Ani na bieżącej stabilnej wersji, ani na wersji 11826 nie zauważyłem problemów z kalibracją. Możesz zobrazować o co Ci chodzi i jakie są objawy tego rozkalibrowania?
Mam różnicę (przesunięcie) rzędu 100m względem danych w OSM, a tą warstwą. Tydzień temu wszystko było ok. Jeżeli porównuję z Geoportal - dane z OSM są ok. W miejscu, które sprawdzałeś - również jest źle.
Przy okazji sprawdziłem - dotyczy to nie tylko warstwy budynków, ale również działek ewidencyjnych.
Skoro u mnie jest dobrze a u Ciebie źle, to podejrzewam, że masz ustawione inne przesunięcie podkładu niż 0;0. Sprawdź Podkłady / Przesunięcie Podkładu
Może masz jakąś wtyczkę, albo inne ustawienia, które mogą powodować takie zachowanie.
Ja z kolei mam problem z podkładem iMPA - jest dobra kalibracja, ale napisy i linie są rozciągnięte w pionie: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=645933#p645933
Sprawdziłbyś jak to naprawić? Chyba sprowadza to się do złego wyboru odwzorowania przez JOSM-a. Przed zmianami z reprojekcją w locie było OK.
Dzięki za podpowiedź. Ustawiłem teraz offset na 202.75; 47.90 - i podkład wrócił na swoje miejsce. Pewnie nie jest to idealne rozwiązanie, ale mogę edytować
Owszem, tak sobie właśnie poradzę, ale chodziło mi o coś takiego, jak do scalania dróg, żeby wyłapało też różnice w otagowaniu i ewentualnie pytało o rozwiązanie konfliktów. Nie żeby akurat te dwie relacje nie dały się ogarnąć rzutem oka, ale jak to mówią Chińczycy, to się jeszcze może przydać.
Panowie Hike&Bike w JOSM. O co tu chodzi. Ten podklad ma stare oznaczenie kierunków ulic w moim miescie. Czy warto sie tym bawić i poprawiac czy to jakis blad ?
I kto mi poda do JOSM dzialajacy link abym na slasku (calym) widzial numery domow.
Nie, po prostu mapa się nie wyrysowała. Te wszystkie różne style map niekoniecznie odświeżają się na bieżąco. Tak długo jak dane ściągnięte w edytorze są aktualne, to nie ma co się przejmować.
Ustawienie wysyłania bez zamykania changeseta powoduje, że potem nie można dodać nic do tego changeseta. Pomaga zmiana dyspozycji na wysyłanie do nowego changeseta ale i tak pierwsze wysłanie ogranicza się do zamknięcia poprzedniego changeseta bez wysłania danych. Dopiero drugie wysłanie wysyła dane.
Sytuacja trwa od wielu dni więc to nie zwiech JOSMa ale przypadłość wersji 12039
Problem jest po stronie serwerów OSM, bo ja używam dwóch wersji JOSM (z czego jedna to jeszcze wersja 8xxx) i w obydwu przypadkach jest taki sam problem.
Ja mam ewentualne uwagi do podkładu grafiki który chcę wpasować skalibrować do miejsca które obrabiam - swego czasu kiedy zaznaczałem podkład by go obrócić czy zmniejszyć/powiększyć działo się to w czasie rzeczywistym, po ostatniej aktua
lizacji poruszam go myszką działanie ma miejsce dopiero w chwili puszczelnia lewego klawisza myszki - czyli dokonuje się zmiana po chwili