Strona z fajnymi szlakami z okolicy Bydgoszczy https://wirtualneszlaki.pl/ w najbliższym czasie zostanie powiększona o kolejne województwa w dalszej przyszłości kto wie może całą Polskę.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Katowice wykorzystała OSM i Leaflet do wizualizacji przebiegu budowanej autostrady A1: http://www.a1-rzasawa-blachownia.pl/mapa_f/A1-Rzasawa-Blachownia.html
Szkoda tylko że nieco rozminęli się z rzeczywistością, prawdziwy przebieg widać o niebo lepiej zmapowany jako highway=construction.
A na pewno?
Bo np. w Góraszce budują coś, co chyba ma być przyłączeniem obwodnicy Warszawy i to jest ładny kawałek od tego, co jest w OSM narysowane.
To może i w kwestii A1 wiedzą lepiej?
Przy okazji zastanawia mnie, czy taki ukryty sposób przedstawiania atrybucji jest OK? Gdy widzę taką atrybucję, przypomina mi się cytat z “Autostopem przez galaktykę”:
O, to dla mnie całkiem duże wydarzenie, powinno to ułatwić promowanie OSM wśród zwykłych zjadaczy bitów, także jeśli ktoś nie jest kierowcą. Cieszę się też, że to promuje mikromapowanie - do tej pory rysowałem chodniki trochę na przyszłość i dla kompletności mapy, ale fajnie jeśli ktoś z tego będzie naprawdę korzystał.
Mapa Ograniczeń tonażowych dla aut ciężarowych obowiazujących na terenie Polski. http://truckmapa.wagaciezka.com
Mamy do wyboru jako podkład OpenStreetMap
^^^ Tak bez złośliwości co do informacji zawartej na mapie w podanym linku: Aktualizacja: 2013-12-31-00:40 - ciekawe czy tak jest naprawdę?
Jak są i wiem gdzie także dodaje do OSM