Tak nie mapujemy budynków z adresami.
Masz obrysy budynków źle wyrysowanie. Rysujemy je według WMS, który jest bardzo dokładny dla tego miasta.
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:44.0) Gecko/20100101 Firefox/44.0)}
Nie dodajemy “building=…” do węzła z adresem.
Radziłbym powstrzymać się z dalszym mapowaniem i zapoznać się ze sposobem mapowania budynków i adresów już wykonanych.
Jeśli chodzi o Wiki, to wystarczy jak wpiszesz “building” w wyszukiwarce i otrzymasz wystarczającą ilość informacji w j. polskim dla Twoich potrzeb.
Na razie postaraj się poprawić to co już zrobiłeś.
PS. Przepraszam. Nie zauważyłem, że to nie są Twoje edycje w tym obszarze, tylko “pyriusza” z 2014.
W tym rzecz, że to nie moja robota. Podałem przykład. Nadal operujecie pojęciami, które sa mi obce. Ok, nie dotykam tak będzie lepiej. A link mi si nie otwiera.
Co do linku to on się nie otwiera, jego dodajemy do podkładów. Na przykład w JOSM.
Poczytaj na ten temat bo jest to podstawowa wiedza i sposób który bardzo ułatwia edytowanie.
Podany przez Ciebie znacznik został użyty tylko raz na terenie Polski (i to jeszcze błędnie). Ja stosuję office=estate_agent (co chyba też nie jest do końca poprawne).
Jako, że tag office jest “user defined” można użyć własnego tagu. Na przykład office=apartments_administration
A ja bym użył po prostu office=yes + name=
https://www.openstreetmap.org/way/129474014/history
Gdy sklep (centrum ogrodnicze) zajmuje obszar poza budynkiem, otagować cały ten obszar? Niby nie ma przeciwwskazań, ale nie spotkałem się z czymś takim.
Jeśli są w środku pozaznaczane osobne sklepy, to jednak mall. Szczególnie, że w budynku zwykle jest parę sklepów z innym rzeczami do mieszkania (dywany/akcesoria/kible/AGD/…).
Jak otagować numery klatek schodowych? Budynek ma już adres, chcę jescze otagować wejścia (blok z 13 klatkami, numery są na tabliczkach i używane przez mieszkańców).
Witam! Wie może ktoś jak dodać litery budynków szpitala w taki sposób żeby były wyświetlane na mapie nad budynkami nie będąc z nimi połączone? Próbowałem, ale nic mi nie przychodzi do głowy. https://www.openstreetmap.org/#map=18/53.12072/16.71655