Goed opgemerkt BeatleBas. Daar klopt inderdaad niets van en moet hoe dan ook volledig worden gereverted.
Eigenlijk zouden mappers die alleen de iD-editor gebruiken zich al helemaal niet met zulke knooppunten bezighouden.
Het niet opgeven van een bron komt ook nog veel te vaak voor en is een slechte zaak.
Er is voor dit geval eigenlijk geen geldig excuus. Als je zulke wijzigingen doorvoert moet je zeker van je zaak zijn en je goed hebben geïnformeerd over de situatie. Bij voorkeur zou je ook minimaal een survey moeten hebben gedaan of anders uitgebreid actueel beeldmateriaal hebben bestudeerd en op zijn allerminst goed ingelezen hebben.
Daar is hier overduidelijk helemaal geen sprake van.
Vergeet je niet de 4 banen tussen oude A7 en A6, ten westen van het nieuwe kruispunt? Die staan nu op highway=motorway_link + construction=motorway_link.
Maar men kan er wel over routeren.
De overpass api hikt en ik zit op mijn werk, kan het zelf dus niet aanpassen.
Kan een lokaal bekend persoon ook even naar de wegen hier kijken?
Even nog niet aanpassen, ik verwacht dat de mapper zich hier gaat aansluiten.
Zo niet, zal ik kijken of er changesets (en welke) teruggedraaid kunnen worden.
Even niet mappen op dit gebied.
De satellietbeelden 2016 geven een heel ander beeld.
Ook hier is de vraag of deze wegen al geopend zijn. Ze zijn van construction naar motorway gezet.
Het levert in ieder geval crossing ways als foutmelding op.
In dit knooppunt zitten buiten deze voorbeelden nog meer zaken waar aandacht aan besteed moet worden.
Jammer dat iemand zulke belangrijke wegen aanpakt, terwijl de kennis van OSM nog niet op peil is.
Hopelijk leert de mapper ervan, en hopelijk komt hij wat uitleg geven.
http://www.openstreetmap.org/changeset/49385185, maar ook anderen.
VZIW zijn al die bogen nog niet open en rijdt je vanuit de Afsluitdijk nog gewoon de rotonde op. Of niet?
Anders hebben we ineens een gelijkvloerse snelwegkruising ten zuiden van de Nipkowweg.
Kan de details niet duidelijker zeggen, op mijn werk doet OSM en Overpass altijd heel vreemd (Ligt aan de firewall/proxy/vpn denk ik)
^^ er is nog niks veranderd aan de indeling van de snelwegen, behalve de versmallingen en lagere maximumsnelheid. De aansluiting Joure wordt opgeheven in Fase 6 vanaf het 3e kwartaal (dus vanaf volgende maand op z’n vroegst), en dan zal ook de A7 vanuit Sneek naar het nieuwe knooppunt worden geleid. Dit alles met de nodige afsluitingen en omleidingen. Het gaat dus zeer binnenkort beginnen maar het is nog niet de realiteit.
Ik zie nog meer changesets in dit gebied, helaas ontbreekt me de lokale kennis en wil deze dan ook niet (maar zo) reverten.
Het is dan ook zaak dat hier door iemand die hierover kan oordelen even meekijkt.
Draai alles terug, nu! Hij heeft de snelwegverbinding Almere->Hilversum gewist. Knooppunt Muiderberg is het afgelopen jaar compleet vernieud, dus PDOK loopt daar achter. Er ligt letterlijk geen meter asfalt meer op zijn oude plek.
En bij Knooppunt Joure is er nog niets daadwerkelijks veranderd, begrijp ik uit wegenforum.
Kortom: Al die changesets van plm 10-11 dagen geleden terugdraaien, ASAP, ook voor er contact is geweest.
Ook de A7 die er op de kaart onaangetast uit ziet routeert nml niet meer.
15 minuten geleden: http://www.openstreetmap.org/changeset/49698597 - Knooppunt Joure A7 - allerlei wijzigingen waaronder een aantal die herhalingen zijn van eerdere changesets. Ook een paar wijzigingen die ik niet zo goed zie, maar géén duidelijke verbeteringen.
Ik stel voor dat deze allemaal gerevert worden voor zover ze dat nog niet zijn.
Vóór deze spree 17 dagen geleden nog 8 changesets in Duitsland die ik niet kan beoordelen (comment: Since january 1st 2017 changed to A448 al the way towards Kreuz DotrmundD/Witten), en de laatste edit daarvoor was het openstellen van een stuk A4, 1 jaar geleden, en de edit daarvóór is 2 jaar geleden. 17 dagen geleden is deze editor dus met het verkeerde been uit een winterslaap gestapt.
Wat zijn de andere stappen? Op al deze changesets hetzelfde vriendelijke comment zetten lijkt me geen zoden aan de dijk zetten.
Ik moet nu weg, kan iemand alvast ff een mail naar deze gebruiker zetten en bij volgende herhaaledits gaan denken aan een ban - of gaat dat vooralsnog te ver?
Het is zorg dat je (in de toekomst) op de changeset die je terugdraaid de tekst plaatst dat de changeset is gerevert.
Tevens plaats ik de link van dit topic op de changeset.
Inmiddels heb ik dit voor je gedaan.
Op de (op dit moment) laatste changeset heb ik onderstaande opmerking geplaatst.
Guppie33 , Guppie34 en bijdragen op wikipedia, alweer jaren geleden dat ik die (klieder) bijdragen voorbij zag komen maar gebruiker is blijkbaar weinig veranderd. Waarschijnlijk is er een intentie om bij te dragen maar het pakt helaas nooit goed uit.
Re: [Ticket#2017062010000133] User Guppie35
Er is een tijdelijke block geplaatst op het account. Actief totdat de gebruiker zich aanmeldt. https://www.openstreetmap.org/user_blocks/1381
Hij is weer bezig.
Met Changeset 50177300 is bij 2 stukken A7 bij Joure de tag highway=trunk verwijderd.
Ik heb het handmatig terug gezet.
De rest van de changeset lijkt Duitsland te zijn en ik kan niet beoordelen of de wijzigingen goed of fout zijn.
Er zijn nog een paar changesets met hetzelfde comment. Ook die lijken in Duitsland te zijn.
Ik heb inmiddels gevraagd op de changeset waarom hij highway=trunk heeft verwijderd.
Zijn de andere edits zorgwekkend (in DLD?), is het noodzaak dat het duitstalige forum geïnformeerd gaat worden?
Gelieve de foutieve edits aangeven als reactie op de bewuste changeset.