Jestem za wywarciem silnej presji jeśli ten maper nie odpowiedział na list.Stowarzyszenie powinno ostro zaprotestować na bezczynność OSMF oraz napisać do mapera, że nie życzymy sobie wspólpracy z nim na takich zasadach.
Wygląda to na celowe ośmieszenie projektu przez konkurencję.Można utworzyć konta typu oczyszczanie_z_wulgaryzmów i kasować jego dane przy okazji jeśli było w nich coś użytecznego zastępując je danymi pozbawionymi wulgaryzmów w historii.Wygląda na to, że on nas testuje a jak prześpimy to będziemy naprawiać hurtowe wandalizmy.Sądzę, że gość przed ultimatum społeczności ustąpi.
OSMF z byle powodu nakłada blokadę do czasu przeczytania korespondencji to w uzasadnionych przypadkach może blokadę rozszerzyć do czasu odpowiedzi.
Też mam takie podejrzenia. Choć nie wiem czy to sabotaż czy raczej niedorozwinięte użytkownika:) Widać jeździ po kraju chyba korzysta z internetu mobilnego… Mógłby wypowiedzieć się na forum, albo w innym miejscu nawiązać kontakt ze społecznością co go motywuje do takiego zachowania.
Jeśli inne metody nacisku się wyczerpały jestem za propozycją inni też powinni wypowiedzieć się czy kontratak(w samo obronie) jest słuszny, jak miałby wyglądać itd:… Myślę że takie problemy mogą mieć tendencje w określonych warunkach do narastania. Nie widzę przeszkód aby usuwać wulgaryzmy z mapy nie ma tego dużo. Cenzurowanie wulgaryzmów jakoś zniosę.
Nie jestem jednak pewien czy taka reakcja jest zgodna w 100% z polityka OSM. Z drugiej strony jest to ograniczenie wyrażenie siebie użytkownika w przestrzeni publicznej jaką jest OSM, mógłby poczuć się dyskryminowany, że ktoś ogranicza jego wolę. Zważywszy na to że użytkownik stara się nie wprowadzać fałszywych danych. Barak kontaktu z użytkownikiem jest zastanawiający…
Robicie z igły widły, czyli osiąga swój cel. OSMF ma rację, skoro jego edycje nie są same w sobie wandalizmem
Mówiąc wykopową gwarą, nie łykajcie zarzutki
To pewnie literówka - miało być psia pralnia
U mnie w Raciborzu jest pewna restauracja, która znajduje w piwnicy budynku Urzędu Miasta. Ma alternatywną nazwę stosowaną przez mieszkańców a mianowicie “Piwnica pod Baranami” - także w tym wypadku można byłoby się pokusić o zastosowanie alternatywnego tagu w nazwie
PS Przy okazji poprawek danych wiki przeniosłem nazwy do relacji. Nie wiem jednak czy to odpowiednie podejście gdyż carto przestało wyświetlać nawet pole name z relacji. Rozumiem pierwszeństwo odczytywania nazw z odcinków w przypadku rzeki płynącej przez kilka krajów gdy chcemy wyświetlać jedynie lokalną nazwę, ale dla każdej rzeki mieszczącej się w terytorium jednego kraju nie powinno być potrzeby umieszczania nazw na jej odcinkach skoro nie będą się różnić.