Napisz dokładnie czego nie rozumiesz?
Co do linku to on się nie otwiera, jego dodajemy do podkładów. Na przykład w JOSM.
Poczytaj na ten temat bo jest to podstawowa wiedza i sposób który bardzo ułatwia edytowanie.
Napisz dokładnie czego nie rozumiesz?
Co do linku to on się nie otwiera, jego dodajemy do podkładów. Na przykład w JOSM.
Poczytaj na ten temat bo jest to podstawowa wiedza i sposób który bardzo ułatwia edytowanie.
Zbyszek,
Czy możesz zaktualizować adresację w Pszczynie?
Faktycznie, jest tam duży bałagan i braki od 2014, co może wprowadzać w błąd nowicjuszy.
PS. Okoliczne miejscowości też.
Jak otagować administrację osiedla spółdzielni mieszkaniowej?
Podany przez Ciebie znacznik został użyty tylko raz na terenie Polski (i to jeszcze błędnie). Ja stosuję office=estate_agent (co chyba też nie jest do końca poprawne).
Jako, że tag office jest “user defined” można użyć własnego tagu. Na przykład office=apartments_administration
A ja bym użył po prostu office=yes + name=
https://www.openstreetmap.org/way/175726944
Galeria handlowa z meblami. Zostawić shop=furniture, czy dać shop=mall?
https://www.openstreetmap.org/way/129474014/history
Gdy sklep (centrum ogrodnicze) zajmuje obszar poza budynkiem, otagować cały ten obszar? Niby nie ma przeciwwskazań, ale nie spotkałem się z czymś takim.
https://www.openstreetmap.org/way/175726944
Galeria handlowa z meblami. Zostawić shop=furniture, czy dać shop=mall?
Jeśli są w środku pozaznaczane osobne sklepy, to jednak mall. Szczególnie, że w budynku zwykle jest parę sklepów z innym rzeczami do mieszkania (dywany/akcesoria/kible/AGD/…).
Galeria handlowa z meblami. Zostawić shop=furniture, czy dać shop=mall?
proponuję shop=mall dla budynku jeśli jest tam kilka sklepów. Ale landuse zmieniłbym z przemysłowej na retail.
https://www.openstreetmap.org/way/129474014/history
Gdy sklep (centrum ogrodnicze) zajmuje obszar poza budynkiem, otagować cały ten obszar? Niby nie ma przeciwwskazań, ale nie spotkałem się z czymś takim.
Ja bym otagował cały obszar, zwłaszcza jeśli się nie zmienia. Ja tak zrobiłem z https://www.openstreetmap.org/way/430517668#map=18/50.07604/19.91140
Jak otagować numery klatek schodowych? Budynek ma już adres, chcę jescze otagować wejścia (blok z 13 klatkami, numery są na tabliczkach i używane przez mieszkańców).
Czy powinien mieć railway=station?
Nie. Jesli już ktoś wymyśla superskomplikowane relacje to nie powinny one psuć życia normalnym użytkownikom danych i nie udawać normalnych tagów.
Jak otagować numery klatek schodowych? Budynek ma już adres, chcę jescze otagować wejścia (blok z 13 klatkami, numery są na tabliczkach i używane przez mieszkańców).
Kiedyś podobny przypadek otagowałem tak: http://www.openstreetmap.org/node/2589281999
Witam! Wie może ktoś jak dodać litery budynków szpitala w taki sposób żeby były wyświetlane na mapie nad budynkami nie będąc z nimi połączone? Próbowałem, ale nic mi nie przychodzi do głowy. https://www.openstreetmap.org/#map=18/53.12072/16.71655
Witam! Wie może ktoś jak dodać litery budynków szpitala w taki sposób żeby były wyświetlane na mapie nad budynkami nie będąc z nimi połączone? Próbowałem, ale nic mi nie przychodzi do głowy. https://www.openstreetmap.org/#map=18/53.12072/16.71655
Litery budynków szpitala? Czyli ich nazwy? Czy bardziej pasuje tu http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:ref ?
Przy okazji nazw - https://www.openstreetmap.org/note/1026006 (chyba jest literówka).
Litery budynków szpitala? Czyli ich nazwy? Czy bardziej pasuje tu http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:ref
Dzięki za wskazówkę. Spróbowałem dodać literkę do ref. W tym rejonie mapa wolno się odświeża więc wynik będzie widoczny po jakimś czasie.
A tam chyba brakuje ogólnie amnenity=hospital + name=xxx?
ref lepiej używać jeśli nie jest używane to jako nazwa (np. latarnia nr 123a). Jeśli jest to używane jako nazwa (np. spotkajmy się przed wejściem do A10) to lepiej użyć name (ewentualnie i name i ref).
Wiele styli mapy nie pokazuje ref, jedynie name.
Czy do historic=memorial (pomnik), jest prawidłowym dodawanie tourism=attraction (atrakcja turystyczna)?