Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

Pojawiła się już może poprawiona wersja na WinCE 6.0 jak ostatnio na Androida? Jeśli tak to skąd ją pobrać? Miejsca w sieci które odnalazłem zdają się zupełnie inną numerację. Co ciekawe to co strona to inną :slight_smile:

Pewien pan wysłał na listę talk-pl problem z którym spotkał się w najnowszych mapach.
W niektórych wsiach z addr:place nie da się wyszukać numerów domów, bo opcja “numery w miejscowości” nic nie robi poza wyświetleniem kręcącego się kółka. Sprawdziłem na najnowszych mapach i rzeczywiście tak jest.
Zgłoszone miejscowości to:

Wszystkie one mają wprowadzoną granicę. Choć w ogólności wsie z granicami problemów nie robią. Wskazówką może być ostatnia edycja ich relacji 30 dni temu (gdzie MF robi aktualizacje map co miesiąc czy dwa).
Ja jeszcze znalazłem inną miejscowość z tym błędem: Małe Bałówki, powiat nowomiejski.

Jest ktoś w stanie sprawdzić czy coś jest nie tak z tymi granicami? Albo posiada starszą wersję mapy Polski niż obecna 44-201702240 do sprawdzenia?

Widzę, że wiele nawigacji ma z tym problem. Pewnie działającym workaroundem byłoby nadanie “name” ulic (wewn. granic) nazwą wsi - ale to jest bardzo naciągane i raczej takie “hacki” niech sobie robią devsi nawigacji :wink: bo nie wierzę, że jednym warunkiem nie potrafią przy imporcie danych sprawdzić czy dana droga ma “name” czy nie i sobie ustawić co tam potrzebują do wyszukiwania…

Z tym, że nie masz racji. Mapfactor od dawna wspiera addr:place. Tylko nie wiadomo dlaczego w tych kilku miejscach są problemy. Jeśli nasi magicy od granic i adresacji nie znajdą żadnych nieprawidłowości (ja nie znalazłem), to człowieka przekieruję do ich supportu.

Sprawdziłem granicę Haczowa i wszystko z nią OK.
Sprawdziłem też na starszej mapie (44-201603180) i problem tam również występuje.
Myślę, że problem nie jest w mapach tylko pojawił się w najnowszej wersji aplikacji, która cichaczem użytkownikowi się zaktualizowała (taki urok domyślnych ustawień Google Play).

Mam pytanie dotyczące zapisanych tras i punktów. Program zapisuje je w pliku tekstowym. Po próbie edycji i wrzuceniu ponownie na telefon niestety nie widzi nic. Po ponownym otworzeniu pliku nic w nim nie ma. Opcja scalania ręcznego jest przydatna - korzystam z dwóch telefonów i czasem chcę dokonać aktualizacji, ale niestety nic z tego. Czy ktoś wie jak ten problem ominąć lub rozwiązać?

Witam,

Jestem tutaj nowy i mam tylko 1 (może naiwne) pytanie. Czy ten Navigator Free będzie działał na takim starym sprzęcie jak Lark Freebird 43.1 z Windows CE (chyba)? I czy będą to mapy tylko Polski czy też całej Europy? Aha i czy “gada” po polsku czy po angielsku?

I wyszły 3 pytania :slight_smile:

Z góry dzięki za pomoc

m

można spróbować wgrać. Pod WinCE pokazała się nawet nowa wersja 16.2.1, która że tak powiem u mnie pod tym systemem działa :wink:
http://navroad.com/mapy/navroad-navigator-free-by-mapfactor/navroad-navigator-free-centrum-aktualizacji/
Coś musieli w silniku nawigacji zmienić gdyż częściej wybiera obwodnice niż próbuje się pchać przez miasto co ładnie mnie zadziałało dziś np. koło Rakowa http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.6699/21.0576

EDIT: W tej wersji jest kilkanaście języków które można ustawić w tym nasz.

Powinien działać. Ja akurat swego czasu używałem takiego samego Larka i działało. Nie wiem jak najnowsza wersja (wmyrda pisze o v16), ale starsze działały na 100%. Po polsku gada, tylko musisz sobie w instalatorze wybrać język polski, podobnie jak interesujące Cię mapy.

