Zrobione.
W miejscowościacy Bosutów oraz Boleń w powiecie krakowskim nadano nazwy ulicom i w związku z tym zmieniła się adresacja. Przydałby się kolejny import.
Z góry dziękuje.
Przy okazji - czyżby Węgrzce zmieniły nazwy ulic z tych literkowych (np. A9) na bardziej ludzkie, np. Magiczna?
Nie wydaje mi się, przynajmniej te które widziałem kilka tygodni temu, znaki nadal były w formie litera + numer. Możliwe, że są jakieś które nie są kodem, ale to zakładam, że nowo powstałe ulice.
A, jeszcze mi się przypomniało, jak już jesteśmy przy gminie Zielonki - Wola Zachariaszowska też wygląda na to, że ma adresy z ulicami (co prawda mam małą próbkę - byłem tam tylko przy dwóch ulicach).
Nie wydaje mi się, przynajmniej te które widziałem kilka tygodni temu, znaki nadal były w formie litera + numer. Możliwe, że są jakieś które nie są kodem, ale to zakładam, że nowo powstałe ulice.
Tak czy siak, popatrz jutro na mrówki: http://v3.mrowka.org/adresy/#11/50.1298/20.0418
Na pewno będzie trzeba coś tam popoprawiać.
krzyk:Nie wydaje mi się, przynajmniej te które widziałem kilka tygodni temu, znaki nadal były w formie litera + numer. Możliwe, że są jakieś które nie są kodem, ale to zakładam, że nowo powstałe ulice.
Tak czy siak, popatrz jutro na mrówki: http://v3.mrowka.org/adresy/#11/50.1298/20.0418
Na pewno będzie trzeba coś tam popoprawiać.
Dzięki, już poprawiam.
Dodałem w Gminie Turobin https://www.openstreetmap.org/relation/3118665#map=12/50.8198/22.7380 dwie miejscowości: Elizówka i Żabno-Kolonia. Są adresy, a nie było miejscowości. Powinno to chyba być widoczne na “samotnych mrówkach”.
Proszę o sprawdzenie czy dobrze zrobiłem.
Dodałem w Gminie Turobin https://www.openstreetmap.org/relation/ … 98/22.7380 dwie miejscowości: Elizówka i Żabno-Kolonia. Są adresy, a nie było miejscowości. Powinno to chyba być widoczne na “samotnych mrówkach”.
Miejscowości były, należało je tylko podnieść do village i poprawić lokalizację.
https://www.openstreetmap.org/node/2808989335
http://www.openstreetmap.org/node/2808989347
Przepraszam, nie zauważyłem.
To trzeba usunąć moje place i podmienić w relacji granicy.
W miejscowości Góra Siewierska doszły nowe adresy, dostępne na ich geoportalu (balrog-kun 4 lata temu importował wg danych dostarczonych przez Starostwo Powiatowe).
http://www.openstreetmap.org/note/1088807#map=15/50.4013/19.1096&layers=N
W miejscowości Podgaj (gmina Kondratowice) doszły nowe adresy, które są dostępne na iMPA, ktoś próbował samemu dodawać.
https://www.openstreetmap.org/changeset/50820778
Nie jestem pewien jaki był zakres aktualizacji, czy jest to tylko kilka adresów, ale od czego są spece od importów
Zajmę się tymi tematami, ale po weekendzie. Na razie mam upalony komputer, szlag go trafił (dosłownie, w czasie burzy).
A propos adresów to powstała nowa ministerialna (urzędowa) szukajka adresów. Info tutaj - <https://mc.gov.pl/aktualnosci/nowa-aplikacja-pozwalajaca-na-weryfikacje-adresu-i-wygenerowanie-tzw-adresu>
Nie wiem jak to się stało, ale Miasto Strumień http://www.openstreetmap.org/#map=15/49.9161/18.7606&layers=N w zasadzie nie posiada adresów. Obszar wiejski gminy Strumień wygląda na uzupełniony. W samym mieście jest może trzydzieści adresów?
Zaktualizowałem gminę Strumień adresami. Jutro dobrze byłoby zerknąć na mrówki i sprawdzić, czy wszystkie ulice są naniesione.
Dzięki za cynk.
Prosiłbym o import adresów w Skale koło Krakowa - mrówki w okolicy nie zgłaszają problemów a są braki w adresach - http://v3.mrowka.org/adresy/#13/50.2429/19.8619
Np. brakuje Polnej 17.
Jak nie ma adresu to mrówka się nie pojawi. Te sprawdzają jedynie bazę OSM, a nie jej kompletność. Gdyby tak było to wtedy pewnie milion mrówek w miastach by powstało
Prosiłbym o import adresów w Skale koło Krakowa - mrówki w okolicy nie zgłaszają problemów a są braki w adresach - http://v3.mrowka.org/adresy/#13/50.2429/19.8619
Np. brakuje Polnej 17.
Zrobione.
Mateusz Konieczny:Prosiłbym o import adresów w Skale koło Krakowa - mrówki w okolicy nie zgłaszają problemów a są braki w adresach - http://v3.mrowka.org/adresy/#13/50.2429/19.8619
Np. brakuje Polnej 17.
Zrobione.
Wielkie dzięki! Co ciekawe, https://www.openstreetmap.org/way/523494288 też ma adres Polna 17 (dodałem ręcznie).
Jak nie ma adresu to mrówka się nie pojawi. Te sprawdzają jedynie bazę OSM, a nie jej kompletność. Gdyby tak było to wtedy pewnie milion mrówek w miastach by powstało
To wiem, chciałem tylko dać znać że wytępiłem mrówki w okolicy (nie wiem czy likwidacja mrówek wpływa na większą ilość importów, ale chciałem pokazać że co potrafiłem to poprawiłem).