Мапери-шкідники. Скарги

Всім привіт, а от якщо я зміню приналежність Криму на Україну, то буду вважатися шкідником? Мене більше технічний бік питання цікавить, а не політика (якщо що).

А як ви то зробите? Крим і так належить Україні. Є і інше відношення, де він належить Росії. Додавати тег in_country заборонено рішенням DWG.

Якщо ви будете бавитись з російським відношенням, ви тим будете порушувати рішення DWG, що призведе до відкату і можливо до блокування.

Питаю, бо на межі Херсонської області та АР Крим http://www.openstreetmap.org/#map=18/46.22754/33.62906
пише з одного боку “Херсонська область”, а з іншого - “Российская федерация”.
Тобто комусь таки дозволили це зробити, а тепер вже далі зміни заборонені?

Upd: Знайшов обговорення тут: https://help.openstreetmap.org/questions/35048/why-crimea-is-in-russian-federation

Там ще пише “Автономна Республіка Крим”. Ви бачите інші написи через те, що ця лінія належить до декількох відношень, у тому числі кордону Російської Федерації. Кордону України в цьому місці немає, а тільки кордон між областями. Власне це ви і бачите на мапі.

Нажаль, у Bondar Bohdan не вистачило гідності піти спокійно. Війна правок, а також нецензурні образи інших учасників було продовжено.

Був змушений закласти безстрокове блокування на форумі і чотириденне блокування на ОСМ. У разі появлення клонів, або продовження війни правок або образ (як публічних, так і через приватні повідомлення), блокування буде значно подовжене.

За клонами облікових записів слідкую, але прошу допомогти і спільноту, бо користувач під час минулого блокування на форумі активно намагався його обійти.

Подивився ваш срач… суджу по тим даним які є зараз.

  1. Зараз кордон областей нанесений НЕ ВІРНО!, бо маєм а) дані кадастру(КОАТУУ,районування ітд) і л) Логіку :smiley: неможе бути житлова, не лісова частина відноситись до іншої області коли інший берег обжитий.

явно треба по кордонам кадастрових ділянок правити. Так я пам’ятаю що я казав шо сам кадастр не еталон, але тут явно зроблено по логіці значить - нормально.

  1. Перкалаба в Сараті? - ОК. Адмін.центру Сарати не існує впринципі. Кордон Сарати створений Bondar Bohdan без адмін.центру, то якщо хтось знає ДЕ та Сарата, і вже почався хайп з цього приводу - так дороби, ти ж вкурсі справи що де і як. Хоча по кадастру взагалі виділу до лісництва Перкалаба немає, земля напряму то Шипітської сільради.

  2. Рілейшн Сарати, з включеними купою малих земель - якась відверта херня. Не може бути такого адмін. поділу. Це ж гемор для всіх в осм і в державних справах. Якщо треба було показати житлові зони - то для того є landuse=residential

PS Ну й гугливши гугл, нарив відео з інтерв’ю з Мохом і Перкалабою https://www.youtube.com/watch?v=B7LzbfDESPQ так здається дійство відбувається територіально в Сартані (та яка на кордоні з Румунією) і всі називають село - Перкалаба. А там де зараз точка хутора Перкалаба - там лісництво Перкалабське (відповідно до генштабу) То шо таке Сартана і шо таке Перкалаба?

Здається все ж таки правильно, що кордон іде по річці.
Кадастрова карта все так і показує якщо дивитися закладку ІКК, а не Район.
Якщо переглядати інформацію по ділянкам то там відображається “Івано-Франківська область, Верховинський район, с. Голошина, ур. Яловичора”. Там в ІФ області не тільки ліс, а й дорога до Голошини є.

Дійсно, пару пікселів вбік в межах кварталу і вже й на вкладці “район” - ІФ обл.

І доречі, якщо вже така конструкція “с. Голошина, ур. Яловичора” то ця частина має бути включена в адмін зв’язок Голошини?

Там ще південніше є база відпочинку “Яловичора”. Вони про себе також пишуть “Івано-Франківська обл. Верховинський район. село Голошино. Присілок Яловичора.”
https://binged.it/2qToBZv
https://www.youtube.com/watch?v=LvIkCUfN9Fk

Так, це треба включати в мультиполігон Голошини

Тобто виходить що Bondar Bohdan наніс межу областей вірно, Myazyk то все відкотив і в результаті виявився в виграші зробивши невірну межу?

Добре, що хоть хтось і хоть тепер. Але там тепер вже не розберешся хто що наносив, бо відбулось 100500 правок по тій місцевості.

