Czy takie podkłady satelitarne są korygowane na podstawie modelu terenu o wysokiej rozdzielczości? Chociaż 30m?
Na przykład w Trójmieście kąt widzenia jest już dość mocno pochylony co widać po budynkach - ok 0.5 na jeden metr wysokości.
W miejscach takich jak trójmiasto gdzie mamy duże różnice terenu, rozbieżności będą ogromne jeśli obrazy te nie są dokładnie skorygowane. A wątpliwości mam stąd że trudno mi było skalibrować podkład gdy chciałem wyrysować PKM, w każdym miejscu inaczej … jeśli tak jest to mam duże obawy co do tych importów facebooka, oby wprowadzali dane tylko tam gdzie są białe plamy.
Gratulacje!
Gratsy!
Gratulacje - ten ostatni akapit o mapowaniu w szkołach wspaniale wieńczy wywiad!
https://www.wykop.pl/link/3840637/krynki-2-470-mieszkancow-rondo-z-najwieksza-liczba-ulic-w-polsce-12/
W powiązanych ktoś dodał link do OSM, można zaplusować, jeśli ktoś ma konto na wykop.pl
(tylko tam jest mała zmyłka, bo miniaturka z mapką to link do Wikipedii)
Ankieta MapRoulette - warto wypełnić, bo autor mówi, że zebrał już wyniki od 80 osób i coś z tego wynosi:
Powstała pierwsza wersja językowa (francuska) listy dyskusyjnej na temat tagowania:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/tagging/2017-August/033079.html
Nie bardzo zrozumiałem co ten Boundless właściwie produkuje i jak to się ma do QGIS?
Ciekawe narzędzie do oglądania zestawów zmian, Changeset map:
https://www.openstreetmap.org/user/geohacker/diary/40846
http://osmlab.github.io/changeset-map/
Esri udostępniło swoje zdjęcia satelitarne dla OSM
https://blogs.esri.com/esri/arcgis/2017/08/24/world-imagery-in-osm/
Przeglądając ich blog natrafiłem na informację że planują w Polsce aktualizację zdjęć w kilku miastach. Szczegóły - https://arcgis-content.maps.arcgis.com/apps/MapSeries/index.html?appid=be5921cbc87044a8a44731740013cae9
Brawo. Czym więcej tym lepiej. Natomiast ponieważ mamy już całkiem sporo podkładów ORTO do wyboru ciekaw jestem czy możliwe jest rozpoznanie na podstawie pobieranych WMSem zdjęć zaczytanie z kiedy one są tak by w JOSM łatwiej wybrać ten najaktualniejszy, a nie musieć zastanawiać się przez pół godziny którego detalu gdzie brakuje by rysować na podstawie tego najaktualniejszego.
Opublikowano zasady korzystania z geokodowania w OSM:
https://wiki.osmfoundation.org/wiki/Licence/Community_Guidelines/Geocoding_-_Guideline
Vespucci wreszcie dostał z dawna obiecywany edytor godzin otwarcia. I nie jest to to kółeczko, którego używa maps.me i StreetComplete
Ciekawe narzędzie - eksporter danych został wydany w wersji 3:
https://www.hotosm.org/updates/2017-09-19_export_tool_30_launched
Ciekawe w nim jest to, że można sobie nie tylko wybrać obszar danych, ale także zakres danych (np. tylko sklepy), a nie wszystko jak leci!
Jakoś dotąd nie byłem świadomy istnienia takiego serwisu, który pozwala na przygotowanie eksportu danych dowolnego wycinka planety w kilku popularnych formatach (w tym PBF):
Polski wycinek OSM właśnie przekroczył symboliczną granicę 1 GB.