuję na OSM Polska.

Co do powiatów.
Jeśli jest ktoś kto rzeczywiście chce się zajmować daną gminą lub powiatem, niech to napisze osobiście na forum lub do mnie.
Z tym, że niech wcześniej się zarejestruje na Wiki, zrobi stronkę użytkownika, na której wpisze krótko co go interesuje i czym chce się zajmować (oczywiście po polsku).

Marek nie powinien być pośrednikiem.
Nie widzę problemu aby wtedy zrobić podobną stronę Wikiprojekt Polska/Województwo/Powiat … lub dla gminy.
Dalszy rozwój tej strony będzie w gestii tej osoby lub innych zainteresowanych w tym okręgu.

Tyle że Marek pisze po ludziach i ich się pyta bo wielu nie zagląda po prostu na forum…
Ale ja się z tym zgadzam co piszesz. Wesprzyjcie mnie.
Tym bardziej że znam bardzo wielu mapowiczy z Polski ale nie wszystkich.
Wielu ludzi nie będzie wiedziało o tej inicjatywie. Trzeba napisać.

A umieszczenie tego na stronie Stowarzyszenia? Czemu nie? Na wiki może być wzmianka o tym.

Czy o to chodzi:
Koordynatorzy_OSM_Polska https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Koordynatorzy_OSM_Polska
Link również jest na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland

Na razie wersja robocza.

Jeśli szukamy nowicjuszy, to chyba tu znajdziemy:
http://resultmaps.neis-one.org/newestosm?c=Poland#7/52.227/18.957

Bardziej tutaj, gdy strona będzie znowu działać. Ta z resultmaps niestety jakoś nie wyłapuje wszystkich.

Dzięki, dokładnie to chodziło Władku.
Kolega **Grelus **bierze Koszalińskie i Białogardzkie
Kolega **Taxi301 ** bierze Kołobrzeskie

Nie znam środowiska Krakowskiego,
Kto się pisze?

Kolega **WojtekK **bierze województwo Śląskie

Dopisałem parę nazwisk do listy: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Koordynatorzy_OSM_Polska