Myślę, że przesadzasz.
Tu też.
Myślę, że przesadzasz.
Tu też.
W tym rzecz, że to nie moja robota. Podałem przykład. Nadal operujecie pojęciami, które sa mi obce. Ok, nie dotykam tak będzie lepiej. A link mi si nie otwiera.
Napisz dokładnie czego nie rozumiesz?
Co do linku to on się nie otwiera, jego dodajemy do podkładów. Na przykład w JOSM.
Poczytaj na ten temat bo jest to podstawowa wiedza i sposób który bardzo ułatwia edytowanie.
Zbyszek,
Czy możesz zaktualizować adresację w Pszczynie?
Faktycznie, jest tam duży bałagan i braki od 2014, co może wprowadzać w błąd nowicjuszy.
PS. Okoliczne miejscowości też.
Jak otagować administrację osiedla spółdzielni mieszkaniowej?
Podany przez Ciebie znacznik został użyty tylko raz na terenie Polski (i to jeszcze błędnie). Ja stosuję office=estate_agent (co chyba też nie jest do końca poprawne).
Jako, że tag office jest “user defined” można użyć własnego tagu. Na przykład office=apartments_administration
A ja bym użył po prostu office=yes + name=
https://www.openstreetmap.org/way/175726944
Galeria handlowa z meblami. Zostawić shop=furniture, czy dać shop=mall?
https://www.openstreetmap.org/way/129474014/history
Gdy sklep (centrum ogrodnicze) zajmuje obszar poza budynkiem, otagować cały ten obszar? Niby nie ma przeciwwskazań, ale nie spotkałem się z czymś takim.
https://www.openstreetmap.org/way/175726944
Galeria handlowa z meblami. Zostawić shop=furniture, czy dać shop=mall?
Jeśli są w środku pozaznaczane osobne sklepy, to jednak mall. Szczególnie, że w budynku zwykle jest parę sklepów z innym rzeczami do mieszkania (dywany/akcesoria/kible/AGD/…).
Galeria handlowa z meblami. Zostawić shop=furniture, czy dać shop=mall?
proponuję shop=mall dla budynku jeśli jest tam kilka sklepów. Ale landuse zmieniłbym z przemysłowej na retail.
https://www.openstreetmap.org/way/129474014/history
Gdy sklep (centrum ogrodnicze) zajmuje obszar poza budynkiem, otagować cały ten obszar? Niby nie ma przeciwwskazań, ale nie spotkałem się z czymś takim.
Ja bym otagował cały obszar, zwłaszcza jeśli się nie zmienia. Ja tak zrobiłem z https://www.openstreetmap.org/way/430517668#map=18/50.07604/19.91140
Jak otagować numery klatek schodowych? Budynek ma już adres, chcę jescze otagować wejścia (blok z 13 klatkami, numery są na tabliczkach i używane przez mieszkańców).
Czy powinien mieć railway=station?
Nie. Jesli już ktoś wymyśla superskomplikowane relacje to nie powinny one psuć życia normalnym użytkownikom danych i nie udawać normalnych tagów.
Jak otagować numery klatek schodowych? Budynek ma już adres, chcę jescze otagować wejścia (blok z 13 klatkami, numery są na tabliczkach i używane przez mieszkańców).
Kiedyś podobny przypadek otagowałem tak: http://www.openstreetmap.org/node/2589281999
Witam! Wie może ktoś jak dodać litery budynków szpitala w taki sposób żeby były wyświetlane na mapie nad budynkami nie będąc z nimi połączone? Próbowałem, ale nic mi nie przychodzi do głowy. https://www.openstreetmap.org/#map=18/53.12072/16.71655
Witam! Wie może ktoś jak dodać litery budynków szpitala w taki sposób żeby były wyświetlane na mapie nad budynkami nie będąc z nimi połączone? Próbowałem, ale nic mi nie przychodzi do głowy. https://www.openstreetmap.org/#map=18/53.12072/16.71655
Litery budynków szpitala? Czyli ich nazwy? Czy bardziej pasuje tu http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:ref ?
Przy okazji nazw - https://www.openstreetmap.org/note/1026006 (chyba jest literówka).
Litery budynków szpitala? Czyli ich nazwy? Czy bardziej pasuje tu http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:ref
Dzięki za wskazówkę. Spróbowałem dodać literkę do ref. W tym rejonie mapa wolno się odświeża więc wynik będzie widoczny po jakimś czasie.
A tam chyba brakuje ogólnie amnenity=hospital + name=xxx?