Działania w regionach

Sam musiałem wyszukać :wink: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_leszczy%C5%84skie Generalnie rozumiem to jako skrót myślowy od wskazania kilku powiatów w obecnym podziale administracyjnym

W Wikiprojektach dla każdego województwa zrobiłem listą uczestników.
Tam mogą się wpisywać wszyscy zainteresowani danym projektem.
Każdy z uczestników danego projektu może wpisać w jakiej dziedzinie/wycinku może się zaangażować.
To pozwala na bardziej specyficzny kontakt ze “specjalistą”.
Wzorowałem się na Wikipedii, gdzie tego rodzaju listy są bardzo pomocne.
W razie problemu, na początku, jak się wpisywać lub jak dodawać/aktualizować specyficzne tematy, służe pomocą.

Można poprosić link? Wrzucę go na początek wątku

Wszystkie projekty na Wiki są w:
WikiProject_Poland https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland

PS. Mam nadzieję, że w szablonie Wikiprojektów ująłem wszystkie pożyteczne aplikacje.
Jeśli coś pominąłem, to proszę to napisać. Może uda mi się dodać.

To nie jest wątek z bajkami na dobranoc.

Mogę prosić o poprawę nicka na ntat. Żadna wiadomość do użytkownika Ntat nie dojdzie, bo nie ma takiego :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam.

W którym województwie?

A tak w ogóle to można edytować samemu przez kliknięcie “Edytuj kod źródłowy”.
Poprawić lub dopisać i “Zapisz zmiany”.

W w. wielkopolskim. Poprawny nick to ntat, pisany małymi literami. Żeby dokonać zmian trzeba mieć konto na wiki? Mam na Wikimedia Commons ale to chyba nie to samo konto?

Żeby koordynować i na bieżąco brać udział w aktualizacji tematyki regionu należy być zarejestrowanym ma Wiki.
To jest OSM Wiki a nie Wikimedia.
Ja mogę pomóc w formatowaniu teksu lub w szablonach ale nie będę za Was pisał tekstu.
Edycja tekstów na Wiki jest bardzo prosta i łatwa.

OK. Już się zarejestrowałem. Wcześniej próbowałem się zalogować na konto z innej wiki.
Wcale nie chciałem wykorzystać Cię do pisania tekstów - zapytałem się po prostu.

Tak tylko napisałem w sensie porządkowym.
Jak będziesz miał problemy to chętnie poprowadzę.
Najważniejsze na początek to wpis w linii “W czym mogę pomóc”
Czyli podajesz ludziom w jakiej dziedzinie poza koordynacją jesteś mocny.
Następnie sprawdź linki w szablonie po prawej, czy masz tam wszystko co potrzebujesz.

PS. Ja wpisałem Ciebie także w Lubuskim.
Czy to błąd?
Stwórz również swoją personalną stronę User:Ntat.
Na początek może być nawet jedno zdanie.

OK. Dziękuję. Uzupełnię dane o sobie. Lubuskie też jest dobrze.

Ja staram się Szczecin kontrolować na bieżąco, ale lepiej niech mój udział zostanie jako niesformalizowany.

De facto na swój sposób to każdy edytujący regularnie w swoim regionie jest takim niesformalizowanym opiekunem obszaru. A tak z ciekawości przez oficjalnym udziałem to który z tych punktów https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=655783#p655783 szanownego kolegę wstrzymuje? Jest to o tyle ciekawe, że jeśli to jest np. jeden z nich a nie wszystkie może będzie można pomyśleć nad rozdzieleniem funkcji gdyż może niektórzy byli by chętni jedynie na któreś z tych zadań, choć osobiście widział bym to prędzej na zasadzie że jak się w regionie zgłoszą dwie osoby to już że te zadania podzielą pomiędzy siebie.

To dopisz się do uczestników w https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Szczecin
i zaznacz w czym możesz pomóc.

Kolega **RoboD **bierze województwo Warmińsko Mazurskie. Jeśli ktoś weźmie z tego terenu jakiś powiat, to nie ma sprawy.

Kolega Forestus napisał do mnie:

Wielkie dzięki Forestus! Władku, tak się jakoś porobiło że administrujesz tą działkę. Mógłbyś dodać powyższe informacje na Wiki? Z góry Ci dziękuję!
Marek

Wolę jak każdy to zrobi za siebie, bo w końcu musi aktualizować te strony.
Ja mogę poprawić i poprowadzić (pisałem o tym powyżej)

Potrzebujemy 2 Tabelek zawierających

  1. województwo / nick mapowicza biorącego na siebie to województwo i
  2. To samo ale dla powiatów.

Trochę tego jest w Polsce. Ja wiem jak to zrobić ale Władku jesteś już prawie administratorem Wiki Projekt Poland.

Mogę potem uzupełniać w niej nazwiska / nicki.
Oczywiście najlepiej jak ludzie wpiszą się sami.

Przy każdym województwie są już szablony gdzie mogą się wpisywać swoje zaangażowanie i rodzaj zaangażowania w danym województwie.
Podobnie miasta w których były jakieś zaangażowania, chociaż w większości z nich brak jakichkolwiek wpisów.
Nie ma sensu tworzyć pustych stron dla powiatów czy gmin, do których nikt nie zajrzy.
Jeśli ktoś, rzeczywiście, chce angażować się w konkretny powiat lub gminę, to proszę to napisać.
Ja stworzę taki Wikiprojekt, a wtedy ta osoba winna się wpisać jako koordynator tego powiatu lub gminy.

Inaczej.
Do mnie może być, jeśli coś brakuje strukturalnie lub jest źle.
Reszta, czyli prowadzenie tych stron, do Was.
Jeśli ktoś ma trudności z zarejestrowaniem się na Wiki i pisaniem na niej, to znaczy że zależy mu tylko na biciu piany, a nie udziale w działalności grupowej. :frowning: