W ten sposób nie można jechać. Żeby skręcić w prawo to trzeba na tym rozwidleniu na początku pojechać prawym pasem.
Da się to poprawić bez rozbijania tego odcinka z trzema pasami przed skrzyżowaniem na osobne segmenty dla każdego pasa?
Ale to już jest rozbite, tylko nie wiedzieć czemu potem się te dwa pasy łączą?
Poprzez restrykcje z kilkoma drogami w roli via.
Teoretycznie taka relacja powinna rozwiązać sprawę: https://www.openstreetmap.org/relation/7401336
Niestety, tylko teoretycznie, bo żadna nawigacja w tym momencie tego nie obsłuży. Proponuję na razie rozdzielić to na odrębne nitki.
Imho potrzebna jest jeszcze restrykcja zabraniająca skrętu w prawo na tej linii https://www.openstreetmap.org/way/297279310, bo to przez nią idzie krótsza trasa.
Ale też bym był jednak za rozdzieleniem, bo takie restrykcje to może Yanosik obsłuży i nic więcej.
Nie usunęłam tego proposed otwierając obwodnicę zakładając, że są to przyszłe plany węzła. Ale nie sądziłam, że ktoś to otworzy bez sprawdzenia chociażby zdjęć, jeżeli nie z autopsji czy śladów
Cy może ktoś wycofać tą edycję?
No ale co wtedy z turn:lanes i lanes? W sumie ze środkowego pasa możemy zjechać na ten do lewo skrętu jak i prawo skrętu ale z tych obu wymienionych nie możemy wjechać na środkowy :(; co lepsze ani z lewego ani z prawego nie mozna jechać prosto - tu nie wiem na ile aktualne jest oznakowanie poziome i pionowe:
A może pomoże także direction=Szczyrk itd? w Magic Earth są komunikaty trzymaj się tablicu z kierunkiem Szczyrk(czy jakoś tak) o ile takie dane sa zapisane w tagach.
No ale co wtedy z turn:lanes i lanes?
Też rozdzielić.
EDIT:
A Google też źle prowadzi.
Rozdzielić, tak jak koledzy napisali. Mamy tutaj obszar a:h emergency który coraz częściej traktujemy jako physical divider.
Dlaczego rozdzielić? Przecież stracimy dość istotną informację.
Chyba musimy to sobie narysować i omówić alternatywy.
Od razu co mi przychodzi do głowy to ten tag (oraz jego występowanie z taginfo):
22 283 change:lanes:forward
21 503 change:lanes:backward
Pomysł rozdzielenia dróg pachnie mnie tu “mapowaniem pod nawigację” A co do samego wytyczenia tras przez projektanta i oznakowania drogi to ta wizja jest bardzo niestandardowa. Tu powstaje pytanie jak przygotowywać specyfikacje czegokolwiek by przewidzieć podobne pomysły
Pomysł rozdzielenia dróg pachnie mnie tu “mapowaniem pod nawigację” A co do samego wytyczenia tras przez projektanta i oznakowania drogi to ta wizja jest bardzo niestandardowa. Tu powstaje pytanie jak przygotowywać specyfikacje czegokolwiek by przewidzieć podobne pomysły
Myślę, że podstawowe pytanie brzmi tutaj: czy istnieje możliwość otagowania możliwości zmiany pasów tylko w jedną strine? I.e. że można ze środkowego na zewnętrzne, ale nie odwrotnie? Bo jeśli istnieje, to właśnie jej powinniśmy użyć. change:lines: wygląda więc na dokładnie to, czego nam potrzeba.
A czy nawigacja jest na tyle mądra, że jak wjadę na ten odcinek z lewej/prawej strony to będzie wiedziała że jestem od razu na lewym/prawym pasie?
@rmikke czyli coś takiego?
https://c1.staticflickr.com/5/4304/35215454243_130bfb88b6_h.jpg
O ile rozumiem wiki, to te wartości odnoszą się do pasów. nie do granic między nimi. Zresztą, w przykładach jest dokładnie nasz przypadek, otagowany change:lanes=no|yes|no. Bo z lewego pasa nie można zmieniać wcale, z prawego też nie, a ze środkowego można w obie strony.
Chyba musimy to sobie narysować i omówić alternatywy.
coś takiego?
@rmikke - no własnie nie wiedziałem jak to przypiąć. Bo spotkałem sią tam własnie z poleceniami:
not_left|not_right
not_left|yes|yes
@rmikke
d3mol3k dobrze zrobił tyle, że to szczególny przypadek. Bo przecież nie da się z lewego pasa skręcić w lewo więc not_right zadziała identycznie. Zaś pominięte yes na środkowym to prawdopodobnie wartość domyślna. Ale no|yes|no wygląda bardziej zrozumiale.