Нічого не зрозумів: правильно чи ні? Вірними бувають собаки, друзі тощо.
По моїх даних з телефонної розмови із землеупорядником села Шепіт, у міцевості, де є село Яловець (давня назва - Яловичора) межа між областями проходить західніше річки, тобто по правому березі із віднесенням всіх житлових будинків до Буковини. Але не наполягатиму. По можливості, ще уточнюватиму.
На отаке цікаве відео натрапив: http://fakty.ictv.ua/ua/videos/138110/

Тобто ти вважаєш правильніше нанести територію у 80 км2 як село Сарата і лише де-не-де (бо то хати порозкидувані горами) повиділяти residental? Я не прихильник такого.

Будівля лісництва справді є на Перкалабі (всього лиш одна будівля). Перкалаба - це хутір, який адміністративно належить до села Сарата (адмін. цент кимось був видалений). У Шепітській сільраді вони чомусь у побуті виділяють окремо місцевості Перкалаба, Калиничі, Кобилора, Верещиха, Яровиця, Срібник. Також є хутори Кривий, Гораківський, Сиваки. Ще десь є Жолобок, Чорний.

Вірити тому, що пишуть туристичні об’єкти про свою адресу на сайтах - вкрай нерозумна справа. Знаю безліч об’єктів, де на сайтах пишуть ту адресу, яка буде зрозумілою для недалекого туриста, а також з огляду на кращий доїзд/дорогу. Дуже це пощирено у гірській місцевості, або там, де дуже позаплутувані землі сільрад. Наприклад, навколо Трускавця є готелі, які вказують свою адресу, як Трускавець, а знаходяться юридично у селах (на території сусідньої з містом сільради).

Знайшов тут http://report.if.ua/gazeta/socium/U-lisi-nichogo-ne-shovayesh/ таке про Яловичору: “Яловичора – присілок села Голошина, тут лише два двори. На протилежному боці Білого Черемоша – Чернівецька область, присілок Верхній Ясенів – ще десь дворів 15. Далі, за 15 км звідси – прикордонний пост Перкалаб на українсько-румунському кордоні.”
Але вірити цьому не можна, бо прикордонний пост - це Калиничі (навіть Bondar Bohdan підтвердить)

P.S. Може, хтось хоче створити зв’язок для сіл Голошина та Буркут (І.-Ф. обл.) та Яблуниця (Чернів. обл) - там дуже порозкидувано?

P.P.S. Чудово було б, якби піші мандрівники мапили цю карту, але ніхто не хоче витрачати свій час на таке.

На момент написання посту я думав що невірно, але потім у дискусії з dudka - прийшли до висновку що по річці, якраз вірно.

Кружок філологів далі по коридору, двері справа. :wink: :wink:

Ну телефонна розмова це з розряду “одна баба сказала”. У нас усі завжди казали що кордон районів проходить по залізниці, і прилісок начебто в одному районі, а сам ліс в іншому. По факту і по кадастру виявилось що кордон проходить якраз лісом, а не залізницею. Тому між “телефона розмова” і “публічний кадастр” я довіряю більш останньому. А найвагомішим аргументом буде кадастровий план чи ще якась документіна.
Ось кроп з плану заказника де чітко відно шо кордон районів має свої точки, плюс вони пронумеровані.
І довіряти планам АТУ на тому ж land.gov.ua неможна бо їх малювали відруки давним давно
довіряти кадастровим ділянкам з того ж сайту на 100% також не можна, бо й їх кордони були промальовані відруки, не по координатам. Це явно видно по “апендиксу” в району 135-140х точок. І я підозрюю що десь в кадастрі з грифом “цілком супертаємно” є координати цих точок чи в СК63 чи УСК2000

Супер! Якраз і тема розкрита :slight_smile:

Я не те шо вважаю, я навіть наполягаю на тому. Рілейшн кордону - це позначення адміністративного кордону НП. Подивись на Київ, в кордоні Києва з усіх боків великі території простого лісу, і цей ліс адміністративно - Київ. А населені мікрорайони позначені як residential. Чим Сарата відрізняється? Тим що зазвичай на рівнині кордон села = реальна забудова? ну так то просто такий поділ, який не виключає того що може буть по-інакшому. Якщо 80км2 села Сарата є його адмін.кордоном - то його треба так і робити. Інша справа що неможна на 100% встановити що віднесено до НП, а що ні. По кадастру точно не скажеш, бо в сабжовому місці немає поділу КОАТУУ на землі сільради і землі НП. В Житомирській області то чітко видно що є НП, а що ні.

То виходить що лісництво Перкалаба - це одна точка географічно
Сарата - це інша точка географічно
а хутір Перкалаба - третя? То де він цей хутір?

