Może faktycznie problem tagowania w/g def. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:postal_code zaleca się tam stosowanie addr:postcode stricte do budynków, nodów z kolei postal_code proponuje się wykorzystywać tylko do wizualizacji obszarów z określonym kodem pocztowym (jeśli dobrze zrozumiałem).
edit: kilka chwil później…
Z tego co widzę tag postal_code niektórzy maperzy stosują tylko do wizualizacji przez dodanie do granicy(nie znalazłem innego praktycznego zastosowania).
Przy okazji wielkie dzięki dla Zbigniew_Czernik za adresację, importy, utrzymanie porządku możemy być dumni:) Wielki Dzięki za kawał dobrej roboty!
edit: spróbowałem dodać postal_code do kilku granic, ale na razie dam sobie spokój mozaika kodów pocztowych jest przytłaczająca. Ujawnia się tu problem braku niektórych granic na najniższym poziomie. Jak miałoby się to wizualizować w fajny, lekki, przejrzysty sposób podobnie jak http://mapa-kodow-pocztowych.pl to nie wiem.
Strona z fajnymi szlakami z okolicy Bydgoszczy https://wirtualneszlaki.pl/ w najbliższym czasie zostanie powiększona o kolejne województwa w dalszej przyszłości kto wie może całą Polskę.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Katowice wykorzystała OSM i Leaflet do wizualizacji przebiegu budowanej autostrady A1: http://www.a1-rzasawa-blachownia.pl/mapa_f/A1-Rzasawa-Blachownia.html
Szkoda tylko że nieco rozminęli się z rzeczywistością, prawdziwy przebieg widać o niebo lepiej zmapowany jako highway=construction.
A na pewno?
Bo np. w Góraszce budują coś, co chyba ma być przyłączeniem obwodnicy Warszawy i to jest ładny kawałek od tego, co jest w OSM narysowane.
To może i w kwestii A1 wiedzą lepiej?
Przy okazji zastanawia mnie, czy taki ukryty sposób przedstawiania atrybucji jest OK? Gdy widzę taką atrybucję, przypomina mi się cytat z “Autostopem przez galaktykę”:
O, to dla mnie całkiem duże wydarzenie, powinno to ułatwić promowanie OSM wśród zwykłych zjadaczy bitów, także jeśli ktoś nie jest kierowcą. Cieszę się też, że to promuje mikromapowanie - do tej pory rysowałem chodniki trochę na przyszłość i dla kompletności mapy, ale fajnie jeśli ktoś z tego będzie naprawdę korzystał.
Mapa Ograniczeń tonażowych dla aut ciężarowych obowiazujących na terenie Polski. http://truckmapa.wagaciezka.com
Mamy do wyboru jako podkład OpenStreetMap