Działania w regionach

A gdzie jest to województwo?

Coraz mniej rozumem.
Mam przedstawić w jaki sposób porządkuje mapę maraf24 a jak ja?
Może coś wyjaśni że mam w skrzynce setki listów głownie z maperami z mojego rejonu.
Maperzy też nie mają żadnego problemu z pisaniem do mnie jako pierwsi.
Skąd oni wiedzą ze aktywne mapuję cały region?
Może sprawdzaj a autorstwo obiektów i tam klikając na nicka widzą aktywność?

Jestem za zaktywizowaniem maperow ale za nowymi metodami a nie zbiurokratyzowaniem tego co działa i działać będzie niezależnie od długości list
No chyba że ma być tylko jeden naczelnik regionu

Chodzi o człowieka instytucję?
Wątpię aby metody aktywizowania najaktywniejszych miały sens.
Należy tworzyć strukturę piramidy i odchodzić od modelu strażnikowania.
Ważne obiekty powinien monitorować soft.

Pytałem milionerów jak monitorują swoje dane.Oni sich nie są w stanie pilnować a co dopiero cudze.

Czas na kursy online typu wideokonferencje. Wtedy nowi słuchają o co pytają inni, bo sami nie potrafią zadawać pytań

Prosta analiza kto w jakim powiecie jak często mapuje mówi że strażnikowanie regionalne raczej się nie uda.Za mało nas.
Musiałyby być jakieś narzedzia tymczasem co najmniej od 2 dni achavi nie działa.
To tylko wybijanie z rytmu.Jeszcze jeden powiat to mogłoby sie udać.Szukajmy 318 opiekunów.

Co innego przywitania i pokazanie narzędzi i źródeł jakie działają, bo na to można zrobić gotowce.

Ja biorę pomorskie. I tu prośba do balroga, żeby uruchomił ponownie http://openstreetmap.pl/users :wink:

Sam musiałem wyszukać :wink: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_leszczy%C5%84skie Generalnie rozumiem to jako skrót myślowy od wskazania kilku powiatów w obecnym podziale administracyjnym

W Wikiprojektach dla każdego województwa zrobiłem listą uczestników.
Tam mogą się wpisywać wszyscy zainteresowani danym projektem.
Każdy z uczestników danego projektu może wpisać w jakiej dziedzinie/wycinku może się zaangażować.
To pozwala na bardziej specyficzny kontakt ze “specjalistą”.
Wzorowałem się na Wikipedii, gdzie tego rodzaju listy są bardzo pomocne.
W razie problemu, na początku, jak się wpisywać lub jak dodawać/aktualizować specyficzne tematy, służe pomocą.

Można poprosić link? Wrzucę go na początek wątku

Wszystkie projekty na Wiki są w:
WikiProject_Poland https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland

PS. Mam nadzieję, że w szablonie Wikiprojektów ująłem wszystkie pożyteczne aplikacje.
Jeśli coś pominąłem, to proszę to napisać. Może uda mi się dodać.

To nie jest wątek z bajkami na dobranoc.

Mogę prosić o poprawę nicka na ntat. Żadna wiadomość do użytkownika Ntat nie dojdzie, bo nie ma takiego :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam.

W którym województwie?

A tak w ogóle to można edytować samemu przez kliknięcie “Edytuj kod źródłowy”.
Poprawić lub dopisać i “Zapisz zmiany”.

W w. wielkopolskim. Poprawny nick to ntat, pisany małymi literami. Żeby dokonać zmian trzeba mieć konto na wiki? Mam na Wikimedia Commons ale to chyba nie to samo konto?

Żeby koordynować i na bieżąco brać udział w aktualizacji tematyki regionu należy być zarejestrowanym ma Wiki.
To jest OSM Wiki a nie Wikimedia.
Ja mogę pomóc w formatowaniu teksu lub w szablonach ale nie będę za Was pisał tekstu.
Edycja tekstów na Wiki jest bardzo prosta i łatwa.

OK. Już się zarejestrowałem. Wcześniej próbowałem się zalogować na konto z innej wiki.
Wcale nie chciałem wykorzystać Cię do pisania tekstów - zapytałem się po prostu.

Tak tylko napisałem w sensie porządkowym.
Jak będziesz miał problemy to chętnie poprowadzę.
Najważniejsze na początek to wpis w linii “W czym mogę pomóc”
Czyli podajesz ludziom w jakiej dziedzinie poza koordynacją jesteś mocny.
Następnie sprawdź linki w szablonie po prawej, czy masz tam wszystko co potrzebujesz.

PS. Ja wpisałem Ciebie także w Lubuskim.
Czy to błąd?
Stwórz również swoją personalną stronę User:Ntat.
Na początek może być nawet jedno zdanie.

OK. Dziękuję. Uzupełnię dane o sobie. Lubuskie też jest dobrze.

Ja staram się Szczecin kontrolować na bieżąco, ale lepiej niech mój udział zostanie jako niesformalizowany.

De facto na swój sposób to każdy edytujący regularnie w swoim regionie jest takim niesformalizowanym opiekunem obszaru. A tak z ciekawości przez oficjalnym udziałem to który z tych punktów https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=655783#p655783 szanownego kolegę wstrzymuje? Jest to o tyle ciekawe, że jeśli to jest np. jeden z nich a nie wszystkie może będzie można pomyśleć nad rozdzieleniem funkcji gdyż może niektórzy byli by chętni jedynie na któreś z tych zadań, choć osobiście widział bym to prędzej na zasadzie że jak się w regionie zgłoszą dwie osoby to już że te zadania podzielą pomiędzy siebie.

To dopisz się do uczestników w https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Szczecin
i zaznacz w czym możesz pomóc.

Kolega **RoboD **bierze województwo Warmińsko Mazurskie. Jeśli ktoś weźmie z tego terenu jakiś powiat, to nie ma sprawy.

Kolega Forestus napisał do mnie:

Wielkie dzięki Forestus! Władku, tak się jakoś porobiło że administrujesz tą działkę. Mógłbyś dodać powyższe informacje na Wiki? Z góry Ci dziękuję!
Marek