Magic Earth Navigation & Maps

A tylko to załatwiłeś? :wink: I fajnie trzeba do nich pisać.
Ja dostałem taka odpowiedź na 3 pytania:

  • wyszukiwanie po numerze - dla choćby Wola Okrzejska 208;
  • 3-cyfrowe numery dróg; :wink:
  • komunikaty tts liczebników - choć powiem że w apce Endomondo mam ten sam motyw - nie idzie słuchać polskich liczebników po ostatniej bodajże aktualizacji Googlowego tłumacza online :frowning:

Jak widzicie błędy lub chcecie coś więcej piszcie do nich. Poprawili już trochę rzeczy. Chocby ostatnie powiadamianie o odcinkowym pomiarze prędkości. :wink:

czy wyszukiwanie w małej miejscowości, gdzie jest kilka ulic dalej nie działa?
np Miedary Główna 13 lub Kopernika 2 - niestety znajduje tylko przystanki na tych ulicach ale żadnego nr budynku
czy tylko u mnie jest ten problem?

czy wyszukiwanie w małej miejscowości, gdzie jest kilka ulic dalej nie działa?
np Miedary Główna 13 lub Kopernika 2 - niestety znajduje tylko przystanki na tych ulicach ale żadnego nr budynku
czy tylko u mnie jest ten problem?

Nie nie wyszukuje niestety. Po trafieniu w miejscowość, pojawia się nam tylko część ulic. Ciekawe czemu? Wszak na mapie sa widoczne.
http://www.openstreetmap.org/#map=15/50.4567/18.7595&layers=N
Tych Twoich nie ma :open_mouth:

Zgłoś na support

ano właśnie, na mapach są… ok zgłoszę na support

w opcjach mamy "Unikaj ruchu drogowego:. czym różni się wybór wybierz szybszą trasę od wybierz aktualną? Czy szybszą trasę będzie w trakcie jazdy automatycznie zmieniał czy o co tu dokładnie chodzi?

Jak wybierzesz “szybszą trasę” to ME pokaże Ci nową mapę i trasę a następnie po 10 sekundach przeliczy trasę na nową.

Jeśli wybierzesz “wybierz aktualną” to pokaże Ci nową trasę na mapie, ale po 10 sekundach będzie prowadzić nadal starą trasą. NA ekranie nawigacji będzie dodatkowa cyfra w ramce np. -3 oznaczająca, że znaleziono trasę o 3 minutę krótszą.

Trochę Was zmartwię… Chyba może pojawić się za dużo na mapach…
Również dostałem odpowiedź
“We are pleased to confirm that our next map update will include also shield information for secondary and tertiary roads. The colours of the shields have also been revised.”
Dostałe również zrzut ekranu, na którym widać tabliczki z numerami dróg. Nie ma co prawda na niej typu tertiary. Odpisałem, że wszystko OK, tylko z tymi numerami dla tertiary, to nie wiem czy na pewno są potrzebne. Nie używamy na codzień tych numerów i nie ma ich na znakach drogowych. Jeżeli chcą dodawać, to:

  • powinna być to chyba biała tabliczka z czarnym tekstem
  • niech dodadzą opcję “Pokazuj tabliczki dla tertiary” z opcją “Tak/Tylko na ekranie/Tylko podczas wskazówek głosowych/Nie”.

Miało być tylko dla dróg wojewódzkich od 100 do 999 czyli trzy cyfrowych. Hmmm zobaczymy co wyjdzie.

Prośba o podawanie błędnie brzmiących komunikatach z liczebnikami przy korzystaniu z opcji językowej: konwersja tekstu na mowę tts. Nie wiem czy w normalnych głosach Mai i Szymona też występuje taki błąd w odmianie liczebników? Bo proszą o nie a ja będę korzystał z apki dopiero w sobotę jakby co.

Jest nowa aktualizacja map. Co do wyszukiwania po add:place=
Częściowo jak widze naprawili to ale nie do końca:
Wybieramy nazwę miasta: Wola Okrzejska; w wykazie ulic pojawia się nazwa miejscowości: Wola Okrzejska; klikamy w nią i pojawia się nam lista numerów w danej miejscowości. Kurcze tylko czemu w takiej Woli Okrzejskiej numeracja w apce kończy się na 54 a w rzeczywistości jest ich tam coś koło 245 chyba :open_mouth: https://www.openstreetmap.org/node/3826293198

@krzystek - dodali Twoje zainteresowane ulicew Miedarach :wink:

Czołem!

Nowe mapy! Poprawiona numeracja dróg - jest dokładnie tak jak być powinno :smiley:

pozdr
Maciek

jest już dużo lepiej :slight_smile:

Zgaduję, że reszta numerów przypisała się do tych przysiółków/nazw ulic, co je widzę na zrzucie ekranu…

No to nie byłoby dobrze, jeśli mają addr:place=“Wola Okrzejska”…

Oczywiście, że nie byłoby dobrze. Ja swój wcześniejszy post napisałem, bo w którejś nawigacji już się spotkałem z takim problemem. Jeśli faktycznie jest tak, trzeba zgłosić problem do autorów.

@marek-kleciak nie - nie znalazłem tam takich numerów. Te numery leżą w pobliżu stacji Okrzeja. Myślałem że może w Okrzei się znajdują ale nie. https://www.openstreetmap.org/way/261098314#map=15/51.7392/22.1393&layers=N

Zgłoszę problem po ostatniej poprawie kiedy to w ogóle nie można było znaleźć w tej miejscowości żadnej numeracji.

Co do tych nazw ulic przy wyborze Wola Okrzejska to stawiam te nazwy bod wielkim znakiem zapytani - będąc tam nie spotkałem się z żadną taką tabliczką z nazwą. Bardziej pasuje to do addr:place gdzieś w pobliżu :frowning:

Ja nawet myślę, że znam przyczynę ewentualnego takiego zachowania.

Skoro aplikacja podstawia addr:place w miejsce ulicy, a miasto zgaduje, bo obiekt nie ma addr:city, to nic dziwnego, że wychodzi jej ulica Wola Okrzejska w jakimś przysiółku Woli Okrzejskiej, a przy braku granic, to w ogóle w najbliższej miejscowości oznaczonej bliżej, niż Wola Okrzejska. Czyli poprawka w apce wygląda na “quick hack” zamiast zaimplementowania nowego algorytmu dla addr:place.

Nie tak do końca :wink: są miejsca w których mapa zgubiła numerację łącznie z międzynarodową:
Autostrada A6 pomiędzy granica państwa a mostem na Odrze Wschodniej:

numer pokazuje się dopiero na moście

Co do numeracji drogi którą jedziemy, niby drobny szczegół ale w pozycji pionowej nie jest wyświetlany ów numer, wyświetla się tylko w pozycji poziomej :frowning:

Jest możliwość zaimportowania punktów z pliku .gpx, jako punktów pośrednich, jak to ma miejsce np. w Mapfactorze? Nie wiem również, jak zapisać przygotowaną na telefonie trasę wraz z ustalonymi punktami pośrednimi, tak żeby można było ją odtworzyć w późniejszym czasie.

@ntat - co do importu - nie wiem :frowning: nie widziałem takiej możliwości; wcześniej przygotowane trasy z punktami pośrednimi - w tej apce - jest dostępna w zakładce: - szukaj/historia klikasz tę trasę i powinna się otworzyć na nowo.