You are not logged in.
- Topics: Active | Unanswered
Announcement
Please create new topics on the new site at community.openstreetmap.org. We expect the migration of data will take a few weeks, you can follow its progress here.***
#101 2017-02-07 20:57:57
- dvdhoven
- Member

- From: Deventer Colmschate
- Registered: 2015-03-09
- Posts: 2,591
Re: Mechanical edits
In Deventer Colmschate ook mis met wijzigingsset https://www.openstreetmap.org/changeset/45841459
Ik had een aparte tag voor het postagentschap gemaakt met de naam Bruna en die heeft nu shop=books gekregen.
Gewoon alleen op de naam gezocht
Dick van den Hoven
Offline
#102 2017-02-08 00:00:59
- Commodoortje
- Member
- Registered: 2013-10-31
- Posts: 2,711
Re: Mechanical edits
Ik heb op zijn (op dit moment) laatste changeset de volgenden melding geplaatst.
http://www.openstreetmap.org/changeset/45878690
Wees even voorzichtig met het aanbrengen van nieuwe edits.
Mocht je op deze manier doorgaan zal er overwogen worden een (tijdelijke) stop op je account te plaatsen.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Data_working_group
Offline
#103 2017-02-14 16:04:52
- HourOfTheWulf
- Member
- Registered: 2016-11-02
- Posts: 65
Re: Mechanical edits
Allen, Ik ben enorm teleurgesteld in jullie reacties! Vele nare beschuldigen en zware woorden, om geen enkele reden. Akelige groep mensen zijn jullie. Bah. Bah. Bah.
Betreft de recente edits, deze zijn allen in het verlengde van de eerste post en waar mogelijk consistent met de wiki pagina over shops. De data kan worden gevonden in het publieke domein. Geen verdere referentie nodig. Zoals Is opgemerkt, honderden stappen vooruit, wellicht enkele achteruit.
Enige uitleg:
Subway in Nederland is een broodjeszaak. Als name=subway dan Cuisine = sandwich. Er zijn in Nederland geen metrostations of andere winkels met de tag name = Subway. Inderdaad is er in Alkmaar een Subway drive through ingang behorende bij dezelfde keten die cuisine=sandwich heeft gekregen. Niet perse helemaal juist, maar zeker niet zo schadelijk dat het deze reacties van zeer persoonlijke aard verdient. Bij de deur van elk restaurant hangt tenslotte ook een menu. Ik me zelf kan niet vinden in de tag fastfood, maar dat is maar een mening, dus daar ben ik niet aangekomen.
GAMMA, ALDI, en ICI PARIS XL zijn hoofdletters volgens hun eigen site. Die organisaties zijn de enige die bepalen hoe ze heten. Boris bevestigt dat voor de laatste in een ander draadje. Al het andere is gewoon fout, zelfs als dat democratisch is besloten. Burger King met hoofdletters heb ik ingeslikt omdat de site zelf na dieper zoeken beide blijkt te gebruiken. Ik heb de PR afdeling hierover een email gestuurd, maar tot nu toe geen antwoord gehad.
Bij veel ketens is de algemene website toegevoegd, maar alleen daar waar er nog geen website was. De oorspronkelijke websites en de websites van de vestigingen zijn blijven staan. Wellicht is er een overlap tussen URL en website. Wellicht niet perfect, hoe dan ook een vooruitgang. De website van de vestiging is wellicht nog beter, maar ik heb daar voorlopig geen tijd voor. Een uitdaging voor jullie perfectionisten.
Veel Bruna vestigingen en GAMMA vestigingen hebben een pakketdienst. Harstikke goed om die te mappen. Die ene balie maakt het gehele gebouw nog geen postkantoor. Er kan dus geen sprake zijn van name=Bruna+shop=post office in het zelfde punt.
Ik heb nog contact gehad met Matthijs over kwantum en JYSK (hoofdletters!) uit zijn Wiki lijst. Ik vind Kwantum interior_decoration omdat meubels op hun website pas op de zesde plaats staan. JYSK is in de eerste plaats en hoofdzakelijk bedden maar ook nog een beetje andere dingen. Volgens de wiki lijst van Matthijs zijn het allebei meubelzaken, en daar blijft hij bij. Ik heb geen nieuwe argumenten, dus heb ik ze laten staan.
In Oost Groningen stonden een aantal brievenbussen dubbel. Het kan komen doordat de overpass de stad Groningen selecteert en niet de provincie Groningen. Daarnaast kan het zijn dat verschillende mappers tegelijkertijd de brievenbus invoeren, terwijl deze nog niet gerendered is. Hoe dan ook, wederom, geen reden om dergelijke neerbuigende teksten te plaatsen.
Sommigen zeggen dat je alleen kunt bijdragen als je niet anoniem bent maar als je wel wilt bijdragen krijg je alleen maar kritiek. Die houding vind ik nogal dictatoriaal. Dan moet je je eigen kaart maar gaan maken, dan kan je daar over bazen zo veel je wilt.
