Kraje vs. NUTS-2

Všiml jsem si, že mapový portál OSM defaultně zobrazuje v ČR místo krajů územní celky NUTS-2. Tedy Jihozápad, Severozápad, Jihovýchod apod. Přijde mi, že to není úplně správné řešení, protože tyto celky v ČR používáme minimálně – rozhodně méně, než kraje.
Nikde jsem k tomu na fóru nenašel diskusi, takže předpokládám, že se to tu ještě nikdy neřešilo.
V projektu ale nejsem moc zběhlý, takže netuším, na koho se obrátit nebo jak to řešit.
Proto se ptám: jednak by mě zajímal názor ostatních, co by měly mapy zobrazovat. A také co s tím, protože předpokládám, že to vykreslování je dělané nějak systematicky pro celý svět.

Ahoj,
mnohem více než tady na fóru se diskutuje v mailové konferenci @talk-cz. Mám takový pocit, že se to tam někdy před rokem probíralo. A závěr byl takový, že by se musela změnit pravidla pro vykreslování ČR. To ale nejde na globální úrovni udělat. To bychom si museli mapu ČR vykreslovat sami. Stejně jako slováci. Ale na to bohužel nemáme zdroje.

Jednodušší to bude, pokud se v budoucnu přejde na vektorové dlaždice.

Pro bližší informace doporučuji zeptat se v konferenci.

Tak to je trochu déle: https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/2015-June/012045.html