Ale czy to jest OK?
Mamy nakaz skrętu w prawo więc nawigacja będzie uparcie nakazywać jazdę na tym rozwidleniu w prawo i na końcu nakaże skręt w lewo dla chcących tak jechać? Chyba że jestem w błędzie.
Nie ruszam tego ale dodałem teraz change:lanes=no|yes|no
W Szczecinie też jest podobny zonk https://www.openstreetmap.org/directions?engine=mapzen_car&route=53.38548%2C14.64709%3B53.38580%2C14.64815 tu po zrobieniu nawrotki można jechać tylko prosto Struga > Struga. Niewolno skręcić w lewo w Gryfińska z tego prawego pasa od chwili właczeni atego pasa do skrzyżowania oddziela go od pozostałych ciągła linia. Rozkład jest turn:lanes=left|through|through|through|through (dodałe change:lanes=yes|yes|yes|yes|no) od momentu włączenia się tej highway=tertiary w Struga. No i też z tych czterech wcześniejszych pasów nie zjedzie się na ten “nowy” piąty - linia ciągła rozdzielająca pasy ruchu.
Mam prośbę o poprawę zbiornika Jeziorsko - trudność polega na tym, że są tam otagowane dwa obszary wodne, w dodatku ujęte jest w dwóch relacjach (zamiast w jednej):
Wrzucam, bo się już dziś namęczyłem z pilnowaniem nowicjuszy. Użytkownik Acciper dodał trochę dziwnie narysowanych obszarów oraz podbijał klasyfikację drogi (nie wiem na ile zgodnie z prawdą, lecz ref w name jest nieprawidłowy). http://www.openstreetmap.org/way/512321735#map=15/51.5572/20.8633&layers=N
Relacja rogi E30 http://www.openstreetmap.org/relation/2628638 posiada pole “name” w języku angielskim. Czy aby na pewno tak ma być? Pytam gdyż zwykle nie dotykam dróg, a tym bardziej międzynarodowych, ale wydaje się że zasada użycia pola name w języku kraju na na terytorium którego zostaje użyta również w tym przypadku winna mieć miejsce.
Mam prośbę o weryfikację changesetu 51279330 użytkownika barteku2006, który moim zdaniem nieprawidłowo pozmieniał kategorie dróg w Katowicach.
Np ul. 73. Pułku Piechoty (będącą częścią DK81) z primary na primary_link, ul. Kolejową (również w ciągu DK81) z primary na secondary.
Warto by zweryfikować również pozostałe changesety, bo wszystkie zmiany, poza dodanymi POI, wydają mi się nieprawidłowe.
No może nawet nie wydają, bo changeset 51264002 jest na pewno niedobry.
Jak by ktoś rzucił okiem na https://www.openstreetmap.org/way/364321428 W zasobach GDOŚ nie widzę informacji o takim parku krajobrazowym tym bardziej, że w całości znalazł by się w granicach Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Może ktoś to zweryfikować? Jak dla mnie to co najwyżej leisure=park jest.
Ale tak właściwie to czego Ci tam brakuje? Obrysów budynków nie ma, ale to żaden wyjątek… A tak poza tym, to zasadniczo JEST dziura pośrodku niczego, zdarza mi się tamtędy przejeżdżać. Czasem się radiowóz z radarem bunkruje za stodołą.
W sumie to sam podkładu w rejonie nawet nie oglądałem. Przekazałem jedynie zdanie jakie kolega na temat tego obszaru wygłosił. Jeśli nie potrzeba zbyt wiele dodawać gdyż wiele tam nie ma to przepraszam za fałszywy alarm.
Jankego w Katowicach to droga powiatowa - czyli tertiary - do Wilczewskiego…dalej residential do Ośrodka Szkolenia Policji, potok Ślepiotka też stał sie rzeką, przywrócę pierwotne tagi
Mamy jeszcze mnóstwo landuse=village_green, które jest najczęściej zwykłym błędem (to tzw. “nawsie”, a nie “zieleń miejska”) - ze Overpass ostrzega, że jest tego ze 20 MB: