Skasowano moją pracę

Po to powołaliśmy m.in. Stowarzyszenie. Z jego członków powinniśmy wybrać koordynatorów regionalnych na każde województwo.
Czy są chętni wśród Was?

Over,
Marek

Moim zdaniem, w obecnym modelu trzeba pilnować konkretnych typów danych, a nie obszarów. Ja np. staram się pilnować:

  • adresów (gdy ktoś np. doda niekompletne adresy, dostaję raport dobowy),
  • rond (by miały junction),
  • granic (wyłapuję, gdy ktoś zrobi dziurę, aczkolwiek ostatnio mniej na to patrzę),
  • miejscowości (weryfikuję, gdy ktoś skasuje jakiś place=)
  • gniazd bocianich

Kiedyś był jeszcze pomysł, by zrobić pilnowanie ciągłości głównych tras w Polsce, czyli autostrad, ekspresówek, krajowych i wojewódzkich, ale pomysł się rozmył z różnych powodów, głównie chyba z powodu braku dobrego rozwiązania programistycznego.

Był przecież OSMonitor.

I gdzie on jest teraz?

Ja potrzebuję szkolenia z rewertowania, jak już będę umieć, to mogę się podjąć pilnowania jakiegoś regionu.
A jaki miałby być podział na te regiony?
I warto by było mieć więcej niż jednego opiekuna na region, bo np. ja od czasu do czasu nie nadążam z przeglądaniem zmian dla połowy Warszawy (mam w RSS), w tej chwili jestem parędziesiąt changesetów do tyłu i nie wiem, kiedy to doczytam…

+1. Dlatego musimy przyciągnąć do projektu więcej ludzi.

Rewertowanie przydaje się rzadko, natomiast możliwość dawania 0-hour-block pozwoliłaby zaoszczędzić dużo czasu (i nerwów).

Dokładnie. Było już wiele sytuacji, kiedy pisanie nie pomagało, bo ktoś po prostu nie czytał wiadomości doń wysyłanych.
Tak teraz nad tym myślę i chyba nawet byłbym za radykalnym podejściem - masz nieprzeczytaną wiadomość? → nie możesz wysłać zmian do OSM. Proste i skuteczne.

Tyle że powinna taka informacja pojawić się przed rozpoczęciem mapowania czyli np. podczas startu programu którego mapowicz używa. Jeśli pojawi się nowicuszowi np. w Potlatch2 tak ainformacja to może on stracić edycję która niekoniecznie musi być zła.
to taki offtopic do DWG.

W JOSM taka informacja pojawia się chyba przy starcie. Jeśli chodzi o edytory przeglądarkowe - też nie widzę problemu, bo zawsze można sobie otworzyć nową kartę, przeczytać wiadomość i spróbować ponownie wysłać dane (lub zdecydować się nie wysyłać).

Jak wszystko tak i to się będzie dało obejść, ale jest to dość ciekawa propozycja, która nie powiem ma sens byle nie doszło do tego by musieć na wiadomość odpowiedzieć nim ma się prawo edytować. To już by było pójściem za daleko

Teraz jest bardzo łatwo to obejść, bo wystarczy kliknąć “oznacz jako przeczytaną”. No ale liczę, że jeśli już ktoś dotrze do tego miejsca, to jednak skusi się na faktyczne przeczytanie wiadomości.

Tak, tylko powinna być bardziej rzucająca się w oczy. W tej chwili to dymek w lewym dolnym rogu, podany link nie działa i dymek znika po kliknięciu w ekran. Poza tym szara cyfra przy nazwie konta też mało widoczna.
Spostrzeżenia zebrane w trakcie pracy z praktykantami i nowymi pracownikami.

Pełna zgoda. Dlatego napisałem, że propozycja ma sens.

Zapewne, ale sam już parę razy prosiłem o rewert, bo przy próbie użycia wtyczki do JOSM stwierdziłem, że nie wiem, co właściwie zrobię, kiedy kliknę w guzik. Zatem chciałbym mieć taką możliwość, zanim zabiorę się za oficjalne pomaganie ludziom.

A 0-hour-block, OIDP, nie zależy od przyjętej na ochotnika funkcji opiekuna regionu, tylko od nadania z DWG, więc to trochę osobny problem i pole do działania dla Stowarzyszenia.

Kto ze stowarzyszenia wysmaży tekst do DWG?

A musi to być ktoś ze stowarzyszenia? :wink:

Stowarzyszenie wyśle. Napisać może ktokolwiek.

Pewnie niekoniecznie, natomiast dobrze by było, żeby ów ktoś mniej więcej wiedział, o czym pisze, i.e. miał wcześniej kontakty z DWG inne, niż otrzymanie opieprzu za puszczenie niewielkiej, ale globalnej zmiany po całym świecie :wink:

Poprosiłem kolegę Balroga, by rozpoznał temat.
Oto jego odpowiedź którą pozwolę sobie zacytować gdyż dotyczy sprawy:

Marku przeczytaj stronę http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DWG bo to
jest, jak zwykle, bardziej skomplikowane niż można zakładać.

… Ktoś kto chciałby uzykać takie uprwnienia musiałby być członkiem DWG, to nie jest małe zadanie i zostaje się tym członkiem stopniowo przez pomoc w ich zadaniach, podobnie jak kocio został developerem stylu graficznego przez udział w rozwiązywaniu issues, stopniowo angażując się bardziej.

Ostatecznie DWG nie nadaje uprawnień tylko administratorzy (EWG zdaje
się). Maile można pisać oczywiście ale niech każdy pisze we własnym
imieniu bo to może być długa dyskusja na którą trzeba mieć czas i
chęci…

Tak więc alo prowadzimy negocjacje jko chapter, albo też ktoś z nas wgryza się w materię.

Osobiście jstem zdania, że należy prowdzić politykę która doprowdziła by do nadania większych praw tzw. local chapters. Ale to będzie długi proces…