Так, знову ж таки з телефонної розмови, я дізнався, що межа між областями весь час проходить по ріці Черемош. Але є винятки: територія ФАПу та ще одна ділянка на території Івано-Франківщини відноситься до села Сарата Чернівецької області (як я позначив на карті) - так нанесено і на кадастровій карті.

Не обов’язково справа :wink:

Не погоджусь!

Цей ліс - Київська міська рада, а не Київ!
Я вважаю за правильне робити так, як з м. Сколе http://www.openstreetmap.org/relation/5902651#map=12/49.0333/23.5183 та http://www.openstreetmap.org/relation/2540959#map=12/49.0425/23.5128

Перкалаба - там, де й позначена (це є хутір/присілок/урочище) і адміністративно - це село Сарата (це як Рясне-2 належить до Львова або Конча-Заспа - до Києва). Лісництво - це будівля, у якій розміщена адміністрація!

P.S. Вдалось дотелефонуватись до сільради - по тому й робив редагування.
P.P.S. Bondar Bohdan продовжує писати мені образливі повідомлення.

Юзер Мокринский Павел видаляє села… От я думаю, перш ніж видаляти можна подумати? Якщо там є десяток теґів, може хтось потратив час щоби то усе створити, а ти одною кнопкою усе видаляєш. Якщо новачок, почитай зрештою вікі… Інформації ж повно.

Номери об’єктів/наборів змін, будь ласка, в студію

Мабуть, мова йде про ці набори змін http://www.openstreetmap.org/changeset/49489364 http://www.openstreetmap.org/changeset/49476588 ?

точно

Вже ж визначили що не завжди. Телефонна розмова це не надійний сорус. Я по телефону можу тобі сказати що Марс - це Україна, і ти будеш посилатись на то? Тим-паче якщо це розмова з держслужбами то вони тобі розкажуть всещохочеш аби швидше трубку покласти.

Еееее а яка різниця між Києвом і Київською міською радою? ))) Територією Києва управляє - Київська міська державна адміністрація (КМДА) і цей ліс територія КМДА. КМДА=Київ. Ліс в Києві. "Шо кому не ясно?"©Мотор’рола
Зв’язок http://www.openstreetmap.org/relation/5902651 показує кордон чого? Який кордон відповідає документально? І якщо кордон міськради має адмінлевел=8, а цей міффічний міста Сколе адмінлевел-9 то як називається територія видавлена з 8го левелу - дев’ятим? ІМХО ніяк, бо ніякого 9го адмін левелу не існує.
Територія України =2 левел, все що всередині ділиться 100% 4ми левелами (області і міста держ підпорядкування), ті в своє чергу діляться далі але без остачі. Бо якщо є остача в територіях - це не кордон. Називай його як хочеш (межа проживання, забудова landuse=residential кста :wink: ) але то не кордон.

Ясно. Я чомусь подумав що в Перкалабі лиш одна хата і то лісництво.

Ну ок, а Львівська міська рада? - Власне Львів і буде територією видавленою з міськради селами і містечками-супутниками. Міськрада != місто. Це різні сутності. Наприклад, обмеження швидкості на дорогах діє в межах населеного пункту, а не в межах міськради. Так само і Сколе: 90% території, що адміністативно контролюється міськрадою, є національним природнім парком і аж ніяк не може вважатися частиною міста.

ееммм мало знайомий з вашим АТУ, але поліз в вікі, а там таке:

Львівській міській раді підпорядковані:
м. Львів

100% Львівської міськради=Львів
Львів в свою чергу ділиться на 6 районів.
100% Львова займають його 6 районів.
Деякі райони всередині себе виділяють смт і їх ради, наприклад Брюховецька селищна рада яка належить до Шевченківського району міста Львова.

з цього виходить міськрада = місто.

Обмеження швидкості діє в рамках забудови(60км/год) і ніяк не пов’язано з АТУ. З АТУ пов’язано обмеження 90 або 110, знак на синьому фоні, але який сенс в ньому я не знаю. В Києві такі знаки стоять на кордоні міськради, бо 100% наповнення КМДА - це Київ.
перетин кордону Києва
Знак 60кмгод “Київ”, через 5км дороги в лісі.
аналогічно і по іншим в’їздам де адмінкордон йде не по фактичній забудові.
Факап з синім фоном довго висів і на бориспільській трасі, коли знаки автомагістралі і на табло писали про 130 обмеження, а тут на адмін.кордоні намальовувався синій “Київ” )

Сколе: 100% - кордон міста
з них boundary=national_park 90%
landuse=residantial 10%

В Києві всі західні буферні ліси - НПП Голосіївський, і все є містом Києвом.