ik probeer het OSM netwerk in te lezen, maar heb moeite met de parallelweg van de A12 bij Utrecht. Hoe weet ik wat de hoofdrijbaan is en wat de parallelweg is ? Beide zijn getagd met highway=motorway.
Met de search kwam ik uit op het topic https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=254978 waarin juist werd voorgesteld om geen motorway_link te gebruiken voor parallelwegen.
Echter het topic is al 5 jaar oud en wellicht zijn er ondertussen wat andere inzichten.
Dus kort samengevat:
Mappen we parallelsnelwegen als motorway_link , zonee, is er een andere mogelijkheid om te achterhalen wat dan de parallelweg is?
Hoe, of waarom wil je dat onderscheid maken? Als je als mens naar de kaart kijkt, of is je vraag hoe je het verschil in de onderliggende data kunt zien? Wanneer, en voor wie, is het verschil van belang?
Een paar factoren die me te binnen schieten:
De binnenste rijbanen zijn de doorgaande
De doorgaande rijbanen hebben meestal een hogere snelheidslimiet
De parallelrijbanen hebben meer op/afritten
De rijbaanletters van RWS op de hectometerpalen (vaak nog niet gemapd in OSM maar de tag bestaat al lang)
Prima, maar dit moet a) natuurlijk niet gerenderd worden op mapnik (dan krijg je een A7a en A7b) en b) geeft voor niet-insiders nog niet aan wat nou een parbaan is.
Ofwel: Hoe geef je aan een renderer aan dat de hoofdbaan verstandiger is voor doorgaand verkeer.
Ik heb naar de opendata feeds van RWS zitten kijken, en daar gebruiken ze “L” en “R” voor de hoofdrijbanen; op de hectometerpalen staat “Li” en “Re”. Voor de overige rijbanen volstaat “a”, “b” maar op de hectopalen zie je daarnaast nog steeds “Li” of “Re”. Gaan we L/R gebruiken of Li/Re? En a/b of Li-a/Li-b?
Zelf geef ik de voorkeur aan de kortste variant die nog voldoet: L,R,a,b etc dus.