Allroads, als JOSM de WMS lijst niet kan vinden, weet je waar aan het kan liggen?
In de preferences van Imagery, de WMS “Get Layers” geeft error met de “couldn’t retrive list”. Van de WMS die jij gaf. De WMS van op de nationaalregister website staan geven dezelfde error.
Wat leuk om deze actuele discussie te vinden. Samen met iemand uit de Nederlandse bomenwereld ben ik bezig een nog gesubsidieerd project op te zetten voor aantal workshops met veldwerk om boomdeskundigen die nog geen ervaring hebben met OSM een collectie bijzondere en zeldzame bomen in Nederland op de kaart te zetten.
Als secundair doel willen we in het momentum dat we creëren ook een aantal digitale bomencollecties van gemeentes lospeuteren. Ik zie dat Rotterdam daar een mooi voorbeeld van is. Bij dezen ben ik op zoek naar Nederlandse OSM-mappers en OSM-importeerexperts met een interesse in bomen die aan deze workshops mee zouden willen doen.
Is er bijvoorbeeld ergens een overzicht te vinden van welke gemeentelijke en andere collecties allemaal al zijn geïmporteerd. Dat helpt als showcases en hoeven we die organisaties ook niet meer te benaderen. Query’s uitvoeren in OSM-data kan ik maar weet niet waar ik op moet zoeken.
Zelf heb ik wel een beetje ervaring met OSM en ben al 20 jaar ICT’er met ervaring in open data maar in de context van de Nederlandse OSM-gemeenschap een relatieve nieuwkomer. Is het handig om voor dit project een aparte discussie op het forum te starten?
Stuur me een persoonlijk berichtje als je interesse hebt in dit project.
Na de BGT, als gevolg van nieuwe technieken/systemen zijn Gemeentes ook bezig met andere datasets, waar ze eerst om de zoveel tijd een inventarisatie doen willen ze het nu constant bij houden, Beheer Openbare Ruimte systemen, maar eerst moeten vele Gemeentes nog een inhaalslag maken.
Het is dan beter om met zo’n bestand te wachten, slechte import geeft naderhand zeer veel handmatig werk.
Ik zie dat het alleen bomen zijn waar de desbetreffende gemeente verantwoordelijk voor is. Dus bomen handmatig toevoegen die op eigen terrein staan is direct al een meerwaarde voor OSM.
Hey Jimiiee, ik heb jouw voorbeelden bekeken en heb misschien nog een nuttige tip voor je. Als je een kaarsrechte rij bomen wilt (of een willekeurige andere vorm) dan kun je het jezelf een stuk makkelijker maken als je eerst een hulplijn (gewoon een lijn zonder tags) trekt/tekent (die bijvoorbeeld exact parallel met een straat loopt) en daar dan vervolgens de bomen aan vast plakt. Je kunt die lijn kopiëren met de toetscombinatie Ctrl+c en plakken met Ctrl+v zodat je aan weerszijden van de straat exact dezelfde parallelle lijn krijgt. Je kunt ook de lijn (inclusief bomen) verschuiven zodat je makkelijker de afstand aan weerszijden van de straat o.i.d. kunt afstellen. Uiteraard kun je ook een vierkant of een cirkel gebruiken, waarbij je dus ook de helft van een cirkel kunt gebruiken door simpelweg zoveel bomen te plakken als nodig. Als het klaar is verwijder je gewoon de lijnen en de bomen blijven staan.
Inderdaad, dan krijg je van die mooie dikke groene strepen, m.i. gemakkelijk te verwarren met grasstroken. Ik had even query features nodig toen ik het voor het eerst zag
Allroads, de AHN3/WMS die je mij gaf laat nu alleen het gebied zien dat alleen ten noorden van de nieuwe Maas is. Charlois in mijn eerste voorbeeld is niet meer te zien met de huidige WMS. Weet jij snel of ze verschillende gebieden in nederland hebben opgesplitst in verschillende wms links?
Ik heb toch alleen AHN2 link gegeven, meldt zelfs dat AHN3 in Rotterdam niet beschikbaar is.
Ik heb wel contact met het Waterschapshuis, maar die hebben nog niet terug gereageerd.
Waarom AHN3 nog niet beschikbaar is, terwijl de inwinning al heeft plaast gevonden. http://www.ahn.nl/common-nlm/voortgang-inwinvluchten-ahn-2016.html
2016 en nog niet aanwezig.
Ik kan het aantal bomen voor een specifieke stad opvragen in turbo overpass met bijvoorbeeld:
[out:csv(city, trees)];
area[name="'s-Hertogenbosch"][admin_level=8];
foreach->.regio(
(node(area.regio)[natural=tree];);
make count city = regio.set(t["name"]),
trees = count(nodes);
out;
);