Ik sta open voor echte fouten, zoals een ATM die twee adressen had. Deze is inmiddels gecorrigeerd. Op onzinnige vragen en beledigende commentaren ga ik geen reactie meer geven.
Offline
#104 2017-02-14 16:15:19
- Commodoortje
- Member
- Registered: 2013-10-31
- Posts: 2,711
Re: Mechanical edits
Het grote verschil is dat Mathijs georganiseerd werkt. En helaas constateer ik bij jou geen gefundeerd overleg om mechanical edit(s) uit te voeren, in de vorm waarin je ze hebt verricht.
Dit is je als (beginnende) mapper zeker niet kwalijk te nemen. En het is ook zeker niet persoonlijk bedoeld.
Ongetwijfeld is dit een gevoelskwestie en komt dit (helaas) wel zo bij je aan.
OpenStreetMap is een samenwerkingsproject, en we moeten samenwerken om de beste kaart te maken.
Last edited by Commodoortje (2017-02-14 16:21:52)
Offline
#105 2017-02-14 18:06:38
- AndriesWijma
- Moderator
- From: Kollum
- Registered: 2016-04-20
- Posts: 884
Re: Mechanical edits
Allen, Ik ben enorm teleurgesteld in jullie reacties! Vele nare beschuldigen en zware woorden, om geen enkele reden. Akelige groep mensen zijn jullie. Bah. Bah. Bah.
Nou nou, ik begrijp je teleurstelling maar die mag je toch bij jezelf zoeken. Ik lees geen beschuldigingen, alleen terechte constateringen.
Het is duidelijk dat je de richtlijnen en conventies van OSM nog onvoldoende begrijpt. Dat is geen schande. De leercurve binnen OSM is best steil. Probleem is dat je jezelf niet de tijd geeft om te leren.
De manier om ervaring op te doen is door zaken in je omgeving te mappen die je met eigen ogen kunt controleren. Begin klein, doe ervaring op, lees mee op het forum over velerlei aspecten van het mappen, en dan kun je je snel ontwikkelen als veelzijdige en betrouwbare mapper.
Door vanaf het begin aan de slag te gaan met mechanical edits sla je eigenlijk een stap over. Je hebt te weinig voeling met het mappen op basis van survey en lokale kennis.
Betreft de recente edits, deze zijn allen in het verlengde van de eerste post en waar mogelijk consistent met de wiki pagina over shops. De data kan worden gevonden in het publieke domein. Geen verdere referentie nodig. Zoals Is opgemerkt, honderden stappen vooruit, wellicht enkele achteruit.
Dit is daarvan een duidelijk voorbeeld. Het is gewoonte om ALTIJD aan bronvermelding te doen in wijzigingensets. Het komt bovendien veel voor dat mensen denken dat iets wel (rechten)vrij te gebruiken zal zijn terwijl dat niet zo is. Zonder bronvermelding kan daar niet eens controle op zijn. Het gebruik van brievenbus-data is besproken op het forum en er is geconcludeerd dat het niet mag worden gebruikt als bron. Jaap de vries heeft je erop gewezen maar geen reactie van jou (https://www.openstreetmap.org/changeset/45788245).
Honderden stappen vooruit, enkele achteruit... dat is de denkwijze van een mechanical editor en is niet de basis van OSM.
Die organisaties zijn de enige die bepalen hoe ze heten. Boris bevestigt dat voor de laatste in een ander draadje. Al het andere is gewoon fout, zelfs als dat democratisch is besloten.
Hoe ze heten bepalen ze zelf. Hoe ze exact worden vermeld in OSM bepaalt de OSM-gemeenschap zelf. En zoals al is opgemerkt gaat het hier niet om spelling maar om schrijfwijze/typografie.
In Oost Groningen stonden een aantal brievenbussen dubbel. Het kan komen doordat de overpass de stad Groningen selecteert en niet de provincie Groningen. Daarnaast kan het zijn dat verschillende mappers tegelijkertijd de brievenbus invoeren, terwijl deze nog niet gerendered is.
In Oost-Groningen STAAN een aantal brievenbussen dubbel en die zijn door jou geplaatst. Dat het gebruik van overpass anders uitpakt dan je bedoeling was is jouw verantwoordelijkheid.
De fouten die ik een week geleden heb gemeld heb je nog niets mee gedaan.
Uiteraard ben je welkom om een waardevolle bijdrage te leveren aan OSM. Technisch gezien is het een database en dan kan de verleiding zijn om het puur op die manier te behandelen. De meerwaarde van OSM zit hem echter in de oren en ogen van de gemeenschap. Het is belangrijk om dat goed te beseffen voordat je 'vanuit je huiskamer' weer een bundel aan wijzigingen doorvoert door het hele land.
Offline
#106 2017-02-16 10:09:14
- dvdhoven
- Member

