Działania w regionach

Kolega Ntat bierze byłe woj. Leszczyńskie.

Kto bierze Festung Breslau?
Kolega Rowers2 czy kolega Maraf? :stuck_out_tongue:

Kto weźmie Szczecin?

Skoro się już rozpędzamy a i tak 99% moich zmian to rejon Podkarpacia to też chętnie wyzwanie w tym rejonie podejmę.

Natomiast nieco odmiennie widzę rolę opiekunów. To znaczy bardzo podobnie z tym, że nadzór nad danymi na mapie to widzę nieco inaczej. Oczywiście rzucenie okiem na mapę celem sprawdzenia braku najistotniejszych elementów jest pożądany, ale chyba akurat istotniejsze jest mieć stosowne narzędzia do pilnowania konkretnych danych jak to ma miejsce w kwestii pożarnictwa i wówczas pilnowaniem i to bardzo efektywnym można objąć cały kraj.

IMHO regionalny opiekun to przede wszystkim ktoś kto będzie chciał przeszkolić chętnych z wskazanego obszaru gdyż nim będzie nas więcej to tym większe prawdopodobieństwo, że dane lokalne będą pilnować się same, gdyż każdy edytor więcej to de facto oznacza większą kompletność danych, a to z kolei oznacza ich poprawność.

Co do samych szkoleń to z pewnością każdy zainteresowany jest czymś innym i ma nieco odmienne oczekiwania, ale powinniśmy opracować szablon informacji podstawowych jakie na takim szkoleniu przekazać.

+1

Jak najbardziej! To funkcja innego typu, tj. ludzi którzy wezmą na siebie konretne tematy jak np. pożarnictwo, mrówki itp. To też jest potrzebne.

Co do zadań to szkolenia są bodaj najistotniejsze. Jak najbardziej.

Czy mógłbym Cię poprosić o założenie stronki koordynatorzy regionalni z listą powiatów na wiki project Poland?
Ludzie będą mogli się wtedy wpisywać na listę.
Zdaje się że podział na powiaty jest nawet sensowniejszy.

Są ludzie którzy zdecydują się na całe województwo, why not?

Również uważam, że wyłapywanie błędów powinno działać tak jak teraz, trudno dzielić dane na regiony dla sprawdzajek. Regionalni i tak będą przeglądać swoje tereny, to grubsze babole powinni wyłapywać.

Właśnie! Większość początkujących nie napisze na forum, że nie wie jak np. poprawić relację, tylko będzie próbować samemu, popsuje, wystraszy się i zwieje. Trzeba w mailu powitalnym wyraźnie podkreślić, że regionalni są do ich dyspozycji, służą radą i pokierują. Założyliśmy w firmie kilka kont, przy każdej rejestracji przychodził tylko jeden mail, ten krótki. Drugi z podstawowymi informacjami przyszedł tylko do ostatniej rejestrującej się osoby (w maju 2017). Więc nie wiem, czy to dopiero teraz wprowadzono, czy coś nie działało… To jest do sprawdzenia.

A gdzie jest to województwo?

Coraz mniej rozumem.
Mam przedstawić w jaki sposób porządkuje mapę maraf24 a jak ja?
Może coś wyjaśni że mam w skrzynce setki listów głownie z maperami z mojego rejonu.
Maperzy też nie mają żadnego problemu z pisaniem do mnie jako pierwsi.
Skąd oni wiedzą ze aktywne mapuję cały region?
Może sprawdzaj a autorstwo obiektów i tam klikając na nicka widzą aktywność?

Jestem za zaktywizowaniem maperow ale za nowymi metodami a nie zbiurokratyzowaniem tego co działa i działać będzie niezależnie od długości list
No chyba że ma być tylko jeden naczelnik regionu

Chodzi o człowieka instytucję?
Wątpię aby metody aktywizowania najaktywniejszych miały sens.
Należy tworzyć strukturę piramidy i odchodzić od modelu strażnikowania.
Ważne obiekty powinien monitorować soft.

