You are not logged in.

Announcement

*** NOTICE: forum.openstreetmap.org is being retired. Please request a category for your community in the new ones as soon as possible using this process, which will allow you to propose your community moderators.
Please create new topics on the new site at community.openstreetmap.org. We expect the migration of data will take a few weeks, you can follow its progress here.***

#1 2017-05-11 21:50:19

rowers2
Member
Registered: 2015-09-25
Posts: 583

Automatyczne przełączanie odwzorowań wraz z przełączaniem warstw JOSM

Pracujemy na różnych WMS-ach, z których część pracuje w różnych odwzorowaniach co powoduje, że jeśli ustawimy w JOSM jedno z odwzorowań to czynne są niektóre WMSY,a gdy odwzorowanie przełączymy to możemy pracować na pozostałych WMSach.
Dlaczego nie może być tak,że wraz z przełączaniem warstwy JOSM automatycznie przełączy na właściwe odwzorowanie?
Rozumiem,że mogą być problemy przy ustawieniu przezroczystości warstw, ale gdy nie pracujemy z przeźroczystością to chyba dałoby się przełączać odwzorowania automatycznie?

Offline

#2 2017-05-11 22:40:17

WiktorN
Member
Registered: 2013-08-04
Posts: 531

Re: Automatyczne przełączanie odwzorowań wraz z przełączaniem warstw JOSM

W najnowszej wersji JOSM-a (Maj 2017 - 12039) - nie trzeba zmieniać odwzorowania. JOSM sam odpowiednio przekształci podkład tak, by pasował do wybranego przez użytkownika odwzorowania.

Offline

#3 2017-05-11 22:44:52

RicoElectrico
Moderator
From: Trójmiasto
Registered: 2012-07-01
Posts: 1,850

Re: Automatyczne przełączanie odwzorowań wraz z przełączaniem warstw JOSM

Znalazłem ciekawy problem. JOSM nie zawsze znajdzie optymalne odwzorowanie. Ten podkład (iMPA Ulice) jest rozciągnięty w pionie, tak jakby był pobierany w EPSG:4326 (mam EPSG:3857).

wms:http://www.punktyadresowe.pl/cgi-bin/wms-impa?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=impa-ulice&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&TRANSPARENT=TRUE

No i jeszcze kwestia zakładek przesunięcia, ale to zgłosiłem i chyba zostanie naprawione, coś było robione.

Last edited by RicoElectrico (2017-05-11 22:45:32)

Offline

#4 2017-05-12 14:57:16

wmyrda
Member
Registered: 2014-07-07
Posts: 947

Re: Automatyczne przełączanie odwzorowań wraz z przełączaniem warstw JOSM

@WiktorN
Fajnie że już jest natomiast dlatego pytałem w innym wątku że nie jestem pewien czy działa to jak powinno gdyż jak przełączyłem Geoporlal MWTS z PUWG Polska na inne to na Merkatora zadziałało to poprawnie a w przypadku WGS84 przeniosło mnie gdzieś w kosmos smile
przynajmniej w tym przypadku http://www.openstreetmap.org/way/306396258

Last edited by wmyrda (2017-05-12 17:14:01)

Offline

Board footer

Powered by FluxBB