- From: Deventer Colmschate
- Registered: 2015-03-09
- Posts: 2,591
Re: Mechanical edits
De DWG stelt nu ook vragen: https://www.openstreetmap.org/changeset … .621/5.427
woodpeck is het Oostenrijkse DWG lid, ben even de naam kwijt, dat zich met mechanische edits bezig houdt.
Dick van den Hoven
Offline
#107 2017-02-16 11:01:12
- ligfietser
- Member

- Registered: 2008-10-09
- Posts: 5,353
- Website
Offline
#108 2017-03-07 14:27:31
- AndriesWijma
- Moderator
- From: Kollum
- Registered: 2016-04-20
- Posts: 884
Re: Mechanical edits
@HourOfTheWulf
Het probleem van de dubbele brievenbussen in Oost-Groningen heb je enige weken opgelost, heb ik gezien.
Graag nu ook de door mij gemelde fouten van 7 februari herstellen (herhaalde oproep).
Offline
#109 2017-03-07 17:24:17
- SubieLibero
- Member

- Registered: 2016-08-03
- Posts: 328
Re: Mechanical edits
Het probleem van de dubbele brievenbussen in Oost-Groningen heb je enige weken opgelost, heb ik gezien.
Dat heb ik ook gezien.
Ben jij 'anoniem' hier
?
http://www.openstreetmap.org/note/881892
Last edited by SubieLibero (2017-03-07 17:37:53)
Offline
#110 2017-03-07 19:13:21
- AndriesWijma
- Moderator
- From: Kollum
- Registered: 2016-04-20
- Posts: 884
Re: Mechanical edits
Ben jij 'anoniem' hier
?
http://www.openstreetmap.org/note/881892
Nee, ik zou HOTW niet willen aanzetten tot nog meer langeafstandsmappen. ![]()
Offline
#111 2017-04-29 18:10:10
- Allroads
- Member
- Registered: 2011-03-05
- Posts: 3,316
Re: Mechanical edits
Ik snap niet waarom hij winkels toevoegd, alleen de namen op de adres node zonder de shop toe te voegen.
Source info. op de changeset, zegt mij totaal niks.
https://www.openstreetmap.org/changeset/48259525
Verloren node
https://www.openstreetmap.org/changeset/48248735
Onduidelijke werkwijze.
Offline
#112 2017-05-01 09:32:41
- jaap de vries
- Member
- From: Nijmegen
- Registered: 2016-01-30
- Posts: 117
Re: Mechanical edits
Onduidelijke werkwijze.
hotw geeft vaker zeer onduidelijke comments bij notes.
Ik zie dat hij nu bij deze note heeft neergezet dat hij 1jaar geleden hier geweest is, terwijl hij pas op 8-10-16 begonnen is met mappen. Ik vermoedt dat hij dus eerder op osm heeft gezeten met een andere naam.
Daarnaast heb ik hem eerder al een keer aangesproken over enkele bijwerkingen van hem. Ik krijg dan veel commentaar maar geen reactie op wat ik daadwerkelijk vraag. Bv wat heb je gedaan om deze note opgelost te krijgen? In een reactie van hem "Ik heb in die periode veel notes gesloten die naar mijn idee geen informatie zullen gaan opleveren." . En schrijft hij "Zelfs de eenvoudigste handleidingen geven aan hoe je moet overtekenen van satellietbeelden." Hij gebruikt vaak oude satelliet en streetview beelden van google. Niet echt handig! Zeker als je veel bijwerkt in mechanical edits die hij uitvoert.
