StreetComplete - edytor na Androida

Tyle że na strone nie wejdę jeśli nie mam w danym momencie internetu. A aplikacja w telefonie będzie.

I nie tylko, spora część CAPTCHy (też ta na OSM wiki) to OCR tabliczek z StreetView. Teraz doszło rozpoznawanie znaków, sklepów i innych rzeczy (zaznacz kafelki gdzie…).

Da się. Strona musi używać wątku usługowego, który będzie serwować obrazki i skrypty z cache’u.

Będą działać dopóki będzie działać przeglądarka (nawet w tle).

Dzięki, nie byłem świadom że jest to wspierane w sensownych przeglądarkach.

Ej, fajna apka, idę reklamować :smiley:

EDIT: Wrzuciłem reklamę na wypoku, można plusować, żeby promować :smiley:

Też dodałem reklame, tylko że na Hacker News: https://news.ycombinator.com/item?id=14290096 (nawet się przyjeło) :slight_smile:

StreetComplete się domaga, żeby highway=pedestrian koniecznie miało nazwę.

To chyba ma rację. W końcu w ten sposób ma być oznaczony nie chodnik a ulica, która jest wykorzystywana jedynie jako deptak. Ulice nazwy w centrach miast zwykle mają…

Zawsze można też odpowiedzieć że dany obiekt nazwy nie ma.

Popełniłem tłumaczenie artykułu na wiki, proszę o ewentualne poprawki/uwagi/uzupełnienia. Najlepiej bezpośrednio do artykułu :smiley:

BTW StreetComplete - nie wiem, czy to tylko u mnie, czy to wina braku sieci, czy też interfejsu — często po zmniejszaniu zooma podkład mapy idzie się paść, zostają jedynie ikonki do tagowania, na białym tle.

G.

Ściągnąłem i … nie wiem w sumie jest OK ale:

  • prosi o dane adresowe … garażu doklejonego do budynku z numerem adresowym,
  • pyta się czy przystanek posiada wiatę; co w momencie kiedy mamy narysowane zadaszenie (budynek) obok przystanku? Nie pojawią się w takim momencie dwie wiaty?
  • brakuje jej chyba (a może nie zauważyłem/nie potrafię znaleźć) możliwości dodawania do mijanego budynku obiektu. Jeśli w budynku jest przedszkole nie mogę tego dodać.Bo o to apka nie pyta (niema takich zadań).

Tak ma być, to nie jest edytor, tylko apka, zadajaca pytania z przewidywalnymi odpowiedziami. Może Cię spytać, czy coś jest, czy nie ma, o cokolwiek z listą odpowiedzi do wyboru, ewentualnie podaj nazwę lub liczbę. Tak musi być, bo to jest skierowane do ludzi, którzy nie mają pojęcia o mapowaniu. To, że sprawnie się tym dodaje dane o okolicy nawet, jeśli się umie posługiwać edytorem, oraz jest to fajny sposób na zauważenie, czego w okolicy brakuje, to już jest przypadkowy ekstra bonus.

Zaprojektuj sensowną “misję”, która będzie pytać o przedszkole w miejscach, gdzie można się spodziewać przedszkola (a nie przy każdym budynku po kolei), to pewnie da się dodać. Ale nie wyobrazam sobie tego projektu.

Jest trochę publicznych zestawów danych, które można by spróbować zintegrować, np. apteki. Albo w ogóle np. pocrawlować BIP.

Hmmm, może to wymagać wstawienia tych aptek z rejestru jakoś, ale warto spróbować…

O, Guglomapy właśnie mi zaproponowały funkcjonalność zywcem zdartą ze StreetComplete :smiley:

Za cienki jestem w te klocki. Kiedy ją instalowałem myślałem że będzie taka opcja w tej apce. Podoba mi się sprawa nawierzchni dróg (taka przydałaby się w josm ;)). Fajnie się opisuje budynki za to wysokość w tym na poddaszu.

Możesz spróbować rzucić pomysł na misję na ichnim githubie. Sugestia RicoElectrico jest dobrym tropem - można wrzucać obiekty z jakichś dostępnych spisów (dla aptek to nawet wiem skąd) z przedrostkiek suspected: np.
suspected:amenity=pharmacy
name=<wyciągnięte ze spisu>
w miejscach wyciągniętych ze spisu (na ogół będą to adresy, a nie współrzędne, więc trzeba geolokalizować za pomocą np. Nominatim na podstawie danych ze spisu). I niech SC tylko określa, dla jakich rodzajów obiektów zadziała (na podstawie konkretnych pomysłów na tego typu misje, zgłoszone również na githubie) umożliwia pokazywanie danych z pytaniem “czy tu jest o nazwie ?”, samo umieszczanie obiektów na mapie to już broszka osób trzecich (umiejących wrzucić dane z rejestrów publicznych).

Podlinkujesz obiekt? Pewnie garaż jest źle otagowany. Ogólnie takie rzeczy (pytania nie mające sensu przy braku wadliwych tagów) najlepiej zgłaszać na https://github.com/westnordost/StreetComplete/issues

Ta wiata dodawana jest jako atrybut highway=bus_stop.

Sprawa dotyczy np. dwu garaży przy posesjach (powyżej nich) 31 i 27: https://www.openstreetmap.org/#map=19/53.43717/14.50703

garaż przy posesji 31:

building retail
building:levels 1
building:usage:pl Handlowo-usługowy
landuse retail
source gis.um.szczecin.pl

Tu jest faktycznie garaż.

garaż przy posesji 27:

building retail
building:levels 1
building:usage:pl Handlowo-usługowy
landuse retail
source gis.um.szczecin.pl

Co do tego miejsca to był tu swego czasu gabinet ginekologiczny. Obecnie (kurcze tu sprawdzę bo mimo iż przejeżdżam codziennie nie wiem czy jeszcze istnieje).

Poprawiłem.

StreetComplete reaguje tu na wartość tagu building

Jak zmienisz na building=garage to powinien przestać (po wygaśnięcie limitu przechowywania questów i pobraniu nowych).