SPmap. Darmowa mapa dla rowerzystów dla GPS Garmin

Po długich poszukiwaniach idealnej mapy dla rowerzystów na Garmina okazało się, że takiej nie ma. Przynajmniej dla mnie :wink: A że lubię mieć to co chcę mieć, stworzyłem własną mapę :slight_smile:
SPmapa jest darmową mapą Polski przeznaczoną na urządzenia GPS Garmin. Powstała na bazie wolnych danych z projekty Openstreetmap.org. Wersja beta.

www.spmap.orower.pl




Czy są szanse na udostępnienie kodu którym mapa jest generowana?

To zależy w jakim celu :wink:

15 godzin? Wow, chyba nie ma tak wolnych komputerów?

Widzę, że bez polskich znaków, to jest szansa, że i na starym GPSMap zadziała. Przetestuję.
A pochwal się, co w niej jest szczególnie rowerowego, bo jakoś ani z obrazków, ani ze strony nie widzę?

Gdy się ściągnie, zainstaluję i potestuję. A póki co, lista życzeń:

  • szlaki rowerowe
  • rodzaje nawierzchni pod szlakami rowerowymi
  • szlaki piesze
  • drogowskazy przy szlakach
  • rozróżnienie tracków po tracktype/nawierzchni
  • rowy melioracyjne / nasypy / inne przeszkody terenowe
  • toalety widziałem na printscreenach, poproszę prysznice publiczne/ze stacji benzynowych
  • publiczne ujęcia wody pitnej / studnie
  • wiaty, zadaszone przystanki autobusowe, miejsca odpoczynku
  • sklepy rowerowe, serwisy rowerowe
  • agro, pola namiotowe, kempingi, hotele, itd
  • publiczne miejsca ogniskowe/grillowania
  • poziomice (lub przynajmniej wysokości z punktów wysokościowych/szczytów)
  • atrakce turystyczne, miejsca historyczne,
  • pomniki przyrody
  • numerację oddziałów leśnych
  • parki narodowe, rezerwaty przyrody i inne obszary chronione
  • poligony, tereny jednostek wojskowych
  • pomniki przyrody
  • sklepy spożywcze

Dziękuję i pozdrawiam,
Grzesiek

wystarczy że pomniki przyrody będą raz :slight_smile:
Co do parków narodowych, rezerwatów czy użytków ekologicznych to również chętnie bym je zobaczył w postaci obszaru. Innych jak obszary Natura 2000 póki co na mapie nie ma gdyż poproszono bym ich nie mapował gdyż główny render by sobie nie umiał ich odróżnić gdyż nie korzysta z tagu protect_class i cała mapa zrobiła by się zielona ^^ Takie nie mapowanie pod render do kwadratu :slight_smile:

A tak, wystarczy raz. Mało tego, należy je potraktować jakimś klastrem, inaczej będzie ich miejscami nadmiar :slight_smile: (dzięki SQ9NIT :))

To podpowiem twórcy mapy, że opis dostępnych danych GDOŚu jest tutaj: http://www.gdos.gov.pl/dane-i-metadane, hint to format WFS. Można używać, wystarczy pamiętać o atrybucji.

Pozdrawiam,
Grzesiek

PS. wbrew pozorom, obszary chronione są ważne dla rowerzysty, choćby po to, by nieopatrznie nie wdepnąć tam z namiotem/hamakiem :).

Witam :slight_smile:
Tak na prośbę autora, chciałbym podlinkować nowy projekt mapy na Garmina.
Autor mapki wrzucił link na grupę OpenStreetMap Polska (Poland) na FB.

http://spmap.orower.pl/

Na pierwszy rzut oka wygląda czytelnie. Jeżeli będzie rozwijana i wzbogacana to może z tego wyjść dobra mapa. Co na pierwszy rzut oka mi nie zagrało i jakie rzeczy chciałbym mieć na mapie w garminie:

  • na pomniejszeniu znikła droga “primary” a zostawały “tertiary”
  • brakuje mi railway=abandoned (osmapa super to pokazuje)
  • z kolei highway=track świetnie wizualizuje openmtbmap pokazując każdy grade 1-5
  • nie analizowałem jak jest z wyświetlaniem wiat piknikowych i picnic_site i wszystkich tego typu pochodnych ale to na pewno potrzebne
  • brakuje mi mapy która wyświetla bunkry, ruiny, stare młyny wodne (lub ich pozostałości), oraz całą gamę obiektów historycznych tagowanych według presetu JOSM: Historical_Objects

…to tak na pierwszy rzut oka…na pewno można by jeszcze dużo wymyślać :smiley:

Dokładnie - więc prośba dla pomysłodawcy mapy, aby w końcu się “ujawnił”, wtedy będziemy mogli podrzucić tematy do zmian, poprawek itp.:smiley:

By musieć się ujawnić najpierw należy się schować a to raczej nie nastąpiło, chyba że poniższy wątek osiągalny jest jedynie dla wybrańców :stuck_out_tongue:

https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=58416

Musiało mi to umknąć - więc dzięki za “posprzątanie” :slight_smile:
Link do mapki pojawił się kilka dni temu na grupie OSM na FB i poprosiłem autora, aby ją wrzucił również na forum, ale akurat nie miał wtedy czasu, wiec zrobiłem to w jego imieniu - ale nie wspomniał, że mapa jest już znana na forum :wink:

A czy P.T. Autor zdradził również, jak sobie wyobraża feedback, skoro do własnego wątku na forum nie zagląda?