In het brievenbus topic geeft AndriesWijma draadje #56, https://forum.openstreetmap.org/viewtop … 05#p637705, aan voor een block op hotw, daar ben ik inmiddels ook voor. In een eerder stadium heeft hij aangeven dat hij brievenbus notes e.a. niet bekijkt en ook niet gaat bekijken maar gewoon op anoniem afgaat.
Ik vermoedt ook dat hij de anonieme melder is van veel brievenbussen, winkels ed en dan zelf deze oplost. Bijna altijd is hij de enige die dit soort notes oplost. Vaak verkeerd, https://www.openstreetmap.org/changeset/46594053 .
Afgaand op zijn commentaar en reacties hier op het forum neem ik hotw niet meer serieus.
Offline
#113 2017-05-01 09:35:00
- Commodoortje
- Member
- Registered: 2013-10-31
- Posts: 2,711
Re: Mechanical edits
Ik vermoedt dat hij dus eerder op osm heeft gezeten met een andere naam.
Ik denk dat hij een spelletje speelt met ons.
Offline
#114 2017-05-01 12:08:23
- AndriesWijma
- Moderator
- From: Kollum
- Registered: 2016-04-20
- Posts: 884
Re: Mechanical edits
Ik heb het een tijdje laten rusten, eigenlijk in afwachting tot anderen zich er meer over zouden uitspreken. Want het gedrag van HOTW vind ik behoorlijk storend. Ik heb hem in dit topic al drie keer gevraagd om de fouten die zijn ontstaan door een foutieve mechanical edit te corrigeren. Ook heb ik hem hierover een persoonlijk bericht gestuurd. Netjes en inhoudelijk. Toch geen reactie en geen actie.
En als hij reageert dan is het vaak nogal gepikeerd, zoals nu in de wijzigingensets jegens Allroads en eerder in dit topic. Terwijl er keurig inhoudelijk en terechte opmerkingen worden gemaakt, die hij zogenaamd niet begrijpt.
Het gebrek aan bronvermelding heb ik hem eerder al eens op gewezen. Later begon hij dan met source=Info.
Het is duidelijk dat HOTW zich alleen aan zijn eigen standaard wenst te houden en OSM als soloproject benadert. Ik dacht dat hij al eens een tijdelijke ban had gekregen van de DWG. Dat heeft geen effect gehad. Of hij niet beter wil of niet beter kan doet er uiteindelijk niet toe want in beide gevallen is hij ongeschikt als OSM-mapper.
Offline
#115 2017-05-01 14:53:37
- EOSfoto
- Member
- From: Kerkrade
- Registered: 2014-06-16
- Posts: 283
- Website
Re: Mechanical edits
Na een opmerking van mijn kant gaat de discussie ook meteen over de toon. Heb hem ook (nogmaals) verwezen naar het forum en geschreven dat ik niet verder meer in discussie ga via PM.
Offline
#116 2017-05-13 20:10:00
- marczoutendijk
- Member

- From: Vught
- Registered: 2012-03-04
- Posts: 2,398
- Website
Re: Mechanical edits
Inmiddels heeft HotW een blokkade gekregen:
--
There is only one place where you can connect a high voltage line to a river: on osm! (but not in JOSM
)
Offline
#117 2017-05-13 21:13:00
- Martin Borsje
- Moderator

