Ale numer - na http://kaczory.e-mapa.net/ - nie można wyszukiwać adresów:
“Wyszukiwanie w ramach wybranej gminy jest dostępne jedynie w sieci wewnętrznej Starostwa Powiatowego.”
Po przeniesieniu danych z linii https://www.openstreetmap.org/way/174144270 do relacji wielokąta złożonego pojawiły się żółte mrówki.
Czy inne nawigacje również mogą mieć problem z przypisaniem takich adresów? Czy ponownie dodać tagi highway i name do tej linii?
Wyciąłem kawałek Kościelnej i nadałem mu nazwę. Zwykle ulica przechodząca przez plac ma nazwę tego placu.
Ale jest inna kwestia - ktoś narysował tam multipoligon, a wywalił osie jezdni/deptaków. Efekt jest teraz taki: http://www.openstreetmap.org/directions?engine=mapzen_foot&route=52.05973%2C19.20073%3B52.05906%2C19.20127#map=19/52.05927/19.20048
Należy tam do obecnego stanu dorysować nitki z highway=pedestrian (mniej więcej tak, jak jest zrobiony Rynek w Krakowie).
Jakby co, w gminie Pszczyna trzeba trochę mrówki ogarnąć: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/49.9787/18.9274
Miejscowość Rykoszyn (gmina Piekoszów) dostała wczoraj adresy z ulicami: http://v3.mrowka.org/adresy/#15/50.8611/20.4117
W Luboniu trafiłem na trzy adresy z nazwą ulicy Ramona Maya
https://www.openstreetmap.org/node/2749159347
https://www.openstreetmap.org/node/4966950229
https://www.openstreetmap.org/way/69030184
Jak sądzę to literówka, ale wolę się upewnić przed poprawieniem. Tym bardziej jeśli literówka pochodzi z importu to może warto poprawić w źródle.
–edit–
jest też adres Romualda Tragutta (brakuje “u”)
https://www.openstreetmap.org/way/207485166
https://www.openstreetmap.org/node/4966950624
Traugedia…
BP,NMSP
Różowe mrówki wyczyszczone. To jak, schodzimy jeszcze raz o 50 metrów?
TAK TAK PLEASE!
Już kilka dni temu napisałem do antblanta prośbę o zmniejszenie dystansu… Gdy się objawi, zapewne to zmieni.
Chciałem się o to już wcześniej zapytać, bo zmiany wprowadzono już parę miesięcy temu - czy ktoś ma jakiś pomysł na normalne korzystanie z nowej wyszukiwarki TERYT, która mi wygląda na zemstę programisty?
W szczególności, jak w sensownym czasie wykonać takie zadanie, jak wylistowanie wszystkich ulic w danej miejscowości?
Niech to będzie na przykład Przysucha?
Ulice → mazowieckie → przysuski → Przysucha (miasto) → Przysucha
Wyszukaj
Liczba obiektów spełniających kryteria: 58
Można też użyć “Przeglądanie”. Chyba prostsze.
Daje numery TERC i SIMC
Wybór podobny.
Na tym polega problem - trzeba znać województwo i powiat. Można je poznać w wyszukiwarce w pierwszej zakładce. Zwracane tam wyniki to zwykły tekst, bez linków(!) (od razu widać, że nikt z tej wyszukiwarki tam nie korzysta).
Trzeba zapamiętać te informacje, i w zakładce do wyszukiwania ulic je - na właśnie nie wpisać, ale wybrać z list. Koszmar.
A teraz jak się trafi jakaś wioska o popularnej nazwie, to wyszukiwarka wyrzuci ich kilkanaście. I co, mam robić takie ręczne kopiowanie informacji z jednej zakładki do kolejnej dla każdej miejscowości?
Tak, to jest wygodniejsze, gdy się ma komplet danych. I aż się prosi o wyszukiwarkę w tej przeglądarce.
To zaprojektował i wykonał ktoś, kto z tego nie korzysta.
Ja doszedłszy do tego samego wniosku zrobiłem takie coś:
http://osm-cdn.vink.pl/teryt/browse
Wpisujesz Przysucha, 3 kliknięcia i masz listę. Ale o ile dobrze pamiętam, słowniki aktualizowałem na początku roku.
Różowe mrówki zmniejszyłem do 200 metrów. Nowe punkty powinny pojawić się rano.
taka ciekawostka - przez ponad 2 lata ~28 punktów adresowych miało nazwę miasta bez polskiej literki “ł” czyli addr:city=Kolobrzeg
gdyby ktoś był ciekawy to znajdziecie je w http://www.openstreetmap.org/changeset/51455366
To ciekawe, bo swego czasu mrówki wyświetlały takie różnice.
Praktycznie ten błąd nie miał znaczenia, bo miejscowość była i tak ustalana wg granic administracyjnych.
Znalazłem jeszcze jedną nieścisłość:
Tutaj (dwa linki do tego samego miejsca):
http://v3.mrowka.org/adresy/#18/50.25378/19.04145
http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.25383/19.04121&layers=N
Ulica ma nazwę “Kazimierza Pułaskiego” a budynki nr 23 i 25 mają w adresie ulicę “Generała Kazimierza Pułaskiego”.
Jak widać tej rozbieżności mrówki nie wykrywają.