JOSM - różne sprawy, porady

Owszem, tak sobie właśnie poradzę, ale chodziło mi o coś takiego, jak do scalania dróg, żeby wyłapało też różnice w otagowaniu i ewentualnie pytało o rozwiązanie konfliktów. Nie żeby akurat te dwie relacje nie dały się ogarnąć rzutem oka, ale jak to mówią Chińczycy, to się jeszcze może przydać.

Znowu na jednym z komputerów dopadł mnie poniższy błąd:

Próba załadowania pokładu Geoportalu kończy się niepowiedzeniem. Rozwiązaniem problemu wpisanie w konsoli:

setx _JAVA_OPTIONS -Djava.net.preferIPv4Stack=true

Czy można otworzyć kilka równoległych sesji JOSM na jednym pececie?
Chcę robić edycje w czasie gdy trwa upload…

Dwie możliwości:

  1. Tak po prostu drugi raz uruchomić JOSM.
  2. Uruchomić drugą instancję z parameterem -Djosm.home=/scieżka/do/nowego/katalogu/josm - oraz ustawienie innej ścieżki do katalogu z cache kafelków

Pierwszy sposób ma następujące wady:

  • druga instancja JOSM nie będzie korzystać z cache podkładów
  • ustawienia zapiszą się z tego JOSM-a, który został ostatnio zamknięty

Drugi sposób ma następujące wady:

  • konieczność synchronizacji ustawień pomiędzy różnymi katalogami (o ile je zmieniasz)
  • 2x więcej miejsca zużytego na cache podkładów

PS. Nie testowałem tego u siebie :slight_smile:

dzięki Wiktor
:slight_smile:

Panowie Hike&Bike w JOSM. O co tu chodzi. Ten podklad ma stare oznaczenie kierunków ulic w moim miescie. Czy warto sie tym bawić i poprawiac czy to jakis blad ?
I kto mi poda do JOSM dzialajacy link abym na slasku (calym) widzial numery domow.

Nie, po prostu mapa się nie wyrysowała. Te wszystkie różne style map niekoniecznie odświeżają się na bieżąco. Tak długo jak dane ściągnięte w edytorze są aktualne, to nie ma co się przejmować.

Tu masz adres warstwy z budynkami i adresami:

wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/kompozycjaG2_TBD_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=PktAdr_P,Bud_A&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0(JOSM)}

Trzeba to wkleić w ustawieniach podkładów: http://i.imgur.com/vSqTBZr.png

Ustawienie wysyłania bez zamykania changeseta powoduje, że potem nie można dodać nic do tego changeseta. Pomaga zmiana dyspozycji na wysyłanie do nowego changeseta ale i tak pierwsze wysłanie ogranicza się do zamknięcia poprzedniego changeseta bez wysłania danych. Dopiero drugie wysłanie wysyła dane.
Sytuacja trwa od wielu dni więc to nie zwiech JOSMa ale przypadłość wersji 12039

Zibi też na IRCu wskazywał na ten problem, więc coś jest na rzeczy.

Problem jest po stronie serwerów OSM, bo ja używam dwóch wersji JOSM (z czego jedna to jeszcze wersja 8xxx) i w obydwu przypadkach jest taki sam problem.

Jak sobie radzisz z budynkami w kolorze ciemno brązowym?
U mnie ostatnio Tracer2 ignoruje je.

Ostatnio, uruchamiając JOSM czekam kilka minut zanim się pokaże.
Czy ktoś ma ten sam problem?
Tak wogóle, to w wersją 12275 są różne kłopoty.

Ja mam ewentualne uwagi do podkładu grafiki który chcę wpasować skalibrować do miejsca które obrabiam - swego czasu kiedy zaznaczałem podkład by go obrócić czy zmniejszyć/powiększyć działo się to w czasie rzeczywistym, po ostatniej aktua
lizacji poruszam go myszką działanie ma miejsce dopiero w chwili puszczelnia lewego klawisza myszki - czyli dokonuje się zmiana po chwili :frowning:

Zdarzyło mi się kilka razy przy okazji usuwania podkładów usunąć też warstwę danych.Czy nie można wprowadzić opcji cofnięcia?

Ostatnio (2-3 razy) przy okazji instalacji wtyczek, z listy podkładów ginie część WMSów.
Najczęściej orto geoportalu.

Jak zapisać w JOSM linię którą narysowałem (ale nie wysłałem jeszcze jako zmiana) do pliku GPX? I żeby zapisała mi się tylko ta nowa wyrysowana linia do gpx a nie wszystkie dane które pobrały się z OSM i je widać w josm.

Utwórz drugą warstwę i przerzuć tę linię do niej (CTRL-SHIFT-M), a potem zapisz tę warstwę do GPXa.

Problem został właśnie naprawiony po stronie API OSM.

Jeśli mnie pamięć nie myli to swego czasu edytując w JOSM gdzieś jeszcze w okolicach wersji 10500 można było zapisać edytowany plik z rozszerzeniem *.shp Obecnie zmuszonym jest się taki plik zapisać jedynie jako *.osm. Niniejszym jak zapisać taki plik edytowany w JOSM ponownie jako *.shp?

Od tego była któraś wtyczka, chyba opendata?

Posiadam ją. W sumie to dzięki niej otwieram taki plik, ale rozumiem że to ona powinna również dawać możliwość zapisu a jak widać nie daje.