Program obsługujący OSM pod Windows

Witam serdecznie.

Jestem świeży w temacie OSM. Używam OSMand na telefonie.
Jednak potrzebuję program pracujący na Windows który również korzysta z map OSM na którym będę mógł nanosić punkty z opisem (praca w lesie) by móc wydrukować mapę z naniesionymi punktami.

Bo raczej z tego co szukałem nie ma programu który by przeniósł naniesione punkty na PC do OSMand.

QLandkarte GT:

https://sourceforge.net/projects/qlandkartegt/

Jeśli OsmAnd Ci pasuje, to prawdopodobnie da się go na Windowsie uruchomić przez BlueStacks. OsmAnd ma trochę kodu natywnego, ale jest wersja x86, więc powinna na PC działać.

A co właściwie chcesz nanosić i po co chcesz to w OSMandzie?

Bo jeśli chcesz nanosić punkty, które mają sens w OSM i np potem je korygować, to ja bym nanosił na mapę, po czym leciał korygować.

A jeśli są to czysto hipotetyczne punkty, to można je narysować choćby w uMap, wyeksportować do geojsona lub gpx i to się powinno dać do OSManda wczytać.

OsmAnd używamy w firmie. Mam firmę transportową i wozimy drewno z Niemieckich lasów. Dostajemy od Odbiorcy listę z koordynatami w których znajduje się surowiec w lesie.
Testowaliśmy już sporo programów nawigacyjnych. Najlepsze i najdokładniejsze mapy wyszły z OSM.
Każdy kierowca ma telefon (docelowo tablet) oparty na androidzie i na każdym wykupiłem osmAND.
Ale praca z samą listą jest ciężka. Mapki które dostajemy od odbiorcy są bardzo mało dokładne a wręcz bezużyteczne.
I wygodnie było by mi nanieść to na komputerze na mapki i dołączyć wydruk tej mapki dla każdego kierowcy.
Najwygodniejsze by była możliwość wyeksportowania ulubionych z osmAND i przesłania je na każdy telefon (tablet) z osobna. Wklepywanie na 5 tabletach w osmAND do ulubionych też zajmuje sporo czasu gdzie tygodniowo mamy do 40-50 różnych koordynatów.

Możesz użyć Garminowskiego MapSource lub BaseCamp z mapą OSM np. Osmapa, Freizeitkarten, Velomap…
Da się tam nanieść punkty nawet z odpowiednim symbolem, wyeksportować do pliku gpx i wczytać w telefonie do OsmAnda.

Można też, znając format listy i format pliku produkowanego przez BaseCamp, wziąć jakiś lepszy edytor tekstu (np. notepad++) i zrobić mu makro, przerabiające listę do odpowiedniego formatu w moment. Albo to samo wyprodukować excelem.