Mapa z Ogonkami z lutego bieżącego roku okazała się być przyczyną bardzo długiego (około 10 minut) uruchamiania się odbiornika etrex30. Po powrocie do mapy (też z ogonkami) z listopada 2015 wszystko wróciło do normy (czas uruchomienia odbiornika kilka(naście?) sekund). Najnowszej mapy nie próbowałem, bo wydaje mi się, że powodem takiego zachowania odbiornika jest rozmiar mapy, a ten nie będzie mniejszy = szkoda czasu na testowanie. Niemniej jeśli ktoś z koleżanek lub kolegów zechce podzielić się swoimi obserwacjami, to będzie to z pewnością z korzyścią dla potomności. Ja mam w odbiorniku wgrane i włączone warstwice i szlaki plus mapa Polski w wersji z ogonkami.
Miło by było, aby w końcu relacje szlaków turystycznych, których członkami są relacje segmentów szlaku wyświetlały się poprawnie (dodając podczas wyświetlania do relacji nadrzędnej wszystkie drogi będące w relacji podrzędnej, ignorując (ewentualnie) tagi relacji podrzędnej - bo na tym przecież polega dodanie członka do relacji - jeśli w relacji (szlaku) jest droga, to wyświetlając relację dodajemy tę drogę razem z wszystkimi węzłami, które są członkami tej drogi, ignorując tagi węzłów (oraz drogi). Tak samo powinno być dla relacji).
Witam
Mam problem. Korzystam z OSmapy i chcę aby drogi serwisowe wyświetlały się przy większych skalach. Obecnie dopiero przy zoomie 500m je widać. Przy większym oddaleniu widać drogi gruntowe a serwisowe już nie.
Szukałem informacji w internecie ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy informacje o wyświetlaniu danego obiektu przy danym przybliżeniu są zawarte w pliku TYP czy gdzieś indziej.
Ustawienie maksymalnej szczegółowości w Garminie nie do końca rozwiązuje problem. Drogi i tak nie pokazują się przy większym oddaleniu mapy (tak jak gruntowe)
Obecnie jest tak jak na pierwszym obrazie. Drugi to efekt jaki chcę uzyskać. http://imgur.com/a/oaNbQ
Witam szanowne grono.
Mam nawigację BWM Motorrad III - po wielu kombinacjach udało mi się w niej odpalić OSMapaPL-Light. Pobrałem plik *.img, zmieniłem nazwa na gmapprom.img i wysłałem do urządzenia za pomocą WebUpdatera.
Potrzebowałbym taką mapę jeszcze na Niemcy, Austrię, Słowację i Czechy. Skąd to pobrać? Moje urządzenie ma 1.79GB pamięci
Mapę dowolnego obszaru dla garminów generuje się tutaj. Tylko fajnie wtedy mieć garmina obsługującego inne alfabety, niż angielski - na starym GPSMap 60 mapa Polski wygenerowana z tego serwisu nie nadawała się do użytku, bo weź wpisz w wyszukiwaniu to, co serwis zrobił ze słowa “Łódź”…
przenieść pasek wyszukiwania do prawego okienka, nad całą resztą
umoźliwić chowanie i wyciąganie tego prawego okienka kliknięciem.
Celem ćwiczenia jest umożliwienie używania serwisu na komórce, bo w tej chwili w pionowym ustawieniu lewe okienko w całości chowa się za prawym, a w poziomym wygląda to tak:
...i weź naciśnij guzik Search.
W razie czego dysponuję fachowcem, który takie rzeczy robi dla rozrywki przed śniadaniem, ale będę mógł mu dostarczyć tej rozrywki dopiero za trzy tygodnie, no i dostęp trzeba by mu dać…
Dzień dobry wszystkim,
Czy nakładkę na Garmina OSMapa-szlaki można edytować? W jaki sposób?
Jestem początkującym użytkownikiem Garmina, OSMapy i mapowiczem. Poprzez iD czasami “coś dorysuję”, czego mi braknie na mapie, a jest w terenie. Wróciłem z Beskidów i czeskich Karkonoszy. Brakuje niektórych szlaków, a w Czechach, to jest całkiem dramat w temacie. Złe kolory i brak wielu szlaków. Chętnie bym to poprawił, ale nie wiem jak
Nakładka jak i mapa to polska wersja.
Na moją prywatną prośbę kilka lat temu kolega rogal “rozszerzył” zasięg mapy jak i nakładki szlaki na tereny Czech i Słowacji ( przy okazji inne rejony przygraniczne) - niestety nie pokrywa ona całości kraju naszych południowych sąsiadów ( jest Beskid Śląsko - Morawski, część Sudetów Wschodnich ( między innymi: Góry Opawskie, Wysoki i Niski Jesionik ( częściowo), Złote Góry). Jest też Mała Fatra na Słowacji, którą prawie w całości w tym roku przeszliśmy z żoną właśnie na mapach od rogala
A co do szlaków - nakładka renderuje jedynie główne szlaki i pomija lokalne - a to nie oznacza, że ich w ogóle w projekcie OSM nie ma
Jak by kolega rogal udostępnił styl w jakim tworzy te mapy to ja chętnie umieszczę u siebie mapę na całe Czechy i Słowację. Zawsze by się to wtedy ruch sieciowy rozłożył pomiędzy hostami
Byłoby super
Byliśmy ostatnio z żoną na rowerach u źródła Odry ( Góry Odrzańskie) i niestety mapa od rogala nie sięga tam już swoim zasięgiem, więc trzeba było posiłkować się inną mapką ( Lambertus) . https://www.gpsies.com/map.do?fileId=earlyrfxrhggqdlf
Jak dla mnie ta wersja mapy na Garmina jest najlepsza z tych, które przetestowałem do tej pory
Niestety nie mam już obecnie praktycznie czasu na rozwój osmapy - jak ktoś mnie pogoni to staram się jako tako ją aktualizować (np. jutro będzie update :). Jak kolega @nadol napisał - wrzuciłem style i skrypty na githuba. Gdyby ktoś chciał pociągnąć temat to w miarę możliwości służę pomocą i mogę dać dostęp do repozytorium aby nanosić zmiany.
Problem zgłoszony przez @rmikke to zapewne wina złych priorytetów nakładania się wielokątów. Zobaczę o co chodzi.