Ja tylko to tu zostawię: http://v3.mrowka.org/BP/
Temat jest już generalnie ogarnięty - antblant zrobił swego czasu skrypt porównujący to, co otrzymujemy cyklicznie z BP do tego, co mamy w OSM. Trzeba tylko te przewijaki uwzględnić i inne udogodnienia
(no i dodać brakujące stacje i poprawić to, co jest na czerwono)
Może wystarczy po prostu lokalizacja? Mam skrypt który porównuje dane z importu o niskiej dokładności z danymi OSM. Zgłasza on miejsca gdzie według bazy danych gdzieś powinien być obiekt a pasujący obiekt w OSM jest bardzo daleko.
Dodanie obiektu do OSM wymaga ręcznego sprawdzenia gdzie obiekt rzeczywiście jest, ale stacje benzynowe powinno być widac na Geoportalu (choć sprawdzenie marki wymaga wizyty w terenie).
Jeśli miałbym dostęp do tej bazy stacji to mógłbym spróbowac wyprodukowac raport (z opcją wystawienia rezultatów do internetu i nieregularnej aktualizacji).
Czy byłaby możliwość dodania na stronie stowarzyszenia zakładki z listą autorskich wizualizacji/ serwisów, stworzonych przez użytkowników polskiego forum? Mam na myśli zarówno narzędzia do poprawiania danych takie jak strona z mrówkami czy świeża strona z nieprawidłowymi punktami poi, a także wizualizacje takie jak ta z area:highway. Co rusz pojawiają się nowe strony tego typu, a potem z czasem giną w natłoku wątków, tak więc dobrze byłoby mieć to w jednym miejscu.
Z krajowo utworzonych na pewno brakuje http://osmapa.pl/w/przyroda oraz witryny z przebiegiem linii napięcia, ale oczywiście linku znaleźć nie jestem w stanie Natomiast warto było by pomyśleć również nad dodaniem stron zagranicznych, które również niosą sporo informacji z których można czerpać jak http://waymarkedtrails.org czy też te które niosą dodatkowe informacje bazując swoje dane na OSM jak choćby ostatnio wymieniona http://www.pogodynka.pl, jak i listę nawigacji tak by w jednym miejscu mieć to co związane z projektem tak by przy rozmowie z innymi podać tą jedną stronę jako “dowód ostateczny” dla czemuż to nasza mapa a nie inna
A wiedziałeś, że routing pieszy “Przejście pieszo wzdłuż dróg” też przestawili na dane OSM? Właśnie sprawdziłem i w prawym, dolnym rogu wciąż wymieniają copyright dla UMP-pcPL ale dojście do przystanku ewidentnie idzie (biegnie? ;)) teraz chodnikami i ścieżkami z OSM.