Pytałem milionerów jak monitorują swoje dane.Oni sich nie są w stanie pilnować a co dopiero cudze.

Czas na kursy online typu wideokonferencje. Wtedy nowi słuchają o co pytają inni, bo sami nie potrafią zadawać pytań

Prosta analiza kto w jakim powiecie jak często mapuje mówi że strażnikowanie regionalne raczej się nie uda.Za mało nas.
Musiałyby być jakieś narzedzia tymczasem co najmniej od 2 dni achavi nie działa.
To tylko wybijanie z rytmu.Jeszcze jeden powiat to mogłoby sie udać.Szukajmy 318 opiekunów.

Co innego przywitania i pokazanie narzędzi i źródeł jakie działają, bo na to można zrobić gotowce.

Ja biorę pomorskie. I tu prośba do balroga, żeby uruchomił ponownie http://openstreetmap.pl/users :wink:

Sam musiałem wyszukać :wink: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_leszczy%C5%84skie Generalnie rozumiem to jako skrót myślowy od wskazania kilku powiatów w obecnym podziale administracyjnym

W Wikiprojektach dla każdego województwa zrobiłem listą uczestników.
Tam mogą się wpisywać wszyscy zainteresowani danym projektem.
Każdy z uczestników danego projektu może wpisać w jakiej dziedzinie/wycinku może się zaangażować.
To pozwala na bardziej specyficzny kontakt ze “specjalistą”.
Wzorowałem się na Wikipedii, gdzie tego rodzaju listy są bardzo pomocne.
W razie problemu, na początku, jak się wpisywać lub jak dodawać/aktualizować specyficzne tematy, służe pomocą.

Można poprosić link? Wrzucę go na początek wątku

Wszystkie projekty na Wiki są w:
WikiProject_Poland https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland

PS. Mam nadzieję, że w szablonie Wikiprojektów ująłem wszystkie pożyteczne aplikacje.
Jeśli coś pominąłem, to proszę to napisać. Może uda mi się dodać.

To nie jest wątek z bajkami na dobranoc.

Mogę prosić o poprawę nicka na ntat. Żadna wiadomość do użytkownika Ntat nie dojdzie, bo nie ma takiego :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam.

W którym województwie?

A tak w ogóle to można edytować samemu przez kliknięcie “Edytuj kod źródłowy”.
Poprawić lub dopisać i “Zapisz zmiany”.

W w. wielkopolskim. Poprawny nick to ntat, pisany małymi literami. Żeby dokonać zmian trzeba mieć konto na wiki? Mam na Wikimedia Commons ale to chyba nie to samo konto?

Żeby koordynować i na bieżąco brać udział w aktualizacji tematyki regionu należy być zarejestrowanym ma Wiki.
To jest OSM Wiki a nie Wikimedia.
Ja mogę pomóc w formatowaniu teksu lub w szablonach ale nie będę za Was pisał tekstu.
Edycja tekstów na Wiki jest bardzo prosta i łatwa.

OK. Już się zarejestrowałem. Wcześniej próbowałem się zalogować na konto z innej wiki.
Wcale nie chciałem wykorzystać Cię do pisania tekstów - zapytałem się po prostu.

Tak tylko napisałem w sensie porządkowym.
Jak będziesz miał problemy to chętnie poprowadzę.
Najważniejsze na początek to wpis w linii “W czym mogę pomóc”
Czyli podajesz ludziom w jakiej dziedzinie poza koordynacją jesteś mocny.
Następnie sprawdź linki w szablonie po prawej, czy masz tam wszystko co potrzebujesz.

PS. Ja wpisałem Ciebie także w Lubuskim.
Czy to błąd?
Stwórz również swoją personalną stronę User:Ntat.
Na początek może być nawet jedno zdanie.

OK. Dziękuję. Uzupełnię dane o sobie. Lubuskie też jest dobrze.

Ja staram się Szczecin kontrolować na bieżąco, ale lepiej niech mój udział zostanie jako niesformalizowany.