- From: Puth
- Registered: 2011-10-22
- Posts: 3,187
Re: Mechanical edits
Erg blij dat uiteindelijk dit gewerkt heeft.
Dank aan de DWG!
Offline
#118 2017-05-13 21:16:58
- Math1985
- Member
- Registered: 2009-04-17
- Posts: 425
Re: Mechanical edits
Het lijkt om een kortdurende blokkade te gaan (tot het bericht gelezen is?), de blokkade is inmiddels opgeheven. Ik ga er vanuit dat als HourOfTheWulf op dezelfde wijze verder gaat, hij voor langere tijd geblokt zal worden.
Offline
#119 2017-05-13 21:22:41
- Commodoortje
- Member
- Registered: 2013-10-31
- Posts: 2,711
Re: Mechanical edits
Het lijkt om een kortdurende blokkade te gaan (tot het bericht gelezen is?), de blokkade is inmiddels opgeheven. Ik ga er vanuit dat als HourOfTheWulf op dezelfde wijze verder gaat, hij voor langere tijd geblokt zal worden.
Ik mag verwachten dat HOTW nu begrijpt dat OSM geen spelletje is.
Offline
#120 2017-05-13 21:34:15
- AndriesWijma
- Moderator
- From: Kollum
- Registered: 2016-04-20
- Posts: 884
Re: Mechanical edits
Erg prettig dat de DWG / Frederik Ramm adequaat reageert op mijn uitgebreide mail. Nu zal het voor HOTW duidelijk zijn dat hij onmiddellijk zijn handelwijze moet veranderen en wat de knelpunten zijn. Als hij op dezelfde wijze doorgaat wordt hij alsnog voor langer geblokkeerd.
Offline
#121 2017-05-14 06:56:59
- PeeWee32
- Member

- From: Leusden, NL
- Registered: 2010-11-28
- Posts: 1,302
- Website
Re: Mechanical edits
Allen die zich hier voor ingezet hebben en de DWG : bedankt.
Offline
#122 2017-05-14 19:35:54
- SubieLibero
- Member

- Registered: 2016-08-03
- Posts: 328
Re: Mechanical edits
Via dit.... http://www.openstreetmap.org/node/1445373990/history (Vond het vreemd dat er SP.ar Bergsma stond als ik volledig inzoomde)
...kwam ik hier:
http://www.openstreetmap.org/changeset/48656854
Frederik heeft alles gerevert, (met een linux tooltje
).
Dat was vast een goed uitgebreid mailtje AndriesWijma
.
Last edited by SubieLibero (2017-05-14 19:55:22)
Offline
#123 2017-05-14 20:25:37
- ligfietser
- Member

- Registered: 2008-10-09
- Posts: 5,353
- Website
Re: Mechanical edits
Wel sneu voor de brievenbusprikker, kan weer helemaal opnieuw beginnen. ![]()
Offline
#124 2017-05-14 20:32:24
- Commodoortje
- Member
- Registered: 2013-10-31
- Posts: 2,711
Re: Mechanical edits
Dat was vast een goed uitgebreid mailtje AndriesWijma
.
Dat zal zeker zo zijn geweest, maar ik denk dat het een optelsommetje is.
De DWG (in dit geval Frederik Ram) bekijkt altijd de situatie en handelt niet in een opwelling.
Ook ik heb op 07-02-17 een redelijk opgezette mail verstuurd naar de DWG, gewoon in het Nederlands. Er zijn voldoende vertaal mogelijkheden tegenwoordig.
Niet om HOTW te laten blokkeren, maar om hem duidelijk te krijgen dat er gecommuniceerd moet worden.
HOTW is/was niet ontvangkelijk voor communicatie en ziet het (volgens mij) meer als een kat en muis spelletje.
Het is altijd lastig als de kat niet de middelen heeft om de muis te stoppen. Dit geeft de muis meer speelruimte en zo interpreteerde ik de situatie ook een beetje.
De middelen die de dwg heeft zijn wat uitgebreider en effectiever. Ook de revert mogelijkheden in deze
De dwg kijkt in eerste instantie naar de reacties op changesetniveau, en van daaruit maakt hij een beslissing.
Offline
#125 2017-05-14 21:13:32
- AndriesWijma
- Moderator
- From: Kollum
- Registered: 2016-04-20
- Posts: 884
Re: Mechanical edits
Ja, de boodschap is: durf te communiceren! Het is spijtig dat HOTW het zover heeft laten komen en achteraf hadden 'we' al eerder wat harder aan de bel kunnen trekken. Volgens mij was de optelsom was al een tijdje overtuigend genoeg voor een interventie. Ik heb in mijn mail duidelijk uiteengezet wat de ontwikkelingen waren door de tijd heen juist ook qua communicatie op het forum en daarna het gebrek eraan. Sinds 7 februari was er niets ten positieve veranderd ondanks hernieuwd aandringen van diverse mappers. HOTW heeft maanden de tijd gehad om tot inkeer te komen.
Misschien komt dat nu alsnog. Ik acht de kans groter dat hij gaat afhaken. Dat zou ergens toch jammer zijn maar allicht beter voor iedereen.
Offline