Walne zebranie stowarzyszenia [2017]

Agenda:
11:00 – 13:15 – Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia (program Walnego)
13:15 – 14:00 – przerwa obiadowa
14:00 – 14:15 – Co nowego w Yanosiku?
14:20 – 14:50 – Jak wyciągać dane za pomocą Overpass?
15:00 – 15:55 – Modelowanie 3D
16:00 – 16:55 – Importy – adresy i granice
17:00 – 17:55 – Wikidata i OSM – co może wyniknąć ze współpracy?
18:00 – 99:99 – Koniec spotkania, czułe pożegnania (dla chętnych: zwiedzanie łódzkich lokali i pogaduchy)

Proszę nie traktować tej agendy bardzo dosłownie jeśli chodzi o przedziały czasowe. Na pewno spotkanie zacznie się o 11:00 i skończy o 18:00, a to, o której godzinie będzie dane wystąpienie, może ulec zmianie.

Z kwestii organizacyjnych - gdyby akurat ktoś przybył w trakcie przerwy obiadowej i nie mógł nas znaleźć, prawdopodobnie będziemy tutaj: http://www.openstreetmap.org/?mlat=51.74804&mlon=19.44954#map=18/51.74820/19.44990

Strefy płatnego parkowania w Łodzi są nieczynne w weekendy, więc zaparkować można tam, gdzie się znajdzie miejsce na ulicy.

Tak z ciekawości ponieważ na dzień dzisiejszy nie jestem członkiem Stowarzyszenia to czy jako słuchacz mogę uczestniczyć w części poświęconej Walnemu? Szczerze powiedziawszy to głównie to mnie interesuje by usłyszeć jak działa Stowarzyszenie i komu rzucić temat przesłania oficjalnego pisma do GDOŚ w sprawie wykorzystania danych na ich stronie niedostępnych.

Oczywiście, każdy może przyjść na Walne, nawet nie-członek. Jedynie nie będzie miał prawa do głosowania, ale słuchać może, zabierać głos w dyskusji również.

A można zostać członkiem przed Walnym? Bo nie dostałem żadnej odpowiedzi na zgłoszenie. Od paru miesięcy…

Myślę że tak. Tak już robiliśmy.

ZTCW już jesteś członkiem, tylko obecny zarząd nie poinformował Cię o przyjęciu. Cóż…

Krew mnie zalewa.
Z lekka…

Mam nadzieję, że obecny Zarząd poinformuje przed zebraniem, czy wnioski o przyjęcie do Stowarzyszenia OSM zostały rozpatrzone pozytywnie. Bo ja również nie dostałam oficjalnej informacji o przyjęciu a chciałabym wiedzieć czy mogę brać udział w głosowaniach czy nie…

No to fajnie by było wiedzieć na pewno przed zebraniem.
Nie mając informacji zwrotnej, tak jakby nie płaciłem składek.

Pani Olgo,
jest Pani przyjęta z tego co pamiętam.

No to się cieszę! :slight_smile:

czy materiały z tych wystąpień będą później jakoś dostępne? Fajne byłoby np video na YT.

Mogłyby być, ale raczej nie będzie nikogo chętnego do nagrywania i późniejszej obróbki.

Jeśli nagrywający nie nagrywał by przez kilka godzin ciurkiem i podzieliłby podczas nagrywania każde wystąpienie z osobna to chyba nie będzie potrzeby by cokolwiek edytować.

Jeśli ktoś miałby problem z trafieniem, niech dzwoni do mnie.
Jednak na terenie Wydziału od samego wejścia powinny być karteczki wskazujące na właściwą salę, więc nie powinno być problemu.
Do zobaczenia!

Czołem!
Tak na szybko informuję, że spotkanie właśnie się skończyło :wink:
Ze spraw formalnych - został wybrany nowy zarząd.

  • marek kleciak
  • masti
  • Olga | Yanosik
  • i ja

Dziękuję wszystkim obecnym za przybycie.

Gratuluję i życzę owocnej pracy :slight_smile:

W sumie to mnie umknęło. Czy szanowne grono wybrało spośród siebie prezesa? :wink:

Poza tym Marek podał kilka tematów do dyskusji, które ze względu na czas nie zostały później w części oficjalnej poruszone wcale lub tylko w niewielkim stopniu. Dla przykładu rozwinięcie czy sformalizowanie współpracy z instytucjami (Straż, WOT).

prezentacje to naprawdę warto było nagrywać i linki do nich umieścić na OSM wiki w odpowiednich działach oraz stronie stowarzyszenia w dziale szkolenia. Na szybko pewnie trudno to było ogarnąć, ale szkoda że jednak tak się nie stało.

PS A koledzy z wiki jak by mogli spowodować by data urodzenia dla artykułu https://en.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Myrda to było 18 marca a nie 8 sierpnia to byłbym wdzięczny, gdyż przetłumaczyć się mnie tego nie udało Amerykanom przez kilka lat, a zmianę na wiki jak wprowadziłem swego czasu też cofnięto :wink:

Cóż, z tego co pamiętam, to kolega Masti ma być skarbnikiem, koleżanka Olga i kolega Zbigniew to wiceprezesi.

No to powinno być uchwałą i to na piśmie, bo inaczej ciężko znowu będzie zarejestrować zarząd w KRS.