Witam,
wiem, że się powtarzam ale czy macie jakiś pomysł aby nakłonić/zmusić chłopców z Navigatora aby w końcu usprawnili moduł wyszukiwania adresów tak aby miejscowości/ulice nie były pocięte pod względem granic administracyjnych/dzielnic/itp.?
Wielokrotnie do nich pisałem. Postawiłem też taki wątek na ich forum… Daremny trud

Napiszemy jako stowarzyszenie do nich. Przygotuj tekst.

Oraz… złóż deklarację członkowską na zarząd@openstreetmap.pl

:wink:

Zbyt dużym jestem amatorem aby aspirować do miana członka stowarzyszenia :wink:

Terefere :slight_smile:
Myślisz że my jakimiś półbogami jesteśmy czy jak? Tutaj wszyscy jesteśmy równi i za to lubię ten projekt…

E tam. Ja nim do przedwczoraj również nie byłem :wink:

Natomiast co do sedna sprawy to generalnie jak jest temat związany z OSM to tak to sobie wyobrażam, że by nie pisać jako zwykły kolejny użytkownik w sprawie mapy, nawigacji etc. co może mieć efekt, ale nie musi to zdecydowanie inny wydźwięk ma zgłoszenie się Stowarzyszenia, które z natury reprezentuje większą grupę pod wezwaniem. Dodatkowo siła przebicia takiego Stowarzyszenia będzie większa nim więcej członków będzie mieć.

Tym prościej będzie napisać do Stowarzyszenia gdyż masz już gotowce :wink:

Mówisz… masz (nie podejmuję się napisania innej wersji językowej):
Z satysfakcją pragniemy odnotować, że program Navigator Free wykorzystujący mapy OSM jest uznanym produktem nawigacyjnym zarówno w Polsce jak i innych krajach. O jego popularności świadczy choćby liczba pobrań ze sklepu android oraz komentarze do samego produktu.
Zarząd OSM Polska wraz z sympatykami wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników programu Navigator Free zwraca się z prośbą o uruchomienie przez zespół MapFactor prac zmierzających do usprawnienia procedur wyszukiwania adresów oraz poszczególnych obiektów.
Otrzymujemy liczne sygnały od użytkowników programu, którzy wskazują na potrzebę oparcia modułu wyszukiwania konkretnych miejscowości w oparciu o kody pocztowe „addr:postecode + addr:city/addr:place” (nie jak dotąd w rozbiciu na granice administracyjno-prawne), scalenie ulic wraz numerami obiektów w jednostkowe zbiory ”addr:street/addr:place” oraz dodanie możliwości wyszukiwania obiektów na podstawie nazw ”addr:name+addr:postecode”. Wymienione poprawki znacząco uproszczą cały proces wyszukiwania.
Jednocześnie gratulujemy całemu zespołowi MapFactor stworzenia jednego z najlepszych programów nawigacyjnych wykorzystujących mapy OSM.

Gut,
napiszemy do nich.
Jeszcze tylko tak z tuzin screenshotów gdzie jest źle z podaniem georeferencji do mapy OSM.

Tu nie ma co dołączać. Oni doskonale wiedzą doskonale o co chodzi. Opisane wyżej problemy występują przy każdej próbie znalezienia miasta/wsi czy ulicy z konkretnym numerem.
Podaję link do ich forum, na którym pisałem o tym: http://forum.mapfactor.com/discussion/6302/searching-engine-improving#Item_10

Napiszcie proszę info jak pismo wyjdzie do MapFactor lub ewentualnie jeśli otrzymacie od nich jakąś odpowiedź.

MapFactor zyskał nową, wygodniejszą wyszukiwarkę. Wystarczy pisać w jednym polu.

https://m.imgur.com/a/ApUvRVT

Nurtuje mnie ta tajemnicza ikona w prawym dolnym rogu. Można w nią kliknąć i się zmienia: na podświetloną, niepodświetloną i podświetloną częściowo. Ale ani w żadnej instrukcji, ani w żadnym poradniku internetowym nie ma informacji, co to jest i do czego służy. Pojawia się przy wyłączonym GPS.