OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Sprecyzuj bardziej co to wg Ciebie jest “ikona symbolu”. Korzystam z plusa, ale nie wiem o co ci chodzi.

“ikona symbolu” np: hotel, restauracja. Jest tylko kolorowe obramowanie i w środku białe tło. Na maksymalnym zoomie coś tam widać pod spodem: “łożko”, “nóż i widelec”, ale trzeba bardzo chcieć to zobaczyć.
POI wyświetlają się poprawnie.
Załączam próbkę:
https://www.dropbox.com/s/uguo8qroln5hwns/Screenshot_2017-06-23-08-07-04.png

U mnie wersja 2.6.5 wygląda OK.
https://drive.google.com/open?id=0B6UEsBgivQtcQS1qc0hFU01BbFE
Może trzeba wyczyścić pamięć podręczną aplikacji?

czyli?
możesz mnie pokierować?

To tylko moje przypuszczenie, ale warto sprawdzić. Wejdź w ustawienia smartfona: aplikacje/OsmAnd+/pamięć/wyczyść pamięć podręczną.
Strzelam na oko, bo nie znam Twojej platformy - czyli typu smartfona i wersji OSa. Od biedy, zawsze możesz spróbować przeinstalować aplikację, ale podczas deinstalacji musisz usunąć pamięć podręczną, wyczyścić dane aplikacji, wymóc zatrzymanie i dopiero odinstalować. Pozbędziesz się w ten sposób starych danych z ustawieniami. Dla pewności wszelkiej możesz potem fizycznie usunąć katalog w którym aplikacja była zainstalowana. Można to zrobić np CCleanerem, albo przy pomocy jakiegoś exploratora.

Pomogła dopiero ponowna pełna instalacja + nowe pliki z mapami.
Dzięki za pomoc:)
a platforma to Android 6.0.1

WItam,
Może ktoś z szanownych użytkowników Osmanda zna blaski i cienie korzystania z tej nawigacji w Chinach?
Będę wdzięczny za każdą informację.

Pobrałem z Google Play OSMand na androida. Pobrałem mapę Polski. Są na niej szlaki turystyczne, ale nie widzę możliwości ustawień tak, żeby nawigować po tych szlakach.

Proszę o info czy jest to możliwe.
Jeśli tak to jak to zrobić ?

prawdopodobnie trzeba załączyć plugin “rozwój OsmAnd” i po aktywacji nowego menu ustawień wybrać profil programu wędrówki (taka sama ikonka jak pieszego tylko z laską).

Tłumaczu OsmAnda, kimkolwiek jesteś - proszę, rusz głową! “Nagły wypadek”? Testujesz w ogólę aplikację ze swoim tłumaczeniem?

Hej, też mam ten problem z przeniesieniem Ulubionych, a dodatkowo nie wiem gdzie znaleźć zapisany ślad gps, żeby go zgrać na komputer i przesłać znajomym.
U mnie zapis danych był w “pamięci wewnętrznej programu” i pomyślałam, że dlatego nie znajduję ich w żadnym z folderów, więc zmieniłam miejsce na “Pamięć współdzielona” i rzeczywiście dane się przeniosły, bo pamięć została znacznie zapełniona, ale nadal nie umiem znaleźć danych w żadnym folderze.

Gdzieś znalazłam informację, że są one pod ścieżką: Android/data/net.osmand.plus/files, ale u mnie ten folder jest pusty ;(

proszę o podpowiedź
Dziękuję

„Pamięć współdzielona” u mnie wskazuje na „/storage/emulated/0/osmand”, czyli powinien być katalog „osmand” w pamięci wewnętrznej.

Jest :slight_smile:
Ale pojawił się dopiero po powtórnym uruchomieniu telefonu.

https://android.stackexchange.com/questions/46315/not-all-files-are-visible-over-mtp, ciekawe, że Ghost Commander i TWRP nie cierpią na ten problem.

Witam grono nawigatorów, czy mógłby ktoś mi pomóc z nawigacja OSMAND? Mam taki problem, że ściągnąłem mapę Polska ważąca 1.8gb (offline) ale problem polega na tym, ze nie pokazuje mi się ona na ekranie nawigacji, jest szary ekran i się ona nie uruchamia. Dziękuję wszystkim za odpowiedz.

Najnowsza wersja OSMAND na IOS umożliwia nawigowanie. Niestety nadal nawiguje nie najlepiej. Szlaban barrier=lift_gate w strefie zamieszkania highway=living_street nie powoduje blokady routingu - a moim zdaniem powinien - szczególnie, że są inne drogi dojazdu do punktu nie zawierające po drodze szlabanów…

Jest w tym jakaś logika - jeśli prowadzi Cię do strefy zamieszkania, to całkiem możliwe, że tam mieszkasz i możesz sobie ten szlaban podnieść;)
Dodanie access=private do węzła rozwiąże problem.

Ok :slight_smile: Tu mnie masz :slight_smile: Ma to sens :slight_smile:

Nie używasz czasem nawigacji w trybie ekonomicznym tj. po najkrótszej drodze? W takim trybie osmand nie bierze pod uwagę czasu związanego z pokonaniem barier - co by tłumaczyło niewybieranie alternatywnych dróg bez szlabanów.

No miałem aktywny tryb ekonomiczny…

Swoją drogą - są gdzieś publicznie dostępne informacje na temat tego jak OSMAND prowadzi trasę? Skąd wiesz, że w trybie ekonomicznym nie bierze pod uwagę czasu związanego z pokonaniem barier?