Walne zebranie stowarzyszenia [2017]

Panowie, o której godzinie rozpoczynamy imprezę? Można o 10.00 rano? Będę na miejscu w środku nocy, chcę się zdrzemnąć nieco.

Jest zaplanowana na 11.

Info obecnie wisi na openstreetmap.org.pl i fanpage’u OSM Polska. Dodałem linka na fejsbukową grupę, wykopowy mikroblog i kalendarz na głównej stronie Wiki (będzie więc też w WeeklyOSM).

Kto z Was będzie na spotkaniu? Piszcie! Chciałbym wielu z Was w końcu poznać!

Kto z Was będzie na spotkaniu? Piszcie! Chciałbym wielu z Was w końcu poznać!

Ja będę. Ile zazwyczaj trwało spotkanie?

Ja będę. Jeszcze nie wiem, czym dojadę, ale będę.
Były już jakieś zgłoszenia na prelekcje? Bo na stronie jest tylko info, że można zgłaszać, a fajnie by było znać program…

Lepiej takie rzeczy wpisywać w Etherpadzie, mniej bałaganu będzie na forum.

Link: https://etherpad.net/p/OSMPL2017

Nie. Jedynie Dotevo deklarował, że może poopowiadać o Overpass.

Ja mogę poopowiadać o domyślnym stylu i pokazać jak można go zmieniać for fun and profit. Jeśli będzie dostęp do sieci, to chętnie pomogę przy instalacji środowiska testowego opartego na Dockerze - najlepiej jeśli będę wiedział wcześniej kto by chciał to mieć.

Jak będzie czas to mogę trochę powiedzieć o modelowaniu 3D i jak mapuję z użyciem fast Draw i merge contour…

Mam spory dylemat gdyż w tym czasie akurat na wiosce mamy Puchar Polski w F3A http://pfmrc.eu/uploads/monthly_07_2017/post-9246-0-68072500-1499441735.jpg ale jak by się ktoś z Rzeszowa czy okolic wybierał to łatwiej było by mnie podjąć decyzję by się wybrać, gdyż na te 12 godzin jazdy wolał bym mieć na wszelki wypadek choć na chwilę zmiennika.

Hej!
Na Etherpadzie padły prośby o wyłożenie następujących tematów:

Może ktoś (z osób wybierających się do Łodzi) chciałby podjąć któryś z tych tematów? Pytam, ponieważ chciałbym ułożyć agendę, więc jeśli ktoś-coś, to śmiało :slight_smile:

W teorii mógłbym zrobić coś o mapruletce, no ale z racji tego że to narzędzie ma parę wad*, a nie są one naprawione nie wiem czy to ma sens.
Widzę że coś tam się dzieje na repozytorium MR, ale jest to związane z tłumaczeniami, a nie poprawkami błędów, których jest wiele:

  • brak możliwości wyboru obszaru do poprawiania, bardzo niefunkcjonalna mapa, czasami niemożliwe zapisanie statusu np. Too Hard, pusta geometria zadania gdy któryś tag ma cudzysłów.

MR jest napisana w Scali, dlatego nie dziwie się, że mało jest pull requestów :laughing:

Moim zdaniem ma sens, bo nie ma nic lepszego, co można podsunąć niezaawansowanym do mapowania z fotela.

Może wtedy pójść w kierunku porównawczym. Mam właściwie potrzebne minimum aby zrobić proste narzędzie QA: analiza w PostGIS, zrzut do GeoJSON, ładowanie GeoJSON w przeglądarce do Mapbox GL JS / Leaflet. Teraz gdyby to skleić…

Na wykopie kiedyś wrzuciłem link do zapytania w overpassie, instrukcję i obrazek - i to nawet tak jakby trochę zadziałało, ale wymagało aktywnego pilnowania sprawy z mojej strony, z robieniem zachęcającej animacji, pokazującej zmiany, włącznie. Widzi mi się, że mapruletka ma parę przewag - w miarę stały interfejs, instrukcja na ekranie. Jasne, że ma kupę braków, ale stawianie osobnych mapek na różnych leafletach w różnych miejscach nie wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.

Agenda:
11:00 – 13:15 – Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia (program Walnego)
13:15 – 14:00 – przerwa obiadowa
14:00 – 14:15 – Co nowego w Yanosiku?
14:20 – 14:50 – Jak wyciągać dane za pomocą Overpass?
15:00 – 15:55 – Modelowanie 3D
16:00 – 16:55 – Importy – adresy i granice
17:00 – 17:55 – Wikidata i OSM – co może wyniknąć ze współpracy?
18:00 – 99:99 – Koniec spotkania, czułe pożegnania (dla chętnych: zwiedzanie łódzkich lokali i pogaduchy)

Proszę nie traktować tej agendy bardzo dosłownie jeśli chodzi o przedziały czasowe. Na pewno spotkanie zacznie się o 11:00 i skończy o 18:00, a to, o której godzinie będzie dane wystąpienie, może ulec zmianie.

Z kwestii organizacyjnych - gdyby akurat ktoś przybył w trakcie przerwy obiadowej i nie mógł nas znaleźć, prawdopodobnie będziemy tutaj: http://www.openstreetmap.org/?mlat=51.74804&mlon=19.44954#map=18/51.74820/19.44990

Strefy płatnego parkowania w Łodzi są nieczynne w weekendy, więc zaparkować można tam, gdzie się znajdzie miejsce na ulicy.

Tak z ciekawości ponieważ na dzień dzisiejszy nie jestem członkiem Stowarzyszenia to czy jako słuchacz mogę uczestniczyć w części poświęconej Walnemu? Szczerze powiedziawszy to głównie to mnie interesuje by usłyszeć jak działa Stowarzyszenie i komu rzucić temat przesłania oficjalnego pisma do GDOŚ w sprawie wykorzystania danych na ich stronie niedostępnych.

Oczywiście, każdy może przyjść na Walne, nawet nie-członek. Jedynie nie będzie miał prawa do głosowania, ale słuchać może, zabierać głos w dyskusji również.

A można zostać członkiem przed Walnym? Bo nie dostałem żadnej odpowiedzi na zgłoszenie. Od paru miesięcy…

Myślę że tak. Tak już robiliśmy.